Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Markýz

Údaje o pivu

 • Název piva: Markýz
 • Pivovar: Pivovary Lobkowicz
 • Země, město: Česká republika, Vysoký Chlumec
 • Styl: pšeničné pivo
 • Alkohol: 4,3 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 4 měsíce
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

žluto okrová, pivo lehce zakalené

Pěna

bílá, jemná, vydatná

Vůně

banán, trocha obilí a hřebíčku

Chuť, říz

Nástup chutí banánový, ovocné tóny jsou příjemné a prosté jakéhokoli kyselého tónu. Střed obilně ovocný s hřebíčkem, mírně vodový. Hořkost vnímatelná jen minimálně. Dojezd o odeznívání ovocných tónů s lehkým buketem kvasinek. Pitelnost velmi dobrá. Tělo průměrné, říz mírně vyšší.

Další komentář

Velmi slušná pšenice a asi vás moc nepřekvapím, když napíši že Markýz a Argus pšeničný jsou shodná piva. Recenzovaný Argus vykazoval mírnou nakyslost, proto jsem si po této recenzi zakoupil další láhev, kde již rovněž nebyla přítomna.

Fotografie

Markýz

Markýz

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (13 hlasů, průměrné hodnocení: 7,62 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • liee napsal:

  Díky za tuhle recenzi. Narazila jsem na Markyze v Kauflandu a na pšenici z obchodaku mě celkem prijemne překvapil.

 • Kuba napsal:

  Nepřekvapilo, pro zajímavost jsem si nedávno Markýze koupil a ten Argus tam byl jasnej. Bohužel mě moc neoslovuje, přijde mi na hefe zbytečně nachmelený.

  5*

 • Dwarf napsal:

  za mě příjemné pšeničné pivo do teplých večerů (kterých už moc nebude) / Argus nekupuju

 • Fajtik napsal:

  Na můj vkus je tato pšenice trochu více kořeněná, než bych si představoval a také trochu vodová. Nicméně na letní horko, proč ne. Jinak podařené pivko.

 • Jirka napsal:

  Kvality bavorských pšenic v ČR asi nikdy nedosáhneme, ale tato pšenice je hodně kvalitní a všem doporučuji na ochutnání. Nicméně je potřeba vzít na mysl, že toto není pšeničný speciál, ale pivo s 4,3% alkoholu, čili není tak hutné.

 • Michal napsal:

  Ano. Markýz a Argus pšenice jsou zřejmě stejná piva a mě chutnají. Nejsou tak vydatná, jsou vodovější a mají méně alkoholu, což mi vyhovuje.

 • Moro napsal:

  Chtěl jsem mít potvrzenou informaci, jak to tedy (obecně) s pivy v LIDLu je (jestli jen pře-etiketované značky od Lobkowiczů nebo originální receptury) a …
  U Lobkowiczů jsem nepochodil – nejsou oprávněni cokoli sdělovat (respektují přání LIDLu) a reakci LIDLu máte zde:

  Vážený pane Mořický,
  receptury a bližší informace k pivům z naší nabídky nesdělujeme.
  Děkujeme Vám za pochopení.
  S přátelským pozdravem
  Jana Rubešová
  Zákaznický servis – odd. nákup
  Tel.: 800 11 54 35
  Web: http://www.lidl.cz/kontakt
  Lidl Česká republika v.o.s, Nárožní 1359/11, 158 00 Praha 5, IČ: 26178541
  Statutární orgán: Lidl Holding s.r.o.

  • Kuba napsal:

   Ono je to logický. Lobkowiczové jistě Lidlu – jakožto velkoodběrateli – prodávají za nadstandardní ceny (nebo přesněji řečeno podstandardní) a nestojí o to, aby většina lidí věděla, že to, co se jinde prodává za (třeba) 15Kč, dostanou v Lidlu za 10…
   _
   Jinak celkem věřím, že Lidl má přísnou kontrolu kvality, nejsou vždycky nejlevnější, ale třeba o kvalitě masných výrobků (a nejen jich) v Lidlu se třeba takovýmu Albertu může jen zdát…

   • Martin napsal:

    Je pochopitelné, že Lidl ani dotčené pivovary nic nechtějí sdělovat, ale myslím, že to budou pouze přeetiketované normální značky. Je to podle přání odběratelů a u ostatních výrobcích se to děje taky, někdy je teda receptura jiná, ale třeba dnes jsem zhlédl dokument, že vodňanské kuře je úplně stejné pod svojí značkou, tak i pod nějakou marketovou, kde je levnější. Je jasné, že pivovary chtějí odbyt, proto o toto sdělení nestojí. Ale jako u ostatních výrobků platí, že se v tom případě vyplatí koupit ten „marketový“ produkt, než ten pod hlavní značkou. Jen se divím, že pivovary Lobkowicz na tvrdé vyjednávání s Lidlem přistoupily, a že se jim výroba takových piv ekonomicky vyplatí. Je otázka, jak dlouho u toho vydrží, a značku bude vyrábět jiný pivovar, jako se to děje u jiných marketových piv. No, využití plné kapacity pivovarů je asi přednější. Je jasné, že piva Argus jsou pitelnější než dříve vyráběné Deepy. Ovšem překvapuje mě, že pivovary Lobkowicz byly ochotny investovat do zcela nových pivních lahví (u zelených, ve kterých je i značka Lobkowicz, to chápu)- hnědých typu České pivo/PIVO CZ a s tím zřejmě i souvisejících přepravek, když všechny pivovary skupiny používají NRW lahve a dosud všechny značky – marketové – byly do těchto lahví i stáčeny (viz Deep). Pokud je tu někdo kompetentní, budu rád, pokud mi problematiku lahví vysvětlí, klidně i soukromě na e-mail.

    • Zdroj z Chlumce napsal:

     Vít(sud) – Markýz(láhev) – Argus – všechno by to mělo být jedno a to samé pivo. Na Chlumci se vaří jen jedena pšenice (nepočítám Václavův speciál, to je něco jiného). Markýz a Vít se do lahví a do sudů plní na Chlumci. Argus má speciální lahve a na ty nejsou ne Chlumci vybavený, takže se na Chlumci nestáčí, načepuje se do cisterny a ta jede do (snad) Protivína, kde to stáčej do Lidlovských lahví, jestli tam to nějak říznou nevím, ale spíš ne, každopádně Argus, který opouští Chlumec je to samé pivo jako Vít a Markýz.

 • kratoska15 napsal:

  Dělám v potravinářství, dodáváme výrobky i do LIDLu, můžu vám říct, že v jednání k dodavatelům jsou docela přísní. Nedívím se proto, že ti nic nesdělil ani Lobkowitz ani LIDL. Ale, jezdí k nám poradce na potravinářství a on jezdí i do jednoho Lobkowitzova pivovaru, nebudu jmenovat, aby mu nevznikly nějaké problémy, kdyby náhodou, tak z něj zkusím něco vymámit. Už jsem se ho jednou ptal, ale je to loajální člověk…:-)

 • Kája napsal:

  Fajn pivo, docela hodně kořeněné, slušně pitelné. Slámová až světle zlatá barva, velmi zakalené, pěkná bílá pěna, celkem drží. Vůně pšeničná, kořeněná hřebíčková, lehce kvasnicová, vanilková a banánová, trochu chmelově bylinná. Chuť kořeněná, pšeničná, lehce banánová, trochu citrónová. Vyšší říz, střední plnost těla. Kyselost je nízká s náznakem hořkosti, doznívání lehce delší, pšeničně chlebové, hřebíčkové s nádechem koriandru, lehce kvasnicové, banánové, trochu bylinné, vanilkové a citrónové kůry. Cena 9,90 Kč za 0,5 l v Kauflandu.

 • ka-spel napsal:

  Zrovna teď piji Markýz z Kauflandu a ta shoda s Pšeničným Argusem mě hned nenapadla. Ale jak se tady píše o stáčení v Platanu, tak si to dávám do souvislostí, protože o Maesticu se psalo, že to je přebalený Platan. Jinak pivo to je pitelné a chutná na tu voltáž. Jinak je zajímavé, že v Kauflandu se permanentně drží na 7,90, což je slušná cena a v podstatě vetšinou výhodnější než Lidl přebal.

 • Patrik napsal:

  Pracoval jsem roky v Německu a kvasnicové pivo jsem si tam zamiloval. U náš zkouším každý tzv. kvasiničák, na který narazím a z mého hlediska je MARKÝZ u nás na trhu jednoznačně na výšším stupínku.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »