Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Pivní besídka: Pivní valentýnský masakr

V loňském roce v prosinci uspořádal Honza Kočka z pivovaru Kocour ve Varnsdorfu Vánoční Pivní besídku, která mimojiné nastartovala inspiraci založit celé Pivní Recenze.

Na prosincové besídce bylo možné ochutnat točená piva jako třeba Schneider Weisse Aventinus, extra hořký Brew Dog 5AM Saint, Brew Dog Punk IPA, Matuška Vánoční speciál, nakuřovaný Kocour V3 Rauch, Kocour 14° a další. Plus spoustu lahvových piv z celého světa za vstupné 50,- Kč. Akce probíhala celorepublikově (Liberec, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Benešov, Jihlava, Litomyšl, Brno, Praha, Liberec). My jsme se jí účastnili v Brně, kde se besídka odehrávala v salónku pivovaru Starobrno. Akce se i přes menší komplikace velice vydařila a my v očekávání čekali na její opakování. Dočkali jsme se.

V březnu se podobná akce vrací zpět, tentokráte s jiným motivem. A sice jako Valentýnský masakr.

V nabídce by měla být silnější, ochucená a ovocná piva. Konkrétně to vypadá na piva jako Kasteel Rouge, Kocour Quarterback, Matuška 17° Zlatá raketa, výběr dalších 4 až 5 belgických speciálů (např. Anýzové Floreffe, Bush 12°), Opat 17°, Opat čokoláda, Hardcore IPA, Porter jahoda, Porter 19° (Pardubice), Aventinus 18°, Schneider Weisse Eisbock 26° a další. Dále bude možno zakoupit lahvová piva asi 30ti druhů.

Všechny besídky začínají v 17 hodin a vstupné bude 50,- Kč.

Zatím dohodnuté termíny by měly být:

Ještě se rozjednává Ústí nad Labem a České Budějovice, uvažuje se i o dalších městech.

My za Pivní Recenze se budeme účastnit v pátek 18.3. v Brně, můžete se k nám připojit, budeme rádi. Na místě zrecenzujeme přímo několik piv, protože zatím to vypadá na velice pěkné kousky.
Budeme vás průběžně informovat o případných změnách a aktualitách v komentářích a na našem Facebook profilu.

Více informací získáte v Pivním deníku.Komentáře

 • Fuego napsal:

  Skoda ze se tato akce nekona i v ostrave. Rad bych sel ochutnat nejaka jina piva.

  • pinkano napsal:

   Je možné, že to stihnou domluvit i v Ostravě, případně zkuste napsat na oficiální zdroj do komentáře, třeba vyslyší přání pivařů z Ostravy.

 • Věra napsal:

  A nevíte, proč se Masakr nekoná taky v Praze? Díky:-)

  • pinkano napsal:

   Dobrý dotaz, asi proto, že je v Praze pořád něco 🙂 A to myslím vážně a bez urážky, navíc ve Zlých Časech, Pivovarském klubu a dalších pivních klubech a pivotékách můžete tato piva ochutnat běžně. V Praze by sice účast asi byla velká, ale záměr tady té akce je asi především osvěta tam, kde ta piva prostě nejsou a jen tak nebudou. Stačí sledovat náš server nebo světpiva.cz a uvidíte, že v Praze je pořád něco.

 • Petr.L napsal:

  Nemáte zprávy, popř. nepamatujete si, jaký lahvový piva se tam prodávají? Případně za jakou cenu? Ochutnávka všech těch jmenovaných piv zní úžasně, bohužel nemám peněz nazbyt.. Tak že bych si aspoň nějaký zajímavý z jiných koutů republiky přitáhl domů…

  • pinkano napsal:

   No, bylo jich tam opravdu hodně. Namátkou – Schneider Weisse, Sierra Nevada, La Trappe, Kocour, Orval, Kloster a další. Cena většinou jak v pivotékách. Řekl bych možná, že lehce levnější než ve Zlých časech:

   http://zlycasy.eu/index.php?page=6

   Bylo tam i pár českých speciálů, ale převážně ze zahraniční produkce.

 • Petr.L napsal:

  Koukám se koukám, že Pivkupectví je dokonce levnější, než brněnský pivotéky. To jsem nečekal… Někdy i v řádu deseti korun, ale co už.. 🙂 S mýma možnostma tahle akce bohužel nemá smysl, nějakej speciál z Belgie si dopřeju jednou za jó dlouhej čas…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »