Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Primátor India Pale Ale

Údaje o pivu

 • Název piva: India Pale Ale
 • Pivovar: PRIMÁTOR a.s.
 • Země, město: Česká Republika, Náchod
 • Styl: India Pale Ale
 • Alkohol: 6,5 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 11 měsíců
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

lehce měděná, pivo čiré

Pěna

velmi slabě nažloutlá barva, hustší a střední výšky, pomalu opadá na nízký stabilní povlak

Vůně

ovocná, sladké citrusové plody, citrón

Chuť, říz

Nástup chuti je docela řízný, plný a ovocně sladký. Dále pokračuje plné tělo s tóny sladkých citrusových plodů. Po chvilce se začíná objevovat dominantní hořkost. Ta je nejprve citronově kyselá, poté se mění na chmelovou a nakonec na takovou zvláštní grepovou. Konec je složen ze dvou chutí. Na jazyku je opět ovocně sladká chuť a zbytek úst vyplní ona zvláštní grepová hořkost. Dojezd je o ulpívající hořkosti. Ta je celkem nepříjemná a až trpká. Chvílemi spíše alkoholově trpká, jako silnější alkoholová piva. Hořkost zůstane v ústech dlouho po napití. Plnost průměrná, Říz průměrný, odpovídající stylu. Pitelnost sice slabší, ale jde to.

Další komentář

Ve složení je mimo ječného sladu také pšeničný slad. Pivo mi přijde takové nevyvážené. Vůně i chuť po sladkých citrusových plodech je fajn, ale navazující hořkost je nějak nevyvážená a rozporuplná.

Přídavek Moro: Nástup mírně ovocný, chmelově hořký, ležákoidně – sladový. Tělo plnější. Dojezd chmelově hořký, ulpívací. Vůně nenápadně sladová a chmelová. Vypadá to, jako by se v pivovaru snažili uvařit hlavně hořké pivo, což se jim povedlo, ale bohužel – stylová a hlavně pivní kvalita tím hojně utrpěla. Není to vydařený pokus od pivovaru, který mám rád. Hodnocení = 4,0/10.

Fotografie

Recenze Primátor IPA

Recenze Primátor IPA

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (39 hlasů, průměrné hodnocení: 7,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Kuba napsal:

  Jj, vidím to hodně podobně. Jsem zvědavý, jestli se dočkáme dobrého elju z průmyslovky (ani ten Chlumec už mi moc nevoní).
  _
  Byl jsem teď v Krpoli v Semilasse na koncertu, kde Primátor točil svoje piva. Mimo jiné i IPU a EPU. Na IPU jsem neměl chuť a tak jsem se těšil na EPU. Z láhve to nebývalo špatné, ale točená byla naprosto příšerná. Měl jsem problém ji dopít 🙁

  • Moro napsal:

   S EPA nemám problém, občas jej beru. Na příští týden jsem si objednal Litovel ale – toš to su teda zvědavé …

   • Kuba napsal:

    Kdo ví, v jakým stavu ty bečky byly a ty kočeny to taky točily jak panny, ale zážitek to nebyl úplně příjemnej (muzika teda jo 🙂 )

  • Zalesak napsal:

   Chlumec má připravený update s Lucky Bastardem, dokonce mám pocit, že to začali točit v pátek na Cestě… Tak jsem zvědav.

   • Kuba napsal:

    Jo, četl jsem to už na bastardím fb, pokud na točený narazím, určitě vyzkouším. Zajímalo by mě, jestli to samé půjde i do lahví, protože právě lahvový Chlumec mi zpočátku docela chutnal a pak mi přišlo, že to nějak zešedlo…

 • Justy napsal:

  Dnes jsem je objevil v Kauflandu. Nadšeně jsem jich koupil hromadu, ale po první vypité flašce jsem zbytek naskládal do tašky a zítra to půjdu vrátit. Vůně po aromatických chmelech je spíš symbolická, v chuti aby je člověk hledal pod lupou, to pivo k dryhopu nejspíš vůbec nečuchlo a i při chmelovaru se dražšími zahraničními chmely očividně dost šetřilo, přitom to je vizitka IPA. Naopak při chmelení na hořkost se sypalo dost, ale je to takové hrubé, syrové a do chuťového profilu to ne a ne zapadnout. V těle jsem moc ovoce neobjevil, jen pryskyřičné a jakési mýdlové chutě a zatuchlý kvasničný ocas, který do ejlu rozhodně nezapadal. Alkohol o sobě taky dal znát, bohužel jsem asi ještě nepil velkovýrobní pivo nad 6%, kde by nebyly znát lihové tóny. Celkově je to takové hořce nanicovaté cosi, které se nemůže s produkcí minipivovarů měřit.

  • KoJaK napsal:

   Přesně tak! Já bych dokonce zapochyboval, jestli je to kvašeno svrchně! Chybí mi tam jakákoliv ovocná vůně typická pro svrchní kvasnice, o nějaké citrusové či jiné ovocné vůni nemůže být řeč! Dle etikety jsem pil stejné pivo, které však s IPA nemělo vůbec nic společné. Dry hop pravděpodobně nulový, aroma nulové! Za to silně alkohoholové s typickou chutí silných ležákových piv typických pro Primátor ( 19° speciál či 21° speciál )
   Tohle rozhodně NENÍ IPA!!

 • Jirka 92 napsal:

  Takové ne úplně vyvážené a sladěné pivo. Dominuje hořkost, ale jinak už toho není nic moc víc co může nabídnout a to je bohužel na IPA málo. Myslím, že každý od tohoto stylu očekává širší spektrum chutí.

 • Sovinec napsal:

  Hořkost těžce dominuje, až je to nepříjemné.

 • Vita napsal:

  Nevyvážené pivo, pozitivem je aroma. Hořkost velmi ulpívající, pelyňková. Víc jak 0,3l bych nevypil. Hodnocení 5

 • Honajz napsal:

  Ne moc příjemné pivo – ejlové to je jen slabě, ale celkově je to hodně nevyvážené – jako by to nebyl ani ale, ani ležák, ani cokoliv jiného, takový pejsek s kočičkou.

 • Tomáš napsal:

  Pivo jsem si koupil dnes po hoodně dlouhé době v nové láhvi a přijde mi naprosto v pořádku, vzhledem k ceně naprostá spokojenost.

  • KoJaK napsal:

   To jsi ale již pil tu novou IPU s nové lahvi ( nikoliv v té, která je na fotce výše ). Primátor IPA v nové lahvi se už docela něco jiného a už se dokonce ejlu podobá. Nenazval bych to úplně propadákem, ale nic extra to není ( to ejl od Litovle mi chutnal více ).
   Ovšem Primátor IPA ve staré klasické lahvi VIZ foto výše, byl hrubý propadák!! Až jsem se sám sobě divil, že toto někdo pustil z pivovaru ven! To mohl pustit jen někdo, kdo v živote nepil ejly!

 • kremák napsal:

  Nová IPA z Primátora(v nové lahvi) je velice slušné pivo. Velmi hořké, avšak ta hořkost neulpívá, trochu je znát mango, postupně dominuje grep. NA to že to pivo má 6,5% vol alc. je to slušně pitelné. Poslední dobou Primátor se hodně polepšil, jejich pšence byla slušná an anše poměry odjakživa, dá s euž pít i jedenáctka, na dvanáctce jsem si zase po dlouhé době pochutnal. ZA mě se pivovar hodně polepšil. t velkých pivovarů bych řekl jedna z nejlepších IPA piv, sekunduje jí Flying Cloud z Vysokého Chlumce. když vezmu i velice nízkou cenu cca 20 kaček, musím toto pivo brát na zřetel. Za mě 5 bodou ve srovnání ze světem, 7 bodou ve srovnání s českými svrchně kvašenými pivkami z průmyslových pivovarů..Ve srovnání s bernardem je IPA od Primátora jasně lepší.

  • HonzaUH napsal:

   Úroveň značky Primátor je poněkud nevyrovnaná v průběhu času. V tomto se má co učit např. od zmiňovaného Bernarda. Byť tento piji méně často, ale ještě jsem nenarazil na slabou šarži.

 • Pivrnec napsal:

  Pořád jsem koštoval co je to za chuť. Po gerpfruitu! Skvělé pivo, protože je hořké a má 6,5%

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »