Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Maxmilian Vídeňský ležák

Údaje o pivu

 • Název piva: Maxmilian Vídeňský ležák
 • Pivovar: Pivovar Kroměříž
 • Země, město: Česká republika, Kroměříž
 • Styl: Viedenský ležiak
 • Alkohol: 4,6 %
 • Forma: lahvové 1 l; trvanlivost ešte cca 3 týždne
 • Stupňovitost: 12°

Hodnocení

Barva

tmavšia medová, jemný zákal

Pěna

relatívne hustá, avšak veľmi rýchlo opadla prakticky na nulu

Vůně

príjemne karamelová a oriešková, na pozadí chmel

Chuť, říz

Říz piva bol veľmi nízky, skoro až žiadny a plnosť bola stredná až nižšia. Nástup chuti je pekne karamelový a jemne sladkastý,  k tomu sa postupne pridáva horkosť, ktorá akoby pomaličky gradovala až do dlhého a veľmi príjemného doznievania, ktoré má jemne korenistý a pikantný nádych. Pri ďalších napitiach sa jemne objavujú aj  „orechy“. Piteľnosť bola dobrá.

Další komentář

Toto pivo veľmi slušne vystihuje štýl, v ktorom bolo varené, avšak takmer absencia řízu mu uberá na jedinečnosti. Takisto pena opadla veľmi rýchlo na nulu – čo je podľa mňa spojené s nízkym řízom – a to všetko by som tipoval ako dôsledok nejakej chyby pri fľaškovaní. Takisto si myslím, že toto pivo by si zaslúžilo vyššiu plnosť. Napriek tomu sa však jedná o slušný viedenský ležiak. Bohužiaľ dnes to bude len za 5,5…

Fotografie

Maxmilian Vídeňský ležák

Maxmilian Vídeňský ležák

Výsledek (?)

Aj keď chuťovo veľmi dobre zapadajúce do svojho štýlu – prakticky nulový říz, rýchle padajúca pena a prázdnejšie telo berú dôležité body vo finálnom hodnotení….

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (7 hlasů, průměrné hodnocení: 4,14 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Dr. napsal:

  Ochutnal jsem čepa přímo v Kroměříži a bylo výborné. Klidně bych se tam rozjel jen kvůli němu. Petka je přece jen … petka.

 • Vader napsal:

  Pivko jsem pil a chutnalo mi. Dobrá vídeň a s recenzí bych i souhlasil. V tomto kontextu mě pak vždy znova zarazí bodové hodnocení. Pokud 5,5 totiž dostane i Gamb 10°, musela by mít Maxmiliánova vídeň úplně jiné bodové ohodnocení. Možná lepší, kdyby ty body nebyly, žel – moc toho nesdělují a recenzi do jisté míry znehodnocují.

  • Moro napsal:

   Ono to bude asi tím, že stupnice je jen jedna a pivních stylů spousta = je zavádějící srovnávat výčepní pivo s vídeňským ležákem. To je stejné, jako bych tvrdil, že maďarský Szalon je ještě lepší, protože dostal 6,5/10. Ano dostal – v ranku Pale Lager a to je přece trochu jiná kávička ne? 😉

   • Vader napsal:

    Pravda, já se nepřu. A myslím, že i chápu, jak je to myšleno:). Přesto ale člověk nezasvěcený vidíc bodové hodnocení narychlo a pro orientaci může tímto být zmatený. Třeba by to řešily rozlišené stupnice patřící ke hlavním pivním stylům (barva půllitrů stupnice..?). Ale to jen na okraj, protože si myslím, že recenze je napsána tak, že si to pivo lze představit a od toho odvodit, zda bude či nebude chutnat.

 • franz napsal:

  Tohle je moje nejoblíbenější pivo z Maxmiliána, u nás ho máme na čepu a na nízký říz si nemohu stěžovat,

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »