Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Hauskrecht Brněnská 12

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, vysoká, jemná, stabilní

Vůně

chmel, slad, kvasnice

Chuť, říz

Nástup chutí chmelový s lehkou kvasnicovou linkou. Po chvíli se na kratinkou chvíli ukazuje i slad – opravdu jen krátce a také naposledy. Vládu nad ústní dutinou přebírá natrvalo chmelová hořkost. Dojezd chmelově hořký, středně dlouhý, opět s kvasnicemi. Hořkost mírně ulpívá v ústní dutině, což se s přibývajícími doušky ještě prohlubuje. Tělo průměrně plné, říz mírně vyšší, pitelnost slušná. Ve složení nalezneme mj. pšeničný slad.

Další komentář

Chuťově poměrně čistý a přímočarý ležák, který uspokojí především vyznavače více prokvašených a hořčích piv. Pro mě osobně představuje mírné zklamání – čekal jsem mnohem víc.

Fotografie

Brněnská 12

Brněnská 12

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (9 hlasů, průměrné hodnocení: 5,67 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Mikoláš napsal:

  I na mě příliš hořké, ale asi je to subjektivní. Nicméně to není standardní ležák, avšak mě významněji nezaujal. A protože pro popis vjemů nejsem tak zdatný jako autor, tak nemohu než souhlasit.

 • Honajz napsal:

  Ono je to o tom, co má kdo rád. Já preferuji právě hořčí piva oproti sladkým nebo sladovým, takže jsem s tímhle pivem spokojen, i když chuť kvasnic na pozadí mi poněkud vadí.

 • Pačess napsal:

  Přátelé nezaměňujte hořkost s trpkostí!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Horstokvas napsal:

  Pivo z várky, kterou jsem měl já, měla do světlého ležáku daleko, resp. bylo tmavší než mívají ve zvyku ležáky polotmavé. Chuť hodně zvláštní, tělo chybělo zcela, prim hrála masivní ulpívající hořkost, která po prvním napití tak neobtěžovala, jako po následujícím „vpití“ se do vzorku. Zkrátka každým douškem horší a horší. Ale třeba to už vyladil(i), každopádně zatím nebyla chuť to přezkoušet.

 • kratoska15 napsal:

  Já stojím jednoznačně za Horstokvasem, přesně jako to napsla jsem to cítil i já. Vzhledem k rozpačitému hodnocení bych očekával nižší známku, 6,5 se tu dává slušnějším pivům…..

  Pro mě byla 12° od p. Hauskrechta, jednoznačným zklamáním……o 11° se reději ani nebudu vyjadřovat…..

  • Moro napsal:

   Měl jsem zprávy, že první várky byly trochu uspěchané (ve smyslu – předčasně vydané z pivovaru), proto jsem chvíli čekal, až se výroba ustálí. Popis piva i známka, kterou jsem udělil odpovídají. Pivo nebylo zas tak zlé, leč s ulpívací hořkostí na tom bylo tak, jak popisuje Horst.

   • kratoska15 napsal:

    Faktem je, že já ho chutnal už před vánoci, což byly asi úplně první várky. Pivo na fotce nemá, co se týká barvy, nic společného s tím, co jsem chutnal já. To nebylo ani polotmavé, spíš už do tmavého…..a nepříjemné hořké a prázdné, ni jak píše Horstokvas. Bohužel jsem měl i štěstí na točenou 11°, bylo to v baru asi 100 metrů od Ochutnávkové na Lidické. Vypil jsem asi 2 dcl max., kalné kyselý burčák…..Ale třeba, snad, se to už změnilo…….

 • Pike napsal:

  Docela mne ty spíše negativní ohlasy překvapují… Dvanáctku jsem, pravda, neměl, jedenáctku pak jen dvakrát, ale poprvé – před Vánoci – jsem z ní byl docela nadšený. Podruhé už to tedy bylo „jen“ dobré pivo, ale rozhodně žádné velké zklamání.

 • Honajz napsal:

  Taky mě to překvapuje – měli jsme u Vačice v Brně minulý týden s kamošem právě 12 a šmakovala nám. Jak jsem psal, je drsnější, možná zemitější, ale tělo bylo plné, pilo se příjemně.

 • Darken napsal:

  Ochutnal jsem už všechny tři 11,12 i 13 v lahvové verzi a 12 i točenou.Mě osobně chutnalo.Pravda,je hořčí,ale to mi nevadí,spíš naopak.Do většinového vkusu,se tohle pivo netrefí,ale osobně kdykoliv znovu rád ochutnám.

 • cromagnon napsal:

  Mé zkušenosti: Koncem listopadu jsem ochutnal ve Veselé vačici točenou 11°. Nebylo to úplně vyladěné, ale dalo se. Spíše to naznačovalo dřívější vypuštění do světa, zákal atp., než by bylo optimální. Pak jsem zakoupil PETky přímo v pivovaru, měli jen 12°. Když jsem si to doma otevřel, tak jsem se nestačil divit. Temně polotmavé pivo aromatu okolí kravína v horkém letním dni. Hořkost s trpkostí až na půdu (propadlá deka?), tělo žádné… jen ulpívající nepříjemná hořkost. Nechápu, že tohle vůbec pustili ven.
  Na Black Flek jsem měl pozitivní reference a to už bylo v pořádku, následně se začalo proslýchat, že už dali do pořádku i svá základní piva a 11° i 12° jsem v půli února ochutnal jako zcela jiná piva. Hodně dobré ležáky s vyšší hořkostí, ale mně osobně to sedělo. V lednici už mám PH13 Marcen, tak jsem zvědav.

  • PIvo napsal:

   Tvrdili, že jim zůstal slad ve scezovačce pod sítem, tak byla jedna várka tmavší, teoreticky to mohlo způsobit i nepříjemnou hořkost. Dekou to asi nebude, ta se v CKT samozřejmě nechává propadnout, teda ten podíl, co neulpí na stěnách tanku. Nejspíš to bude premiantem. Být na jejich místě, zkusil bych kvalitní extrakt, když chtějí za každou cenu ušetřit na ŽPČ. Řekl bych, že se ale výrazně zlepšují. 12 je teď o dost lepší, 11 měla pořád hodně ulpívající hořkost.

 • Moro napsal:

  Změna – na webové prezentaci ze složení piva zmizel pšeničný slad – nemá někdo foto etikety, kde by ještě byl uveden?
  Díky.

 • Grimnir napsal:

  Před pár dny jsem měl 11 v Montáně (Brno – Kohoutovice), a hořkost byla po prvních doušcích ulpívající, až nepříjemná. Tělo bylo příjemně plné.
  K jídlu jsem měl tatarák, a jídlo tu negativní vlastnost „vyrušilo“. Při jídle jsem si dokonce objednal ještě jednou to samé. Když jsem ale druhou sklenici dopíjel asi 20 minut po jídle, hořkost znovu vystoupila (nepříliš příjemně).
  12 jsem měl jen lahvovou, ale u ní jsem ten problém neměl.

 • Richie napsal:

  Nezbyva mi nez souhlasit s prumernosti tohoto lezaku. Premyslel jsem, co mi na nem vlastne vadi – jestli je to vyrazna horkost a riznost, nebo trochu zvlastni chutove „ocasky“ (kvasnice ci psenice?). Celkove to proste neni ten muj lezak, po kterem s chuti sahnu. Pripomina mi trochu Krusovice – tim stylem (mira prokvaseni, riznost, podton).

 • Kuba napsal:

  V Bastru je u ptáka (Plameňák) stabilně točená Hauskrechtí 11 a i když ze začátku to v parním pivovaru asi nebylo úplně optimální, dneska si tuto 11 docela rád dám. Není to sice nějaký extra nátřesk, ale dobrý poctivý ležák, kterýho se dá prosedět večer.

 • ka-spel napsal:

  V pátek jsem v pivovaru koupil jejich Brněnskou 12 a PH13 Black Flek. Black Flak super pivko. Ač nejsem vůbec na černé, tak moc fajn. Teď jsem zkusil dvanáctku a na řemeslnou výrobu zklamání. Očekával jsem větší plnost, stabilnější pěnu, průměr.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »