Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Krok do tmy

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

černo černá, pivo neprůhledné

Pěna

hnědá, jemná, vysoká, stabilní

Vůně

čokoláda, káva, pražený slad

Chuť, říz

Nástup chutí typicky stoutovský – suchý, kávový s lehkou linkou čokolády. Střed hutný, plnější a opět s čokoládou a praženými slady. Dojezd sušší, kávově hořký s čokoládou v opozici a s lehkou stopou chmelové hořkosti. Tělo plnější, nasycenost nižší – velmi jemná. Pitelnost doslova výborná. Ve složení nalezneme mj. pražené žito.

Další komentář

Stout, který se ve srovnání rozhodně neztratí se svým ostrovním vzorem. Dle informací přímo z pivovaru je pan sládek s jeho tváří spokojen a jedná se tedy o finální recept. Takže máte-li rádi plnější a tělnatější stouty, pak se neváhejte vydat do Kroměříže. Mě osobně upoutala i nevšední vychytávka s balením do papírového sáčku (že by vzor z USA, kde má paper bag spíše jiné využití?).

Fotografie

Krok do tmy

Krok do tmy

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (10 hlasů, průměrné hodnocení: 9,20 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Horstokvas napsal:

  Z tohoto stoutu jsem byl velmi nadšen (nepropaguji značku domovského pivovaru :)), pěkně do sucha, to já rád, jak budu mít příležitost, opatřím si jej znovu.

 • Hany napsal:

  fakt povedené pivko. Pila jsem ho jak z lahve, tak točené.
  Mají ještě jedno, které je supr špica hořka bomba. Jmenuje se Sedlák, 12% ležák a je to hodně návykové pití.

 • kratoska15 napsal:

  Oni mají vůbec výhorná piva, pil jsem Sedláčka, Sedláka, Mc Huga, Aleš Gute a všechny velká mňamka, dělají to fakt dobře. Jo už jsem stihl ochutnat i jejich pšeničnou Maryšku. Takže všechna čest a jen tak dále. Na Krok do tmy se chystám, už jsem ho chtěl koupit, ale měly vyprodáno. Mimochodem, kde ho točí?

  • Moro napsal:

   V neděli jsem pozván do 1.Selského pivovárku – mám spoustu dotazů a i o dostupnosti tamních piv si budeme s panem sládkem povídat.

 • tomino napsal:

  Mě se jen moc nepozdává to spojení suchý konec vs. 4% alkoholu při 12° pivu, což svědčí o velice nízkém stupni prokvašení. Je to opravdu dvanáctka?

  • Moro napsal:

   Ano pane tomino – i já byl zaskočen a proto jsem kontaktoval sládka, který mi údaje potvrdil. Suchost je způsobena dle něj i tím, že v pivu je 10% praženého žita – dovolím si citovat jeho slova … „mně ta připálenost vyhovuje …“

 • tomino napsal:

  Hmm 10% praženého sladu. Tak to pak asi jo. Slušnej asfalt. 😀

 • Hany napsal:

  Promiňte, že přerušuji debatu o praženém žitu atp. Tento jejich stout je bezesporu povedeným kouskem, jenže, kolik lidí v té zemi je schopno hodnotit stout? Minimum, řekla bych.My jsme země ležáku. Bohudík/bohužel?
  Takže bych ještě jednou ráda řekla pár slov o jejich Sedlákovi. To je to pravé ořechové z tohoto podniku. Barva krásná,měďnatá, ale to má docela hodně jiných kvalitních ležáků. Takže nic úplňě extra. Vůně už je trošku jiná, specifická, ale pořád nic úplně výjímečného. Ale teď se napijete, ze začátku sladovost a hořkost dohromady. Pak ale rychlý atak výrazné, NEZVYKLÉ a rychlé hořkosti vás docela zaskočí. První dojem je otazník. Pak ale máte strašně velkou chuť se napít znova. A to pak trvá. A trvá. Nic návykovějšího jsem v této kategorii nepila. Snažila jsem se zjistit, čím je to chmeleno. Nic, jen vyhýbavé odpovědi. Faktem je, že už mnoho lidí v Kroměříži na tomto pivu ujíždí. Bufet v Podzámecké zahradě je toho názornou ukázkou.

  • Moro napsal:

   Sedláka jsem rovněž pil a v neděli si jedu napsat recenzi přímo do pivovaru. Od pana sládka vím, že je chmelena na 50 IBU a chmely dává hlavně do předku. Pokud chmely tají, pak by to mohlo být jeho tajemství – a proč ne?
   Add stout – lidí, kteří umějí ocenit nejen plzeňský ležák přibývá, možná jsou důkazem nejen tyto naše stránky.

  • PKT napsal:

   před chvilkou jsme s kamarády dopili lahev, dovezenou přímo z pivovaru. Pořád to mam na jazyku. Úplně, ale úplně neprůsvitný, černý. Hnědá krémová pěna. Ve vůni káva, v chuti navíc černá čokoláda, povidla. Hořké a suché pití, přitom dost plné. Famózní stout. Ptali jsme se na pivovaru, kde je možné to koupit tady v Praze. Prý nikde, ale že budou příští týden na Náplavce, i s tímto pivem

 • Jere napsal:

  Koupil jsem si dnes jedno v Globusu, trvanlivost do 4.11.2017. A je kyselé. Jsem tedy maximálně zklamaný, vyhozené peníze a je to tak na vylití. Netuším, kde vznikla chyba, ale teda podruhé už budu váhat, jestli dám 1. selskému šanci

 • Tomas napsal:

  Jere, mrzí mě vaše špatná zkušenost s našim pivem. Pošlete prosim na nas e-mail vaši adresu a my vám pošleme láhev novou.

 • renda4 napsal:

  Toto pivo jsem si koupil v létě v Havířově před Globusem , doma otevřel a ochutnal a měl jsem pocit , že jsem ještě nikdy nepil černé pivo , bylo opravdu výjimečné a dobré , těším se až si ho zase někdy koupím…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »