Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


RETRY s.r.o. – prodejna PIVO & BEER v Brně-Bystrci – www.weizen.cz

O této pivní prodejně jsem se náhodou dozvěděl od kolegyně, bývalé to spolužačky, která v Brně-Bystrci bydlí. Pravda, byl jsem hned unešen, když mi řekla, že se tam chystá nová pivní prodejna s více než 300 druhy piv. Netrpělivě jsem se vyptával týden co týden zda je už otevřena až jsem se dočkal.

Dne 27.12.2010 jsme se s Honzou rozhodli, že tam pojedeme i přes to, že jsme zjistili, že tam ještě nemají naše oblíbené Schneider Weisse, které jsme si oblíbili na Vánoční besídce, pořádané Honzou Kočkou v Pivovarské restauraci v salónku někdy začátkem prosince a taky, že jejich eshop obsahuje pouze 3 piva. S GPS jsme našli obchod bez problémů a místo k zaparkování bylo také. Obchod se těšil poměrně velké návštěvnosti na jeho velikost.

Co se týče sortimentu, tak jsme byli příjemně překvapeni – piva z Belgie, Německa, Holandska, Itálie, Rakouska, Japonska, Vietnamu a dalších zemí, samozřejmě včetně České republiky. Při bližším ohledání jsme zjistili přítomnost piv, které se dají sehnat v běžných supermarketech, ale to zřejmě ke komplexnosti sortimentu patří. Nicméně, zakoupili jsme několik vzorků – já většinou Trappist piva a některé české skvosty, Honza hodně německých a piva typu Ale. Průběžně je ochutnáme a ohodnotíme tady na webu.

V obchodě se zatím bohužel nedá platit kartou a naštěstí jsme vyhádali karton, ve které jsme si pak piva odnesli. Obchod se nachází na Vondrákově 2a a otevírací hodiny jsou

Po-Pá 14.00 – 18.00,

So 9.00 – 13.00Komentáře

  • Petr.L napsal:

    Byl jsem tam jen pár dní po otevření, byl jsem tam už několik hodin po zavíračce, ale něco slavili, tak tam ještě několik lidí bylo a pustili mě dovnitř. Některý běžný kousky mají, ale ne moc. Naopak bych řekl, že velmi dobrej výběr. Byli na mě hrozně milí, dali mi ještě navrch tašku a několik tácků. Výbornej obchůdek. Škoda, že bydlím skoro přesně na druhý straně Brna. Mám to blíž (pár kroků) ze školy k Modrýmu lvu. Taky příjemnej obchůdek, ale v Bastru mi učarovali víc.. 🙂

  • Pavel napsal:

    Na prodejně jsem se zastavil minulý týden. Tolik piv jsem pohromadě ještě neviděl 😀 No zkrátka bomba! Nejvíce jsem uvítal piva kvasnicové v lednici. Opravdu velký výběr příchutí piva Opat jako: čokoláda, pepř,brusinka, javor.sirup a další. Zaregistroval jsme několik zástupců anglických piv, belgie- velký výběr, autrálie, Izrael 😀 Pivo Duff a trička s potiskem. Slečna co tam pracuje toho o pivech ví překvapivě dost:) Byla moc ochotná,dokonce i doporučila nějaké ty belgické lahůdky. Šlo poznat, že se o to zajímá. Objednal jsem si tam i 5L soudek. Do dvou dnů mi přišel e-mail, že si to můžu vyzvednout. Rád si tam zase zajdu na nákup vzorků!

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »