Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Pivní válka

(promo k filmu)

Jako protiklad nákladných amerických bijáků přichází na konci října do kin film, který je ryze český, dokumentární a hlavně je celý o tom, co Češi opravdu milují. Tedy o pivu.

Josef D

Do 70 minut filmu Česká pivní válka se tvůrci v čele s režisérem Janem Látalem pokusili dostat příběhy tří „bojovníků“, kteří se každý po svém snaží vyhrát bitvu o zlatavý mok. „Mým záměrem bylo filmem Čechům trochu zvednout sebevědomí. Vaření piva k nám prostě neodmyslitelně patří, v ležáku jsme možná nejlepší na světě, a navzdory nadnárodním společnostem v sobě tenhle um znovu objevujeme,“ komentuje téma, které ve filmu zabírá podstatnou část, sám režisér.

Jeden z našich hrdinů se totiž pokouší v domácím prostředí uvařit své pivo tak, aby mu prostě chutnalo, stejně jako chutnalo jeho předkům. Dalšího sledujeme, jak úspěšně staví minipivovary po celém světě. A svéhlavý umělec se snaží všem vysvětlit, jak se v 18 letech zamiloval do piva a že jejich lásku skutečně nikdy nic nerozdělí…

„Jsme opravdu svědky jakéhosi pivního národního obrození. Minipivovary u nás rostou jako houby po dešti, pivo se vaří v garážích v prádelních hrncích a postavy, které ve filmu sledujeme, každá po svém bojuje za svůj malý pivní poklad. Paradoxem je, že právě ona bojeschopnost je pivem oslabena nejvíce, takže se z bitvy leckdy nakonec stává fraška,“ dodal režisér Jan Látal.

Film vznikl ve spolupráci Evolution films, Česká televize, FAMU a za podpory Státního fondu kinematografie. V českých kinech bude mít premiéru 30. října 2014 a distributorem je A-Company Czech.

 

Trailer k vidění zde.Komentáře

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »