Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Pozvánka na brněnskou domovarnickou soutěž Moravian Homebrewers Meeting

Milí přátelé, dlouho jsme se k tomu rozhoupávali ale konečně se to podařilo. Tak trochu k tomu přispěl Honza Kočka když z časových důvodů zrušil domovarnickou soutěž PIHA. Řekli jsme si tedy proč se do toho nepustit a spolu s Davidem Jandou, který pořádá kurzy Beer Academy, jsme se rozhodli zorganizovat vlastní domovarnickou degustační soutěž.

Již za pár týdnů, konkrétně 30. listopadu 2013 se v Brně odehraje první ročník Moravian Homebrewers Meeting. Pravidla pro soutěžící jsou obdobná jako na jiných soutěžích domácího piva, program konání akce je (mimo jiné i z časových důvodů) orientován spíše na aktivitu samotných domovarníků a odpovídá například tomu, co lze zažít na pivních besídkách pořádaných v Brně, Praze a dalších místech naší země právě Honzou Kočkou.

Příjem vzorků bude samozřejmě v Brně, pracujeme však i na zajištění pražského odběrného místa, abyste nemuseli vše vozit až v den konání. Časově jsme se snažili akci přizpůsobit přespolním, kterých bude jistě dost a dost, takže nebudete muset vstávat a jezdit prvním autobusem ale můžete si do Brna přijet v klidu na jedenáctou, jít na oběd, podívat se na Špilberk a pak teprve jít ochutnávat, co vaši kolegové navařili. Začátek je totiž plánován na 13:30. Mimo ochutnávání z cizích a vlastních lahví je v plánu mít na čepu i nějaké to sudové domácí pivo, na suchu tedy rozhodně nebudete.

Již teď jsou k dispozici na webu MHM pravidla soutěže a výhry. Hlavní výhra pro ejlovské kategorie je možnost si uvařit vítězné pivo v pivovaru Lucky Bastard.

Akce se uskuteční za podpory pivovaru Starobrno, který poskytl své prostory výměnou za uvedení této skutečnosti na plakátu a možnosti odprezentovat svá dvě nová piva technologem v průběhu akce.Komentáře

 • PIvo napsal:

  To SB mě zajímá, co to bude za kousky, něco z experimentální varny?
  Jinak 2 litry nejsou v určitých případech zrovna málo. Já mám třeba nalahvované pouze 11% barleywine a ikdyby bylo připravené ke konzumaci, tak 2 litry vína jsou 1/8 drahocenné várky, nedej bože kdyby už to bylo třeba 3 roky stařené. Takovou věc pak těžko někdo přihlásí.

  • poutnik napsal:

   já zase zkoušel vařit finské sahti, řekl bych, že se to moc nepovedlo, ale klidně bych s tím mohl vyhrát hlavní cenu, bo nikdo pořádně neví, jak to má správně chutnat 🙂

   • bobo wbm napsal:

    Omyl poutniku, ak v českých a moravsko-sleských krajích možno nevedia ako chutí sahti, tak u nás na Slovensku áno :). Tohto roku jednou z kategórií súťaže Biela vrana 2013 bolo aj sahti, 16 vzoriek z SK, H, PL a CZ hodnotila medzinárodne zložená porota (SK,H). Víťazné vzorky boli zaslané aj do Fínska jednénu varičovi sahti a boli hodnotené veľmi pozitívne, ba dokonca cit. : „verná verzia pravého sahti“ dosiahlo sahti od M. Borsíka.
    http://www.kdd.6f.sk/wp-content/uploads/2013/02/E-Sahti.jpg

   • Luděk napsal:

    Ale ví, několik domovarníků to už v Čechách zkoušelo. 🙂

    • bobo wbm napsal:

     Luďku, jesne, však na BV 2013 boli dvaja z ČR, p. Ružička a Marek Mahut (aj keď je rodom SK 🙂 ), len som bol prekvapený, že poutnik uviedol „bo nikdo pořádně neví, jak to má správně chutnat :-)“

     Ak by niektorí z českých domovarníkov mal chuť zúčastniť sa, tak poriadame v Košiciach (Slovenská republika) tretí ročník Biela vrana 2014.
     http://www.kamnapivo.sk/webtron/biela-vrana-2014-kategorie.html?SID=lgg5rgtjf7ae2mcqkjrcd76ap1

     Pripájam sa k Jožkovi Lednickému, šibeničný termím, ale pokiaľ budem môcť veľmi rád prídem do Brna, skúsim osloviť priateľov z KDD, či nemajú niečo naviac, tak by som to prípadne doniesol.

     To sahti z Browaru Pinta je veľmi blízko sahti, je to zaujimavôstka, koncom roka bude zas nová várka, ba dokonca aj s exportom (Fínsko, Japonsko a Francúzsko)s názvom Happy End.

 • J. Lednický napsal:

  JJ, škoda, že sa mi nepodarilo BV zúčastniť, nicméně Sahti varí poľský pivovar Pinta, http://www.browarpinta.pl/oferta/18-pinta-koniec-swiata-191deg
  Treba odskúšať, mne to celkom chutilo. Akurát dosť neskoro sa to stretko oznámilo, čiže zase raz asi neprispejem

 • ASPHALT napsal:

  Pánové,milovníci piva – nevíte kdo uvařil pivo Bruce Lee „Autumn special 17°“.Díky za případné bližší info!

 • DoubleP napsal:

  Článek o proběhlé akci nebude s přehledem vítězů jednotlivých kategorií?

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »