Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Urban nakuřovaný speciál

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

jantarová, pivo čiré

Pěna

okrová, jemná, stabilní

Vůně

kouř, uzené maso

Chuť, říz

Nástup chutí kouřově – uzený, dominantní. Nakouřenost je vydatná, ale neúnavná. Po chvíli se přidává slad, který je rovněž velmi výrazný. Tělo plné. Střed sladově nasládlý i karamelový. Dojezd kouřový, příjemně sladově plný s lehkými tóny chmele. Pitelnost velmi dobrá, říz střední.

Další komentář

Slušný nakouřený spodně kvašený speciál s dobrou pitelností. Jen drobný dodatek – poznámka o plzeňském stylu (jak se píše na etiketě) je nesmyslná.

Fotografie

Urban rauch

Urban rauch

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (1 hlasů, průměrné hodnocení: 7,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • jiri127 napsal:

  Zajímavé. Asi před rokem jsem si tohle pivo koupil domů. Bylo dobré, ale nakuřovanost byla jemná a málo znatelná. Zřejmě si dodali odvahy, zkusím ochutnat znovu. Zajímavá je i 0,5l skleněná lahev. Dosud jsem viděl pouze 1l petky. Napsal jsem do pivovaru, jak se věc má…

 • Martin napsal:

  K té lahvi, nejspíš používá pivovar nevratné, že ano? Na etiketě nic nevidím,tak je asi nevratná…zkusím také ochutnat, až na pivo někde narazím.

  • Moro napsal:

   Láhev je nevratná, ale … Stejnou láhev používají i velké průmyslové pivovary, které jí evidují jako vratnou = automaty v super a hyper marketech je běžně přijímají.

   • Martin napsal:

    Ano, to je přesně ono. Láhev vykoupit musí, protože je to stejný typ, ale de facto vrátím láhev, na kterou nebyla zaplacena záloha.:-) Stejnou láhev používají i jiné minipivovary a opět jako nevratnou. Tyto lahve jsou odlehčené, takže stejně moc cyklů nevydrží, ale tak mě napadá, že pro ten pivovar bude asi výhodnější tuhle láhev vykoupit, i když není zálohovaná, protože nákupní cena nové lahve je asi vyšší než ty 3 koruny. Z průmyslových pivovarů, pokud vím, tyto lahve mají jako vratné Žatec, Regent Třeboň, Eggenberg a občas jsou i u piv, které ještě používají lahve České pivo, takže např. u Dudáka.

    • Moro napsal:

     Je to trochu složitější – pivovary platí recyklační poplatky a tento je vyšší, pokud pivovar používá vratné láhve. Malý pivovar proto raději zaplatí jednorázově poplatek za láhve nevratné (které jsou zároveň (mohou být) vratnými pro jiný pivovar). Možná se vyjádří Honza Grmela – který s tím má více praktických zkušeností.

     • Martin napsal:

      Moro, moc díky za informace. Pokud bude mít Honza Grmela čas, budu také moc rád za jeho zkušenosti. O tuhle problematiku se docela zajímám, ale přiznám se, že jsem jako laik myslel, že to funguje jinak. Můj e-mail je Martin18A@seznam.cz, Moro, ozvu se ještě na e-mail, neboť tady už přecijen trochu odbíháme od tématu recenze.

      • Pike napsal:

       Klidně odbíhejte; myslím, že je tu víc lidí, které to zajímá.

       • Moro napsal:

        Proběhla jistá e-mailová komunikace mezi mnou, Martinem a Honzou Grmelou – cituji tedy doslovně Honzovo vyjádření:

        „1. Každý výrobce uvádějící na trh nevratné obaly musí platit příspěvek na likvidaci, tím se hradí kontejnery na recyklaci a nebo řetězec k výkupu lahví.

        2. Pro malé pivovary je nevýhodné používat vratné obaly protože

        a) to zvyšuje logistickou náročnost — dovoz lahví z pivoték zpět, skladování prázdných lahví

        b) to zvyšuje náklady kvůli nutnosti mytí a kontroly, zda je vše správně umyto (což u nových lahví z velké části odpadá). Samozřejmě je tu efekt výnosů z rozsahu, pokud nemám vratné lahve, přestane se to od určitého objemu vyplácet jelikož bych umýváním svých lahví (které několikrát otočím) ušetřil za nákup skla. Plus samozřejmě ekologický rozměr, 100 % lahví v tříděném odpadu nekončí.

        3. Na vratné lahve jsou jiné požadavky než na nevratné, musí být odolnější. Příkladem můžou být lehčené vratné vs. lehčené nevratné lahve (které jsou však na špatně zkalibrovaných vahách vrátit, jak už tu asi mnozí konzumenti vědí). Nemám přesnou představu o cenách vratných lahví protože je u nás nepoužíváme nicméně lze se domnívat, že nákupní cena bude vyšší než záloha.“

        • Pike napsal:

         Děkuji. Já už jsem se dřív zamýšlel nad tím, proč většina minipivovarů stáčí jen do PETek – teď je mi to jasné.

         • Kuba napsal:

          Z minulých debat na podobné téma jsem pochopil, že stáčírna do lahví na je dost drahá záležitost, i když nemám představu, jak funguje stáčení do PET, má-li být levnější…?

          • umbob napsal:

           Tipuju, že ve většině minipivovarů mají ruční stáčečky. PETky budou levnější v materiálu a v tom, že se na jedno natočení dosáhne většího objemu.

          • Moro napsal:

           Plnička (např. na 2 PET láhve) je konstrukčně jednoduché zařízení – cca jednotky tisíc Kč. Láhve se naplní CO2 a pak se napouští pivo za současného odpouštění plynu z PET. Obsluhovat to chce trochu cvik, ale je to velmi jednoduché. Z počátku jsem PET nenaplnil zcela nebo naopak naplnil příliš, ale za chvíli to „máš v oku“ a rychlost plnění se zvyšuje.

 • jiri127 napsal:

  Tak mi z pivovaru odepsali, že lahvují všechna piva ze svého sortimentu do skla pouze na přání. Minimální počet je 10 ks od druhu.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »