Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Sentický Kvasar 15º

Údaje o pivu

 • Název piva: Sentický kvasar
 • Pivovar: Domácí výrobna medového piva Kvasar
 • Země, město: Česká republika, Sentice
 • Styl: český světlý medový speciál
 • Alkohol: 6,3 %
 • Forma: PET 1,5 l; trvanlivost ještě 1 měsíc
 • Stupňovitost: 15°

Hodnocení

Barva

vyšší medově žlutá, pivo čiré

Pěna

řidší, bílá, rychle opadla

Vůně

dominantní sladová a medová

Chuť, říz

Nástup stejně sladový jako u dvanáctky, med ještě více výrazný, pivo hutné a plné. Na první pohled je jasné, že se jedná o speciál. Chmelová hořkost velmi příjemná a i tady dobře vyvážená k chuti medu. Při každém dalším doušku vnímám příjemné hřejivé teplo. Po mírném ohřátí vzorku ve sklenici se medovost piva ještě zesiluje. Říz piva nižší. V pivu přítomen cukr.

Další komentář

Dle informací na etiketě se jedná o nefiltrované kvasnicové pivo s přídavkem medu, které není ani chemicky ani tepelně upravováno. Doporučená teplota skladování je 2 – 6º Celsia. Je zřejmé, že pivu škodí přímé sluneční záření. I tento vzorek je v PET láhvi a já jej zakoupil v prodejně Léčivých rostlin v Boršicích u Buchlovic, ke cti pana bylinkáře Pfeffera budiž poznamenáno, že piva měl vzorně uskladněna a jejich kvalita neutrpěla. Ale rozhodně bude lepší si dát točené přímo v Senticích, protože pan Jelínek medové opravdu umí.

Fotografie

Sentický kvasar 15

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (28 hlasů, průměrné hodnocení: 9,18 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Radek napsal:

  Točené jsem ještě nepil, ale „Petkového“ jsem už pár litrů vypil. Chutná mi moc, asi si pro něj skočím 🙂

 • cromagnon napsal:

  Točený Sentický Kvasar 15° měli o víkendu v Jr. Clubu na konečné trolejbusu v Kohoutovicích a byl tam prý ještě předevčírem. Krom toho, že mají vcelku zajímavá piva na čepu, funguje tam taková malá pivotéka. Mají v nabídce i Brew Doga, který asi jinde v Brně ani k sehnání není, nebo piva Aecht Schlenkerla… Výběr tam není tak velký, ale ceny nižší, než v dalších brněnských pivotékách. Jinak občas mají Sentický Kvasar 15° U Štěpána v Králově Poli na Purkyňově ulici.

 • moja.346 napsal:

  Před nějakou dobou jsme se s přáteli dohodli na příležitostných ochutnávkách pivních speciálů z produkce českých a moravských pivovarů.
  O 15°sentickém Kvasaru jsme toho hodně dobrého četli i slyšeli.
  Dvě velice dobře opečované petláhve 1,5l tohoto piva jsme při cestě zakoupili ve vinotéce v Lažanech, okr. Blansko. Způsob uskladnění i doba trvanlivosti byli v pořádku.
  Následná ochutnávka tohoto piva však nesplnila očekávání. Pár druhů medových piv či piv s přídavkem medu jsme již ochutnali a s hodnocením na zdejším fóru jsme se vždy zcela ztotožnili. Tentokrát byl náš dojem natolik odlišný, že jsem se to rozhodl zde popsat. Z vůně a chuti tohoto piva extrémně rušivě vyčnívala složka, která nápadně připomínala vůni dříve vyráběných bonbónů Medovky. A to bývala syntetika jak vyšitá. Věřte, že vůni a chuť přírodního medu důvěrně znám, ale toto s tím opravdu nemělo nic společného. Rád bych se nějak dobral k dojmům autora původní recenze z roku 2011, ale nemohu si pomoct; s tvrzením, že pivo není chemicky ani tepelně upravováno, nesouhlasím. Od té doby do roku 2014 se mohlo asi něco změnit.
  Dávám maximálně 5 z 10-ti.

 • Kuba napsal:

  V Senticích teď uvařili APU a není vůbec zlá…

  60Kč/1l

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »