Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Eggenberg světlý ležák

Údaje o pivu

 • Název piva: Eggenberg světlý ležák
 • Pivovar: Eggenberg Český krumlov
 • Země, město: Česká Republika, Český Krumlov
 • Styl: svetlý ležiak
 • Alkohol: 5 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ešte cca 2 mesiace
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

svetlejšia medová, číra

Pěna

biela, jemné bublinky, stabilná

Vůně

oxidačná

Chuť, říz

Říz piva bol stredný až nižší a plnosť bola stredná. Nástup chuti je celkom príjemne horkastý, prechádza do jemne sladovitého tela. Doznievanie je pomerne krátke a nie príliš výrazné. V závere sa objavuje jemná trpkastosť ako aj jemná pivničná zatuchnutosť. Piteľnosť priemerná.

Další komentář

V podstate to isté čo pri jeho slabšom súrodencovi – pive Petr Vok. Nedostatočne využitá kapacita má fatálny vplyv na kvalitu piva. Začínajúca oxidácia a zatuchnutosť naznačujú, že pivo stojí vo fľaškách dlhšie než je zdravé a že taktiež nie je niečo v poriadku pri výrobnom procese… Pritom paradoxne – jeho točená podoba priamo v Českom Krumlove (vo viacerých hospodách) bola veľmi dobrá – a nebál by som sa označiť toto pivo za výborné. Bohužial fľaškové je diametrálne odlišné.

Fotografie

Eggenberg světlý ležák

Eggenberg světlý ležák

 

Výsledek (?)

Nerád by som touto recenziou ublížil pivovaru a pivu – pretože mám k nemu určitý citový vzťah. Jeho pivo patrí k prvým, ktoré som ochutnal – o to viac ma mrzí súčasný stav v akom sa nachádza. Bohužial však toto je realita… Krutá realita…

1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (12 hlasů, průměrné hodnocení: 4,83 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • Vejfuk napsal:

  Tento pivovar má svůj úspěch za sebou. Nejlepší roky pivovaru 99-2003. Jinak tahle 12 je pěkný humus. Bolí z toho hlava už jenom, když se napijete. Jinak asi nejlepší pivo je kvasnicový, přímo točený v pivovaru, ale to už taky není co bývalo. Je obrovská škoda, že to dopadlo s tímto pivovarem, tak špatně. Chtělo by to, aby vstoupil do pivovaru nový investor a dal to tam dohromady, protože to co vaří není pivo!

 • Martin 2 napsal:

  Podle mého tohle pivo není až tak hrozné. Ochutnal jsem prozatím lahvovou verzi. Je pravda, že v chuti je místy cítit taková pachuť. Tento ležák má svoje chuťová specifika jako regionální produkt, buď si k němu cestu najdete, nebo ne. Kdo má rád hodně hořká piva, tak si k tomuhle pivu cestu vážně nenajde. Ovšem pokud vám hořkost v pivu přijde protivná a máte rádi sladší chuť ležáku, (můj případ) tak je tento ležák dobrou volbou. Ležák je vskutku hodně sladký, přestože cukr při výrobě použit nebyl a není uveden ani na etiketě. Samozřejmě existuje spousta lepších ležáků z dalších českých pivovarů. Moje hodnocení: Není to až tak špatné pivo, nebál bych se ho znovu vyhledat. Za mě určitě lepší toto pivo než nějaký ležák z velkopivovaru( typu Braník nebo Staropramen atd.) Hodnotím 6 body.

 • Martin 2 napsal:

  Tak jsem nyní ochutnal lahvovou verzi prozatím vařenou v Pardubickém pivovaru, ale podle stejné receptury. Výsledek: příjemně pitelný ležák, lepší chuti. Takže vidím problém opravdu asi ve špatné technologii v krumlovském pivovaru, která má za následek, že piva mají divnou pachuť. Ochutnal jsem i tmavý ležák a taky lepší chuť.

 • Kuba napsal:

  Měl jsem teď přímo v pivovaru a docela fajn ležák, vypadá to, že pivovar teď funguje dobře. Jen mi teda cena 40Kč přišla trochu moc sebevědomá. Chápu, že je to tam cílený na Němce, Rakušáky a Asiaty všeh národností, ale přímo ve vnitřním Krumlově se točil levněji…

 • fotr napsal:

  Zakoupil jsem lahvovou verzi a nebylo to špatné pití. Potěšil mě takový lehký „ocas“ po napití, to nebývá u všech piv zvykem. Pil jsem už lepší ležáky, ale taky mnoho horších, respektive tolik nevýrazných.

 • ondatrax napsal:

  Zvláštní chuť, která přechází v pachuť. Za bolševika mělo pivo z Eggenbergu zoufalou pověst, pak se pivovar značně zlepšil, dnes, soudě dle ochutnávky tohoto piva usuzuji, že pivovar není v nejlepší kondici.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »