Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Pegas Roggenbier

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

hnědo oranžová, pivo kalné

Pěna

okrová, jemná, stabilní

Vůně

obilí, slad, trocha ovoce, kvasnice

Chuť, říz

Nástup chutí perlivě štiplavý od CO2, trocha zastřené hořkosti chmele, mírně tříslovina s tóny žita (režná pálenka). Střed obilný s ovocem a lehce štiplavý, opět s tóny žita. Dojezd lehounce hřejivý s linkou kvasnic. Sladové tělo plné až robustní, pitelnost díky plnosti těla i chutí „jen“ dobrá. V PET láhvi opravdu řádná porce kvasnic – což mně osobně nevadí, ale každý máme jiné preference.

Další komentář

Pivo rozhodně není špatné, je ovšem natolik vjemově výrazné, že bych jej rozhodně nevydržel konzumovat po celý večer = je lehce chuťově vysilující.
Pegasu a jeho pivům jsme se na PR poněkud vyhýbali – ono vlastně nebylo o co stát, nudné, fádní, komerční. Vše však nasvědčuje tomu, že aktuální sládek Jiří Čejka vykročil po správné cestě – jeho piva nejen že mají duši i tvář, ale sbírají i ocenění na vyhlášených tuzemských soutěžích. Jen tak dál.

Fotografie

Pegas žitný ...

Pegas žitný …

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (5 hlasů, průměrné hodnocení: 7,60 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Morize napsal:

  S tím označením „komerční“ bych byl trošku opatrnější. Pegas dnes sice není zrovna typickým minipivovarem, kvůli své primární snaze o zisk, ale pořád mi jeho piva připadají o krok napřed před těmi opravdu „komerčními“ pivovary – velkopivovary 🙂

 • umbob napsal:

  Ochutnáno včera přímo u zdroje. Asi nejlepší z jejich jednorázových speciálů, co jsem zatím ochutnal. A překvapil mě poměrně nízký říz, pivo pěkně klouzalo do krku 🙂 Většina pegasovských piv trpí z mého hlediska opačným problémem a často bývám, byť po jednom kousku, dost zdutý.
  Ale snaze o zpestření jejich produkce tleskám a ochutnávat budu i nadále

 • vanellus napsal:

  Ja s tim oznacenim komercni taky nemuzu souhlasit. Ten vyraz chapu jako ze se fakt hledi primarne na zisk a kvalita jde stranou. Kdyby to tak bylo i v Pegasu, tak by se resily extraktove ztraty (misto dvanactky ktera ma 12,5% by to bylo 12,00 nebo treba 11,8 coz by legislativne bylo taky ok a naklady nizsi), nemuselo by se varit z humnoveho sladu ktery je drazsi a mohly by se pouzivat treba chmelove extrakty atd.

  • Moro napsal:

   Rozepíši to tedy zde – chtěl jsem naznačit, že s nástupem nového pana sládka se dost věcí změnilo – především kvalita piva i sortiment nabízených značek. Až do tohoto okamžiku byla piva tohoto vyhlášeného minipivovaru z kategorie nudnějších (hovořím pořád o minipivovarech – nesrovnávat s nadnárodními giganty), personál byl často nepříjemný, o citrónech v pšenici ani nemluvě. Prostě Pegas si jel svojí lajnu a ona přidaná hodnota, kterou většinou očekávám od minipivovaru, byla minimální. Kvantita převládala nad kvalitou. Tím nechci říci, že by vařili nedobrá piva.
   Rozumíme si?

 • vanellus napsal:

  Jojo rozumim, v pohode.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »