Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Jak vznikla Cosa Nostra

Víc hlav víc ví, říká se. Tohle rčení mi čím dál častěji potvrzují i různorodé kooperační várky špičkových „craft“ pivovarů. Vzpomeňme třeba na Mikkeller/Stillwater Rauchstar. Jako zákazníka často taková piva mou pozornost zaujmou. No a takhle jednoduše se zrodil nápad, pokusit se uvařit nějaké zajímavé pivečko ve spolupráci s dalším pivovarem.

Cosa Nostra na varně

Začalo to telefonátem Davidu Mášovi, skvělému sládkovi ze slánského Antoše, jehož záznam by se dal shrnout asi takto: „Co takhle společnými silami uvařit pivo, které by vycházelo z mého black ale (Nightstalker) a tvého Tlustého Netopýra?“ – „To nezní špatně“. Stačilo posvěcení pana majitele a začalo se designovat.

Cosa Nostra v tanku

Využilo se mé lásky k (nejen) tmavým americkým ales a Davidových zkušeností s vařením žitného piva a na papíře se vyrýsoval black rye ale s pracovním názvem Tlustý sokol. Pražené žito, žitný slad, tmavá carafa a „tuny“ těch nejvoňavějších chmelů … Takhle se zrodila Cosa Nostra (tedy Naše Věc) a vy ji ve vybraných ochutnávkových hospodách budete moci již příští týden ochutnat.

Tři sládci, dva pivovary, jedno pivo.

Mně osobně tvorba takových piv baví, takže zbývá jen doufat, že Vám Cosa Nostra zachutná. 🙂

Cosa Nostra

18% EPM, alk. 7,9% obj., 170 EBC a 70 IBU. COSA NOSTRA.Komentáře

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »