Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Clock Twist

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Měděná, lehce zakalená, 22 EBC.

Pěna

Tmavší, nízká, hustá zvolna padá, nechává stabilní povlak s vyššími ostrůvky.

Vůně

Pivo je velmi aromatické, dominantní jsou citrusové tóny (grep, červený pomeranč), v pozadí lehce obilí.

Chuť, říz

Plnější sladové tělo s rychlým nástupem ovocných tónů, které se rychle mění na osvěžující ovocnou hořkost. Při dalších doušcích se tělo částečně vytrácí a přenechává v ústech prostor pomerančům. Ale celé pití prolíná příjemná lehká chlebnatost. Závěr dlouhý, lehce ovocný plný hořkosti. Nicméně na patře je stále cítit, že bylo uvařeno z obilí. Říz je nízký až střední.

Další komentář

Velice vyvážené pivo, zároveň velmi pitelné a rozhodně není nudné. Jistě je to representativní vzorek svého stylu.

Fotografie

IMG_20150322_183432

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů
8,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (11 hlasů, průměrné hodnocení: 8,91 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • Zbyněk napsal:

  Naprostý souhlas s recenzí. Twist mě taky nadchnul. Doporučuju ochutnat.

 • Pike napsal:

  Pivo je dobré, dokonce velmi dobré, a recenze je výstižná. Ale 8,5/10 mi přeci jen přijde trochu přepáleno – Twist by to v kategorii IPA řadilo na roveň Zlaté rakety nebo SN Torpedo Extra IPA. Což je, alespoň podle mne, přeci jen ještě trochu vyšší úroveň. Osobně bych dal 7/10, možná 7,5.

  • tomino napsal:

   Tak kdybych měl Twist řadit na úroveň Zlaté rakety co jsem během posledního cca půl roku ve dvou případech pil, tak by dostal tak 5-5.5 bodů.
   Twista jsem měl jenom jednou z lahve a nešel dopít, mladé pivo jak ze spilky, totálně bez řízu. Tady ale byla chyba snad v lahvové variantě. Ostatní Clock piva co jsem za poslední dobu pil, byla dobrá. Clock si kvalitu drží… zatím.

 • Kuba napsal:

  Všechna piva z Potštejna, co jsem pil, byla vynikající. Twist není výjimkou. Za tento pivovar jsem hodně rád.

 • SICKsupreme napsal:

  CLOCK u mna momentalne uplne valcuje Matusku, pre mna je uplne TOP ;p

 • Kamil napsal:

  V Potštejně jsem skoro pravidelný zakaznik, protože jsem řidič a jedu dál na chatu, tak si nechávám od obsluhy vždy nacepovat piva do dvoulitrovek, Fanouše Clocka Twista RyeIpu DoubleIpu … A za několik měsíců jsem se nesetkal s žádným hnusnym pivem, pokaždé luxusní pivo. Mezi ty nej patří Twist, Rye, Clock a Exorcista. Zmikunda a Sáru jsem měl zatím lahvovou na taky super.

  • Zbyněk napsal:

   To je zajímavý:). Mně tam vždycky odmítnou do PETky načepovat s tím, že to už vůbec nedělají, protože to zdržuje provoz pivnice a plast není dost hoch obal pro jejich pivo. Jinak jsem skalní fanda Clocku, ale tohle jediný mi trošku vadí…

   • micska napsal:

    Ono to fakt dost zdržuje 🙁 Ale v neděli v poledne mi 2 PETky natočila slečna velmi ochotně.

    Tak asi záleží na provozu a obsluze

    • Zbyněk napsal:

     Ještě bych i pochopil, že např. v pátek v 8 večer při plným podniku to opravdu zdržuje čepování. Ale já se v Potštejně stavuju (bohužel) téměř výhradně v sobotu v okolo 11. dopoledne, kdy jsou v pivnici většinou tak dva, tři hosti… Nakonec jsem tedy akcepotoval, že tedy do PETky netočí. Ale pak mě vždy trošku zklame, že to neplatí všeobecně pro všechny hosty. I já tam byl svědkem situace, kdy pán přede mnou do PETky pivo dostal a já pět minut po něm nikoliv. Ačkoliv to bylo dopoledne a zákazníků bylo v pivnici pár.

     • Kamil napsal:

      Nechávám si pivo cepovat do skla, 2litrovky od Mordýře, a nikdy nebyl problém, většinou se tam stavuju odpoledne kdy je tam tak půlka stolů obsazená. Nacepovat pivo do třech skleněných dvoulitrovek i se zaplacením nezabere ani 15minut. Plastové lahve tam dokonce mají ve skříni a obsluha cepovala do nich pivo jednomu stamgastovi, tedy předpokládám, že asi hostům co si tam dají pivo ho i do plastu nacepují.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »