Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Imperátor

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, řidší s velkými bublinkami

Vůně

slad, trocha medu a obilí, jemně chmel

Chuť, říz

Nástup chutí dominantně sladový s lehkými tóny medu. Po kratinké chvíli se přidává ostřejší a mírně zemitá chmelová hořkost, která je příjemně dlouhá, ne příliš ostrá a po chvíli utlačuje sladovou složku do opozice. Při dalších doušcích se vše opakuje. Dojezd o odeznívání chmelové hořkosti a také velmi mírně a příjemně hřejivý. Tělo plné, říz střední až nižší – vhodně zvolený. Pitelnost výborná. Ve složení mj. nalezneme ječmen. Velmi slušně vyladěný světlý speciál, který vás od prvního doušku upozorní – pozor na mě, jsem silák.

Další komentář

Malá obecná úvaha k pivům tohoto pivovárku – v podstatě rozděluje konzumenty na 2 tábory – jedněm pivo chutná, či dokonce chutná moc a těm druhým logicky nechutná nebo dokonce nechutná vůbec. Dle mě je tento fakt důsledkem úmyslu sládka Tomáše Váni vařit si „po svém“. Tím chci jemně naznačit, že i tento pivní počin zřejmě bude vnímán identicky.

Fotografie

Imperator 004

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (11 hlasů, průměrné hodnocení: 8,27 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • kratoska15 napsal:

  Měl jsem tu možnost ochutnat pivo v PET i z ležáckého tanku asi před měsícem. Musím konstatovat, že z tanku bylo pivo naprosto nesrovnatelně lepší. Z ležáckého tanku mi pivo přišlo plnější, sladovější a hořkost mi přišla jemnější. Možná pod dojmem toho jsem byl pivem v PETce trochu zklamán. Ale to asi pod dojmem ochutnávky z tanku. Jinak bych řekl, že to je další velmi solidní výtvor z Kroměříže.

 • Sladek napsal:

  tezko rict, co by se tomuto pivu dalo vytknout, podle mne asi nic, tak je to harmonicke piti. Mel jsem lahev i tocene, oboji srovnatelne. Vyborne. Z tanku bohuzel ne, verim, ze zazitek by byl jeste vetsi. To tak u tanku nejak byva

 • Lada napsal:

  Zelená kočka degustace, imperator nejlepší pivo večera , mchugo v závěsu .
  Obecně řečeno mnozí amatéři a bývali domovarici dělají pitelnejsi piva(1.selsky, lucky, chomoutov, Švec ) než profi sladci ve velkých i mini. Čím to je?

 • BVV napsal:

  navsteva 6 stredomoravskych pivovaru, . Posledni byl tento, tresnicka na dortu. Na kostu 11%, 12%, Jesus, Ales,a tento Iperial. Byli jsme z nej uplne nadseni, vidime to podobne jako Moro, akorat silny nebo alkoholicky nam teda moc nepripadal, i kdyz jsme si pak doma otevreli lahev. Proste dobre sladen slad+chmel+alkohol.
  No a pak jsme dostali ochutnat z tanku IPL, bude se to pry jmenovat Kill Bil. A to byla pecka

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »