Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Konrad Červený král

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

lehce červená, spíše vybledlá tmavě měděná, pivo čiré

Pěna

barva lehce načervenalá, pěna vysoká a velmi řídká, po chvilce rychle opadne

Vůně

chmelová s příchutí bylinek

Chuť, říz

Začátek neurčitý, nasládlý. Střed chutná docela dost bylinkově. Přirovnal bych to k trpkým bylinkám, něco podobného jako je tymián. Na konci je cítit chmelová hořkost. Říz i plnost průměrné. Pitelnost podprůměrná, slabší.

Další komentář

Ve složení chmelový a bylinný extrakt. Pivo je celkově trpké a hořké. V tomto případě nepříliš povedená kombinace. Hodnocen byl lahvový vzorek zakoupený v pivovarské prodejně. Zároveň jsem ochutnal i čepovaný vzorek v tamější pivovarské hospodě. Z těchto dvou vzorků se lahvové nedá vůbec srovnat s čepovaným. Ve prospěch čepovaného. Čepované je mnohem osvěžující a mnohem pitelnější. Nejsou z něj tolik cítit bylinky a není tak trpké. Chvílemi byly i trochu cítit kvasnice. Přijde mi, že je také více „červenější“. U lahvového výsledek níže. U čepovaného bych ohodnotil 6/10.

Fotografie

Konrad Červený král

Konrad Červený král

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (7 hlasů, průměrné hodnocení: 7,29 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

  • Martin napsal:

    Ochutnány jen lahvové verze. Nemůžu si pomoct, s recenzí se tedy úplně neztotožňuji, mně pivo docela chutnalo, zajímavá bylinná vůně. Uznávám, že ta hořkost je tam trochu rušová, to asi dělá ten chmelový extrakt. Minulý týden akce v Normě, snad celorepublikově, tak jsem hned několik kousků koupil:) Je to tedy spíš sváteční pivo, nebudu jej pít „jen tak“, ale pokud jej mohu srovnat s dalším bylinným pivem, totiž Ferdinandem Sem kulí z Benešova z průmyslové produkce, tak ten mě opravdu zaujal o poznání méně. Tady Konrád jasně vede.

  • karel napsal:

    Konrádovský speciál se čtyřmi bylinkami je barvený přírodně a proto červenou řepou, která ztrácí již po krátkém čase a to není chuti na škodu,svou jasnou barvu. Pivo je na první chuť hořké a potom do lehkého trpka a to je ta chuť, která tomu pivu dává jeho jedinečnost.Přidáme-li k tomu, že se jedná o tu samou dvanáctku, která zvítězila v soutěži o nejlepší ležák naší chuti a s dochutí přírody, je to opravdový zážitek.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »