Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Šenkovní

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

tmavě zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá barva, pěna ze začátku vysoká a hutná, po chvilce postupně opadne na nižší vrstvu, pěkně kroužkuje

Vůně

chmelová

Chuť, říz

Na začátku vodové. Hned po malém okamžiku nastupuje chmelovost. Ta je doprovázena lehkými tóny kyselosti. Není to ale nepříjemné. Chvílemi je cítit i plechová chuť. Kyselost po chvilce odezní a objevuje se chmelová hořkost. Konec je opět vodový a prázdný, ale zato je příjemně cítit chmelová hořkost. Plnost průměrná, Říz vyšší. Pitelnost slabší.

Další komentář

Další vzorek piva z Jihlavy, u kterého se objevuje taková divná nakyslost. Zde však není tolik silná jako např. u „sesterského“ piva Pivoj. Kladně bych hodnotil příjemnou chmelovou hořkost. Na docela pěknou plnost je však pivo poměrně vodové.

Fotografie

Recenze Šenkovní

Recenze Šenkovní

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (1 hlasů, průměrné hodnocení: 6,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • Lukáš napsal:

  Ochutnal jsem láhev.S recenzí se úplně neztotožňuji, plechovou chuť jsem necítil. Nevím proč, ale tohle pivo mi hodně připomíná pivo Schwarzenberg destítku z Platanu. Srovnání s pivem Pivoj – tohle pivo je opravdu hodně plnější a lepší, než jeho slabší varinta. Podle mého se jedná o docela kvalitní desítku s dobrým řízem, takže bych hodnotil minimálně 5,5 body.
  Malá poznámka na závěr – podle webu má toto pivo obsah alkoholu 4,4%. Na etiketě je ale uvedeno 4,2% alkoholu. Psal jsem do pivovaru, jak to vlastně je, a odpověď je taková, že teď má tohle pivo 4,2% alkoholu a údaj na webovkách bude upraven. Tak by možná bylo dobré upravit údaj o obsahu alkoholu i zde.:-)

  • Jaroslav_K napsal:

   Obsah alkoholu uvádím vždy podle etikety. Já mám na etiketě opravdu 4,4%. Asi nějaká starší várka. Mohu doložit fotem.
   Srovnání s Schwarzenbergem bych nevylučoval, přeci jen jde o stejnou „partu“ – Pivovary Lobkowicz.
   Nepsal jsem, že Šenkovní není lepší než Pivoj. Jen že není (tak) nakyslé jako Pivoj. Ve vzájemném porovnání vychází samozřejmě Šenkovní lépe. Jinak souhlasím, za ty peníze docela slušná desítka.

   • Lukáš napsal:

    Asi to bude opravdu tou starší etiketou. Já Šenkovní totiž pravidelně nekupuji, takže nevím, jaký je u něj vývoj – koupeno tento týden v Normě za krásných 6.90 Kč (Pivoje jsem kupoval kdysi taky v Normě za 4.90 Kč, takže se nedivím, že je prostě „horší“). Ještě tedy moje šarže u Šenkovního:L30501151346, MTD 05.05.2015.

 • Vlastimil napsal:

  Mně pivo přišlovcelku fajn. Asi by se nějaké nedostatky také našly, ale nic závažného -říz byl v pořádku, pěna taky, svěží chuť sladu, chmelová hořkost také fajn. Za cenu, za kterou jsem jej koupil teď v Normě (6.90 Kč) je to více než ucházející pivo, od kterého se mohou nejen marketová, ale i piva ostatních průmyslových pivovarů jen učit. Hodnotím 6 body -láhev.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »