Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Flying Cloud IPA

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

měděná, pivo čiré

Pěna

vyšší, okrová

Vůně

dominantní grepy, grepová kůra, karamel, tráva, povidla

Chuť, říz

Nástup chutí grepový a hořčí. Přidává se karamel a trocha ovocnosti tmavých plodů. Střed karamelově ovocný, kdy je vnímatelná i lehká sladová linka. Dojezd karamelově chmelový – hořký a „ne zcela suchý“. Nasycenost mírně vyšší. Pitelnost velmi dobrá. Pivo pasterováno.

Další komentář

Průmyslová IPA, která má jistě potenciál zaplavit tuzemský trh. Vnímám v ní značný kvalitativní posun vpřed. Její předchůdkyně (Sea Witch IPA + Northern Light IPA) nebyly zdaleka tak dobře vyladěny.

Fotografie

Flying Cloud IPA

Flying Cloud IPA

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (23 hlasů, průměrné hodnocení: 6,96 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • Mille napsal:

  Mě teda tahle IPA zklamala.
  V dozvuku jsem cítil takové nějaké nepříjemné tóny.

 • Pike napsal:

  Už jsem to tu psal do jiné diskuse, ale mně se tohle pivo moc líbí. Recenze je velmi výstižná, i bodové hodnocení je, podle mě, zcela adekvátní. Za sebe bych uvítal více aromatických chmelů v chuti; vůně je dostatečně výrazná a příjemná. Samozřejmě, že by se daly najít lepší IPA, ale i tak se těším, až Létající Oblak zaplaví tuzemský trh. 😉

 • Vader napsal:

  U mě dobrý. Nejsem vyloženě IPAř, ale díky oblíbenosti tohoto druhu piva v mém blízkém okolí jsem jich již něco ochutnal. FC IPA v pohodě obstojí v konkurenci minipivovarnických ejlů. Oproti tomu ve srovnání s bernardskou je u mě o třídu výš.

 • Kuba napsal:

  S hodnocením se také ztotožňuji. Na průmyslovku dobrý a taky doufám, že se objeví v marketech 🙂

 • Radek napsal:

  Lehčí, osvěžující IPA. Mohla být trochu plnější, hodnocení 6,5/10 podle mě odpovídá.

 • restless napsal:

  Nelze porovnávat s jakýmkoli ejlem od Kocoura. Jasně, Kocour je dražší, ale i v porovnání s Primátorem IPA nevychází zrovna nejlépe. Na čtrnáctku dost vodový, chuť pouze průměrná.

  • Kuba napsal:

   Já tedy FC řadím před Primátora, ten mi přišel hodně o ničem.

   Na druhou stranu, když jsem pil FC naposled, cítil jsem v něm poměrně silnou oxidaci či co a dost mi to kazilo požitek, tak doufám, že to nebude standard…

   • Ganimoth napsal:

    Ten primator mi prisel dost neprijemny v horkosti, mel jsem hodne velky problem to pit (a nedopil jsem), mozna i protoze jsem hned predtim mel ipu od Mordyre a ta byla ponekud jinde.

 • restless napsal:

  Je to jenom můj subjektivní názor, mám rád hodně hořké ejly a Primátor mi přišel v rámci možností v pohodě, kdežto FC jsem měl problém dopít. Měl jsem ale od obou jen jednoho lahváče, takže to neni zrovna reprezentativní vzorek.

 • Danouš napsal:

  Koupil jsem si naslepo třicítku sud (cena 23/kus) a moc mi zachutnalo. Mám rád i Primátor Pale Ale, ale moc bych je nesrovnával. Tohle pivo je spíš podobnější pivům Lotr, která se vaří v pensionu Groll v Plzni.
  Za mě určitě spokojenost a je podle mě lepší, než Chlumecký Ale, se kterým jsem měl také tu čest…

 • Justy napsal:

  Za mě slabé, konkurovat craft pivům může leda tak cenou – a ani tam nijak přesvědčivě. Vůně v pořádku, ale hned po napití se projeví na IPA zbytečně přepálený a rušivý, skoro sodovkový říz. Chuť zpočátku slibná, ale brzy nastoupí překvapivý a dost nepříjemný zásaditý dozvuk. Celkově to působí jako kdyby některé z těch průměrnějších piv plzeňského typu nakročilo směrem k IPA, ale jaksi se proces nepovedlo dovést do zdárného konce a zůstalo to viset na takovém ne moc vábném místě někde uprostřed.

 • lunruj napsal:

  Koupil jsem nedávno a musím říct, že proti tomu, když jsem měl toto pivo asi minulý rok, vnímám nepěkný posun dolů. Opravdu nepěkný přepálený ocas.

  • Jirka 2 Ch. napsal:

   Souhlasím. Složky v chuti, která není nijak pestrá, jsou docela nepropojené a hořkost v závěru není příjemná ani trochu…

 • Jan napsal:

  Já tohle pivo pro „všední den“ mám rád a v kategorii „supermarketová IPA“ je pro mě vítězem. Nemůžu pít Matušku a spol. každý den, jinak by mi to asi brzo zruinovalo rozpočet :). Tak si místo plzní a spol. dám radši Chlumec, který se mi zdá kvalitou vyvážený, má výraznou hořkost, vysoký říz i ta ovocnost tam také trochu je (i když v menší míře). Plnost by mohla být větší. Dá se koupit v Bille za nějakých 25 Kčs.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »