Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Sierra Nevada Southern Hemisphere Harvest 2013

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Měděná, až do červena, čirá.

Pěna

Pěnivost dobrá, pěna však po chvíli opadá do podoby tenké vrstvy.

Vůně

Nádherně sladká do karamelová, medova, spolu s velmi komplexním spektrem chmelovým vůní, ne zcela běžného charakteru pro american IPA — aby tak ne, vždyť jsou tam jen chmely z Nového Zélandu (ze sklizně v roce 2013, proto ten název)! Základem je kořeněnost s významým podílem červeného grepu, okolo třešně a višně plus něco pryskyřice. Nádhera! Vždycky když si pivo nechám pár minut zteplat, objeví se nová vůně.

Chuť, říz

Podle vůně se pivo zdálo být sladší než ve skutečnosti je. To, že však nemá nasládlost, kterou od něj očekáváte, s sebou nese jedno pozitivum — kousek je to úžasně pitelný. Škoda, že zde není dostupnost sudové Sierry Nevady zrovna valná, protože tohle je opravdu mimořádně pitelné pivo na to, že jde o šestnáctku.

Základem je sladová chuť, která je koncem mírně kořeněná a přechází do topinkovosti. Hořkost je sice výrazná, avšak toho charakteru, který je velmi příjemný a pitelnost dále zvyšuje. Chmelilo se hodně (dle webu 67 IBU), avšak s rozumem.

Další komentář

Člověku vždycky udělá radost, když se přes stohy rumunských, thajských a afrických sajrajtů mdlé chuti propije ve své lednici k něčemu tak dobrému. V pivovaru si asi byli vědomi toho, jak dobré pivo uvařili a proto jej prosíravě prodávají v jedenapůlpintových lahvích, nikoli typických 0,335-litrovkách.

Uvidíte-li ve vaší oblíbené pivotéce Hemisféru v prodeji, rozhodně si ji kupte. Uděláte radost sobě, a vzhledem k objemu lahve, možná i svému okolí.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů
8,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (1 hlasů, průměrné hodnocení: 9,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

  • Martin napsal:

    Jo, jo, je to mňamka, jako ostatně cokoliv od SN. V Base Campu za pouhých 169 Kč ! Rád bych někdy ochutnal i jejich severní polokouli, dle referencí je ještě lepší. 8,5/10.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »