Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze McHugo

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

jantarová, pivo čiré

Pěna

jemná, bílá

Vůně

tráva, grepy, grepová kůra

Chuť, říz

Nástup chutí sušší, trochu karamelový a mírně sušenkový. Vzápětí se přidávají chmely – najdeme zde borovou silici, trávu, grepovou kůru. Hořkost je příjemně temně až zemitě zastřená a zůstává v ústní dutině dosti dlouze. Dojezd dlouhý, opět lehce karamelový, sušší a hořký od chmele. Nasycenost střední. Pitelnost – výborná.

Další komentář

McHugo je další položkou tohoto pivovárku, která umí konzumenta nadchnout. Na etiketě je uvedeno czech – american amber ale, výklad čehož pochopíte při konzumaci – ostrost amerických chmelů je zde (v dobrém smyslu slova) mírně uhlazena tvrdou rukou moravského sedláka, což tomuto ejlu jen prospělo.

Fotografie

Czech-American Amber Ale

Czech-American Amber Ale

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů
7,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (16 hlasů, průměrné hodnocení: 8,25 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • zednar napsal:

  Pivo jsem ještě nepil ale myslím si, že není ani tak uhlazeno rukou moravského sedláka (pěkně řečeno :-),
  ale rukou sládka vyškovského pivovaru pana Táborského, který tam občas hostuje. A ve Vyškově ALE umí ! 🙂

 • Pavel napsal:

  Nevím kdo to tam vaří ale pivo je to ohromné a pitelne. U Kudeje v olmiku jsme si ho dali a přijdeme zas

 • Victor napsal:

  Jsme jedni z těch sporadických gastronomických nadšenců, žádní odborníci. Celou produkci chválíme. V pivovaru jsme se stavili při výletu 12. 8. a zkoupili tam celý pravidelně vařený sortiment, něco dvakrát, s tím, že budeme další týden průběžně ochutnávat k uzeninám aj. Žádnému z těch piv v podstatě není co zlého vytknout. Vyjádřím se jen k dle mého nejcharakterističtějším atributům. Nekyselá pšenka Maryška až extrémně pění (jinými slovy nám žádná z cca 20 pitých takto ještě nikdy nevypěnila), takže to chce trpělivost, Sedlák je svou prochmeleností pro povahy chuťově spíše „silnější“ a otevřené (mimochodem, možná to bude znít divně, ale ta hořkost navozuje v celkovém kontextu spíše stoutovský než pilsnerovský dojem, třebaže je pivo hodně výrazné a skvěle se probíjí gulášem; rozhodně je silnější než u jiných skvělých silně chmelených piv: např. českých bitterů od Opata a Ferdinanda nebo u vratislavického Spytihněva), Sedláček je, hrubě řečeno, výborný vyváženější Sedlák, další piva (Krok do tmy a C. & K.) podle nás přinejmenším stylově odpovídala a byla prostě dobrá a skvostný McHugo je nakonec jedno z vůbec nejlepších piv, co jsem kdy pil, bez ohledu na kathegorie. Nezbývá, než se těšit na březňák a cokoli dalšího. Jen by to na Moravě chtělo ještě poněkud jižnější distribuci. Například na uhersko-hradišťsku by tyto dobroty měly určitě nezanedbatelný odbyt.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »