Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Gabriell 12° světlý ležák

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

slámově zlatá, zakalená

Pěna

menší bublinky, rychle opadající

Vůně

prázdná, lehce obilná

Chuť, říz

Úvodem jen sladová sladkost se střední hořkostí. Plošší, nevyvážené tělo s průměrnou hutností. Říz je hodně vysoký, řekl bych až nepříjemně a s ním spojená pokulhávající pitelnost. Hořčí dojezd o kratší intenzitě. Takové neurovnané pivo, jednotlivé chuti se nedoplňují. Potřebuje rozhodně ještě doladit.

Další komentář

V sobotu 4. 10. 2014 proběhlo slavnostní otevírání tohoto nového minipivovaru Kosíř, u kterého jsem měl možnost (díky obětavé Markulíně, která mě přivezla i odvezla) být. Ochutnal jsem i 11ku Haltíře, která je jen horší variantou Gabriella. Obě piva měla strašně vysoký říz, který byl částečně zapříčiněn tlačením piva COčkem. Haltíř připomínal, spíše německej pils.

Rozhodně tedy mají do budoucna ještě co zlepšovat. Piva navíc působila neurovnaným a rozhádaným dojmem. Jakmile však za nějaký čas někde narazím na produkci tohoto pivovaru, rád si jej zakoupím a porovnám, zdali se něco nezlepšilo.

Hodnotenie Libor

Degustované 9.10.2014 z originál PET-ky z pivovárku
farba: zlatavá
pena: hustejšia, opadne na cca 5 mm ale potom už drží a krúžkuje
vôňa: slad, chmel – až do jemnej pikantnosti
plnosť: stredná
říz: stredný až vyšší
chuť: nástup je jemne horkastý prechádza do stredného a dominantného sladovitého tela, dojazd je dlhší, príjemný a strednej intenzity. Chute sa vzájomne dopĺňajú a žiadna z nich nevytŕča a nepotláča ostatné, pivo je čisté a dobre piteľné. Za mňa v pohode 7,5/10
Toto hodnotenie som písal nezávisle, keďže som najprv ani nevedel, že Brašule ho už degustoval… Moje hodnotenie je dosť výrazne odlišné od jeho, preto vyvstáva otázka, či sa nemohlo stať niečo po ose – pivnica – hospoda – pípa….
Inak si to naozaj vysvetliť neviem…

Fotografie

2014-10-04 19.10.06

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (6 hlasů, průměrné hodnocení: 8,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , ,Komentáře

  • Vader napsal:

    Pil jsem následující den, kdy byl pivovar otevřen. Pravda je, že je pivo rozhádané. Ale zas na druhou stranu – co čekat od první várky? Říznější víc než potřeba, ale lahodné, mně chutnalo. Tedy Gabriell 12°. 11° Haltýř byla opravdu slabší při přímém srovnání se 12°, nicméně stále pivo, které bych neodmítnul. Na první pokus dobré a myslím si osobně, že v Kosíři budoucnost mají. Rád ochutnám znovu. Navíc – nevěřili byste, v jak malé vesnici může pivovar vzniknout:).

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »