Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Lucky Bastard India

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

„špinavá“ okrová, možná s lehkými oranžovými tóny, pivo zakalené

Pěna

bílá, nižší, stabilní, kroužkuje

Vůně

grep, grepová kůra, trocha máty, borová silice

Chuť, říz

Nástup chutí grepově hořký a lehounce tříslovinově trpký. Chmely působí lehce zemitě, ale vůbec ne nepříjemně ostře. Střed je lehce karamelový, spíše sušší s lehounce nasládlou ovocnou linkou (tropické plody). Dojezd dlouhý, plný hořkých tónů grepové kůry. Tělo plnější, pitelnost velmi dobrá. Nasycenost vyšší – je to logické, v láhvi je živý produkt (kvasinky stále pracují) a navíc CO2 pivo i konzervuje. Občas je tedy vhodné si i ejl nalít nestylově „na čepici“, abychom se přebytečného CO2 zbavili.

Další komentář

Občas slýchám nářky na kolísavou kvalitou produktů tohoto pivovaru. Eliminujeme-li možnost, že pivo „pokazí“ hostinský či nevhodné skladovací podmínky, pak si dovolím jednu myšlenku. Kvalita produkce byla nestálá v období těsně po otevření pivovaru. Přičítám to mladickému nadšení a mírné nerozvážnosti obou duchovních otců piva Lucky Bastard (majitel Honza & sládek Honza), kdy ven pustili pivo, které bylo např. příliš mladé.

Fotografie

Lucky Bastard INDIA

Lucky Bastard INDIA

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (10 hlasů, průměrné hodnocení: 8,40 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • MV napsal:

  S kolísavou kvalitou se podle mě pivovar potýká i nadále. Asi se jim povedlo vylepšit receptury a postupy pro jejich stálou nabídku, která se oproti začátku zlepšila (zejména Pale a India), ale speciální várky jsou až na výjimky (Equinox) dost nepovedené.

 • Pike napsal:

  Indii jsem ochutnával před nějakým časem točenou u stánku na Svoboďáku a přiznám se, že jsem chvíli nevěděl, co si o ní mám myslet. Co mě zaráželo, byla jistá nepropojenost začátku a konce doušku – zkraje výrazná ovocná nálož (kromě grepu jsem cítil ještě mango a angrešt), pak chvíli zdánlivě nic (ne že by bylo tělo prázdné, ale chuťovým buňkám okamžik trvalo, než se adaptovaly) a na závěr nastoupila výrazná hořkost. Nakonec jsem se do tohoto piva vpil a moc jsem si na něm pochutnal, to střídání vjemů ovoce – hořkost v každém doušku mě naopak začalo bavit. Ale je to dáno tím, že mám výrazné chutě rád, docela chápu, že to není pivo úplně pro každého.

 • PIvo napsal:

  Na snímku vypadá dost tmavě, když jsem ho měl naposledy, tak byla barva celkem světlá a chutnalo slušně. Ale to ještě bylo ve fázi experimentování a taky to může být tím vestavěným bleskem a nevyváženou bílou.

 • poutnik napsal:

  IPU od Bastarda jsem pil ze 3 různých várek, první mi vyloženě vzala dech, to bylo osudové setkání, druhá várka byla fajn, ale už byla jen skvělá, do původní dokonalosti něco chybělo, a z té 3. várky už zase bylo pivo dokonalé. Těším se na další naše setkání 🙂

 • Kuba napsal:

  Včera jsem pil točené, které v hospodě nechali po nákupu měsíc a půl stát ve sklepě. Nevím, jestli je to tím, ale pivo bylo skvělé, v lepší kondici jsem ho nepotkal.

 • tnt napsal:

  S Lucky bastardem (točeným) mám zkušenosti buď výborné nebo průměrné. Špatného jsem nikdy nepil. S kolísavou chutí bych souhlasil. Celkově hodnotím pivovar pozitivně.

 • Justy napsal:

  Dřív mi India šmakovala, ale z poslední šarže L252 jsem byl celkem zklamaný. Vůně nevýrazná, v chuti dominují nakyslé kvasnice… budí to dojem takové hořčí hefe pšenky, a to tohohle stylu určitě není kompliment. Ze začátku mě kvasnice trkly tak, že jsem si házel popel na hlavu: u Bastarda udělali změnu, to jen já blbec přehlédl vrstvu kvasnic a podařilo se mi je zamíchat do piva. Ale ne, nic takového. Hořkost tradičně slabší, ale příjemně ulpívá, bohužel chmele se naprosto nekonají, do pozadí je strašně bijí kvasnice, takže zbývá leda opravdu lehký náznak grepu a máty. Snad to bude s příští várkou lepší.

 • Richie napsal:

  Mel jsem nekolikrat v prubehu tohoto roku (Q1-Q2/2015) toceny Pale a India a obe byly vzdy vynikajici. Takze bych si troufl tvrdit, ze v soucasne dobe a u techto druhu piv nemaji zadne problemy s kolisanim kvality. Tocenych Pale jsem si nedavno dal 6 po sobe, coz se mi u IPA, APA a pod. jeste nestalo 🙂

 • Armin Heide napsal:

  Musím říct, že tohle je prostě moje krevní skupina. Točený jsem měl možnost vícekrát ochutnat např. v restauraci U Karla na Bayerově ulici nebo v Ochtnávkové pivnici na Lidické ulici v Brně. Teď si pochutnávám na lahvovým INDIA šarže L80NJH a jsem opět nadšen. Fandím a držím palce tomuto pivovaru a jeho zaměstancům a přeji jim ať drží laťku stále vysoko. Myslím, že vaří momentálně nejlepší brněnské pivo.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »