Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Antoš Pepin

Údaje o pivu

 • Název piva: Pepin
 • Pivovar: Pivovar Antoš
 • Země, město: ČR, Slaný
 • Styl: speciál
 • Alkohol: 6,2 %
 • Forma: lahvové 0,75 l; trvanlivost Ještě měsíc
 • Stupňovitost: 14°

Hodnocení

Barva

Světle měděná, čirá

Pěna

Akorát vysoká, hustá.

Vůně

Citronová kůra, máta, obilí.

Chuť, říz

Pivo je svěže, ovocně sladké (i ta máta je tam trošičku cítit) v začátku s výraznou dlouho hořkostí v závěru. Tělo je středně plné. Říz střední.

Další komentář

Pepin je zajímavé, čisté spodní pivo, které se díky chmelení ŽPČ + kazbek vymyká všemu běžnému. Sám nevím, jak jej uchopit. Zatím jsem přišel na to, že se celkem dobře páruje ke kremrolím plněným pařížskou šlehačkou.

Fotografie

pepin_antos

Výsledek (?)

Body jsem dával podle toho, jak by měl vypadat český ležák. Ale jak jsem napsal výše, tohle pivo se nevejde do tabulek. Takže i přes nízké hodnocení jsem z piva nadšen, je to opravdu zajímavý a zábavný kousek.

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (1 hlasů, průměrné hodnocení: 6,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • Jan Simon napsal:

  Jak tu chceme vytvořit pivní rozmanitost a kulturu s tabulkami? Stejně jako chceme vymazat lidem z hlavy, že nejlepší je to, co se čepuje všude, musíme i vymazat tabulky a psát na čistý papír.

 • seeker napsal:

  Nechci tu rozpoutávat další nekonečnou debatu o hodnocení podle kategorií a tabulek na PR, ale přístup „vyšlo mi 5,5, ale z piva jsem nadšen“ podle mě nemůže vést nikdy k ničemu dobrému. Když už jsme u pedantského dodržování kategorií, tak by to neměl být ležák, ale speciál – a velmi rád bych si přečetl podrobnější rozbor, kterým parametrům podle stylu to podle autora recenze nevyhovuje. Snažil jsem se dopátrat, čím je to pivo chmelené, ale pokud tohle umí červeňák + kazbek, tak osobně tleskám, já tam cítím aromata, která bych u českých chmelů nečekal (ano, schválně jsem si Pepina načal, byť jsem jej původně měl schované na víkend a dnes jsem se chtěl věnovat ejlům z Kounic. A když už jsme u hodnocení, mně kupodivu to pivo v něčem připomíná skotské ale (byť jde o spodně kvašený kousek). Takovýmto „stylovým zmatením“ vlastně velmi fandím, chci se pivem nechat překvapovat a ne zkoumat, který pilsner se o půl bodu lépe trefí do stylu apod.

 • Pike napsal:

  K pivu ani k recenzi se nebudu vyjadřovat, nepil jsem ho. Zásadní otázka podle mne zní, jestli je výrobce přímo označuje za ležák českého typu – pokud ano, měl by se tím řídit; pokud ne, těžko mu vyčítat, že se pivo stylu vymyká.

  Co se týče kategorií a pivní rozmanitosti – nemám nic proti překvapením a experimentům, ale rozmanitost a chaos jsou dvě různé věci. Pokud mám chuť na IPA, koupím si láhev označenou jako IPA, ale naleznu v ní něco, co chutná jako ležák… tak takovýmto „překvapením“ tedy úplně nefandím.

 • Jiří napsal:

  Souhlasím s tím, že hodnotit adekvátnost konkrétního piva v rámci stylu má smysl jen v případě, že pivovar deklaruje, že to tento styl piva je. V případě Pepina, zdá se, tomu tak není. Tohle pivo na konzumenta naopak křičí „nejsem a nechci být klasický český ležák“. A pokud bych jako recenzent měl pocit povinnosti přiřazovat toto pivo k nějaké kategorii, měl by to být asi India Pale Lager (nevím, jak moc je ta kategorie oficiální a podobně..).

  A obecně: je zcela v pořádku, hodnotím-li pivo jako příslušníka určitého pivního stylu. Pak hodnotím, jak moc se pivo do definice kategorie strefuje. Myslím ale, že tento aspekt je jen jedním z parametrů, podle kterého hodnotím pivo definitivně, jako celek.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »