Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze St. Louis Gueuze Fond Tradition

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

hnědá s trochou oranžové, pivo mírně zakalené

Pěna

jemná, hustá, stabilní

Vůně

kyselá, štiplavá, nezralá jablka, trocha kvasnic

Chuť, říz

Úvod kyselý a sušší. Kyselost nastoupí nejprve zostra, později se stává štiplavou a ustoupí až na střední úroveň. Vše pokračuje ovocnou linkou ne nepodobnou jablečnému octu. Střed je poměrně plný s tóny nezralého angreštu. Dojezd perlivý od CO2, sušší a ovocně kyselý se stopou kvasnic. Pitelnost bych označil za průměrnou – přece jen kyselost se nedá „dlouho snášet“ a i osobitost celého piva je poměrně vysilující.

Další komentář

Zajímavé gueuze, které si osobně dovedu představit jako pivo k „zvláštní“ příležitosti. Troufám si tvrdit, že pijáka neznajícího tento styl, by první doušky 100% odradily od konzumace. Pokud jej však umíte ocenit, pak vám nabídne nevšední zážitek.

Fotografie

St. Louis Gueuze

St. Louis Gueuze

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (5 hlasů, průměrné hodnocení: 8,80 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • gsgs napsal:

  Já bych možná doporučil každému, kdo uvažuje nad tímto druhem spontánně kvašeného piva, aby první okusil fermentovaný nápoj zvaný kombucha, který se dá koupit ve všelijakých krámech se zdravou výživou nebo biopotravinami. Když jsem k tomu nedávnou náhodou přičichnul, hned mi blesklo hlavou – gueuze! Doporučuju ochutnat, kdo má rád tyto piva, by mohl být kombuchou příjemně překvapen. Půllitrová petka by měla stát tak do 40 Kč.

 • lunruj napsal:

  Můj první lambic. V pivotéce mi byl z nabídky doporučen jako asi tak nejsnesitelnější pro začínající pijáky. Pravda, lambic je opravdu specifický a přinejmenším u tohoto je kyselost dost vysoká. Ani to člověku pivo nepřipomíná. Rozhodně žádná láska na první doušek. Na druhou stranu, láska na první třetinku určitě!

  • lunruj napsal:

   Po ochutnání dalších dvou lambiků jsem dal 8/10. Odpíchl jsem se od vodítka: „9 — Vynikající, bezvadné pivo, o kterém budete psát máti domů.“ Řekněme, že několik dní po vypití jsem cítil psychický absťák a litoval jsem, že nemám další kousek. 😉 Bod dolů za značnou kyselost, která dost snižuje pitelnost. Dva další lambiky, které jsem ochutnal, byly podstatně méně kyselé, ale zdaleka neměly tak sexy aroma.

   • Moro napsal:

    Ona ta značná kyselost, je pro lambik typická a je vyhledávána. Tato verze právě patří mezi nejdostupnější v ČR a za sebe bych spíše napsal, že ona kyselost byla sexy 😉 O harmonických ovocných kyselinách nemluvě.

    • lunruj napsal:

     Je mi jasné, že kyselost k lambiku neodmyslitelně patří, u jednoho z těch, co jsem ochutnával, bych i řekl, že byl dost málo kyselý a tak byl takový fádnější. (Možná i ten druhý mohl být maličko kyselejší.) U Fond Tradition je to ovšem na první napití rána do tlamy. Být kyselost o kousek nižší, pil by se snadněji. Ne zas nějak moc, to by vskutku o část sex-appealu přišel. Ve srovnání s těmi dvěma lambiky mě ovšem zaujala harmoničtější, svěžejší vůně. Konkrétně jsem ochutnával St. Louis Premium Geuze a Mort Subite Gueze Lambic.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »