Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Samson Hefeweizen

Údaje o pivu

 • Název piva: Samson Hefeweizen
 • Pivovar: Samson
 • Země, město: Česká republika, České Budějovice
 • Styl: Pšeničné pivo
 • Alkohol: 5,2 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 4 měsíce
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

Tmavě žlutá až zlatavá, silně zakalená.

Pěna

Sytá, bílá, hezky drží.

Vůně

Jemně kvasnicová a víceméně obilná, jemně banánový nádech.

Chuť, říz

Nástup je středně sladový s vyšším středním řízem. Střední plnost.  Jemná suchá hořkost ve finiši. Pitelnost je slušná na počátku, ale postupem času je těžší a těžší, až únavné. Pivo se stává hutnějším a nějak nepovzbuzuje k dalšímu napití. Není tam ten osvěžující řízný faktor plný ovoce, jaký od pšenice vyžaduji.

Další komentář

Celé mi přijde tak nějak nedodělané.  Barva na weizen až moc žlutá. Skoro žádné ovocné vůně, slabší říz celkově ne moc osvěžující. A chuť taky žádná sláva. A konečně jsem toho musel koupit celý multipack. Zajímavé je že ani oficiální Samsoní web o pšenici nereferuje. Ne tak hrozné jako Staropramen Nefiltrovaný ale stále velmi slabé pivo.

Fotografie

Samson Hefe

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (3 hlasů, průměrné hodnocení: 6,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Martin napsal:

  Až tak hnusný ? Samson je zřejmě definitivně v p….. . Jdu na Maisela.

 • Martin 2 napsal:

  Toto pivo mě taky nijak výrazně neoslovilo. Kde je vařeno, to netuším, ovšem podle lahve snad stáčení probíhá klasicky u nich, i když kdo ví….
  Informaci se asi potvrdit jen tak nepodaří, nanejvýš, že by někdo do pivovaru zkusil zavolat.
  Jak jsem už psal u jiného recenzovaného samsona, jejich stránky jsou od roku 2012 neaktualizované, konkrétně toto pšeničné pivo už je k dostání v lahvích už cca 9 měsíců, ale na webu stále ani zmínka. To samé všechna piva se od ledna 2013 stáčí do lahví České pivo, ale na stránkách je stále u některých design lahví NRW. Perličkou je to, že i když na stránkách tvrdí, jak moc stojí o váš názor, tak ač jsem psal na všechny e-maily, které tam mají uvedené, skrze různé věci týkající se jejich piva, tak se ani jednou neobtěžovali odpovědět.

 • Michal napsal:

  Jestli toto má až moc žlutou barvu, co by jsi řekl na aktuální Primátor weizen, který nyní přímo září :). Jinak souhlasím že čím více jo pijete tím hůř to jde…..

  • Kuba napsal:

   Já měl Primátora asi před měsícem (láhev, Tesco) a byl výborný, řekl bych, že mi chutnal více než dříve (ale dlouho před tím jsem ho neměl, takže opravdu subjektivní tvrzení). Osobně jsem dosud u Primátora ani nezaznamenal výkyvy v kvalitě, ale tím nechci tvrdit, že nejsou,nemívám ho pravidelně.

   • Michal napsal:

    Možná jsem se ho i přepil 🙂 ale připadal mi lepší. Nicméně včera jsem zakoupil, můj kdysi nejoblíbenější ČR weizen, Velen 8 kousku, a pánové, HNUS! Pěna se rychle ztratí,a chutná zkoznutě,pachuťe, no velké zklamání. Už si jej nekoupím. Dnes si jdu spravit chuť Hoegaardenem…

    • Kuba napsal:

     S Velenem je to jako s počasím, jednou výborný, podruhé tragický… U točeného jsem na tyto výkyvy zatím nenarazil, tak třeba je i možné, že bude hodně choulostivý na skladování. Nicméně jsem taky zažil období, kdy byl sotva poživatelný.

     • Michal napsal:

      No je to přesně tak jak píšeš. Kamoš přinesl nedávno jednoho a byl skvělý. Koupil jsem ho ve stejném obchodě o měsíc později a vypiju to jen abych to nemusel vyhodit….
      Jinak na čepu v Ostravě není nikde, ale připravují ho v pivním baru u segala, tak tam asi skočím na pár….

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »