Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Lyžování na Stuhlecku a pivní vybavenost

Na Stuhlecku je zřejmě nejznámější a největší restaurant na téměř úplném vrcholu – W11-Restaurant, nacházející se 1643 m.n.m. Kromě výtečné gulášové polévky (Gulaschsuppe), ve které plavalo vše, co má a která byla servírovaná s čerstvě rozpečeným pečivem mají k dispozici na minibaru uprostřed komplexu Budvar (neodvážil jsem se okusit) a v samoobslužné části lahvové Paulaner Naturtrüb, Ottakringer Dunkles (ten zaujal mou pozornost nejvíce) a Ottakringer Null Komma Josef (nealkoholické).

Lahvový Ottakringer Dunkles nebyl vůbec špatný. Cítil jsem ve vůni i chuti karamelový slad a krásný byl i lehce uzený konec. Barva tmavě měděná, hnědá. Plnost byla vcelku průměrná a říz byl také průměrný. Nic speciálního, ale rozhodně zajímavé pivo z rakouského pivovaru Ottakringer Brauerei. Spolu s pěkným výhledem na protější svahy a okolní alpy se jednalo o příjemnou pauzu při dopoledním lyžování.

Ottakringer Dunkles

Ottakringer Dunkles

S postupem času se dostavil kromě žízně i hlad. Již zmiňovaná gulášová polévka dostatečně zasytila a na řadu přišla zkouška točené varianty Ottakringeru a sice v Helles podobě. Světle čiré, řízné, osvěžující, lehké, velmi příjemné. Přesně takové, jaké jsem v danou chvíli potřeboval. Pivo jsem si v samoobslužném baru natočil sám a za standardní cenu 3.50 EURO za půllitr také sám vypil. Člověk by jich vypil víc, ale na to je spíše koledování o problém v případě kolize na svahu.

Ottakringer Helles

Ottakringer Helles

Ani jedno z piv si nebylo hodné samostatné recenze, protože nebylo konzumováno v klidu a dle pravidel, navíc v případě Ottakringer Helles za kombinace s gulášovou polévkou a extrémní žízně, což by určitě ovlivnilo výslednou recenzi. Každopádně o pivaře je na Stuhlecku rozhodně postaráno.Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »