Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Myslíme jenom na to, že chmel je naše zlato

Jak jste se mohli dočíst v preview, první zářijový víkend lákal k návštěvě tradičních slavností chmele a piva v Žatci. Jak celá akce probíhala a jaké pivní skvosty jste mohli ochutnat?

Do svého „skororodného“ Žatce jsem přivezl 4 piva ze své falkoní líhně. Honzovo Bastarda se bohužel ještě dopravit nepodařilo. Abych pravdu řekl, moc jsem se netěšil na neustálé vysvětlování, proč proboha nepoužívám žatecký chmel a proč je pivovar „létající“, ale osvěta je holt osvěta a pro osvětu se trpí. 😀 Obzvláště ve městě proslulém svým zeleným zlatem.

Během čepování Stalkera, Nightstalkera, Zeppelinu a Desítky jsem se ze stánku moc neutrhnul a tak jsem celkem přivítal situaci, kdy mi při sobotním odpoledni pivo došlo a já se tak mohl vydat vstříc Dočesné. Z avizovaných minipivovarů jich několik standardně nedorazilo, ale to už asi patří ke každému pivnímu festivalu. Jak jsem tak procházel městem, měl jsem trochu problém si vybrat něco, co by mě opravdu zajímalo. Měl jsem ohromnou chuť na nějaký dobrý stout, ale těm v Žatci pšenka nekvetla.  Začal jsem tedy Paulanerem, kde jsme místo tří hefe-weizenů dostali 2x helles (odhaduji) a jednu pšenici. Abych pravdu řekl, i ten helles docela potěšil po páteční plejádě pilsnerů. Vrhnul jsem se pak na další pšeničné, a to ze zámeckého pivovaru Chyše. Bylo trochu kyselejší a dost hluboce prokvašené. Naopak příjemně mě potěšila pšenka z Pacova a obligátně Aventinus (Schneider Weisse), který přivezli Nomádi.

..a záskok od konkurence. :))

Japonské Suntory jsem letos nějak vynechal. Přechutnal jsem ale Suchdolského Jeníka, který byl asi v nejlepší kondici, v jaké jsem ho kdy pil. Jemné, čisté pivo. Velký progres jsem zaznamenal také u radniční Jiskry, tedy desetistupňového ejlu, který byl opravdu krásně pitelný, – super práce! Tím ale seznam povedených ejlů nekončil, protože slánský Antoš přivezl svou superstar, Tlustého netopýra, bohužel prodávaného za supercenu 70,-/0,5l.

Ještě jednou se mi ten večer stalo, že jsem dostal místo pšeničného piva ležák, a to tentokrát u stánku ústeckého minipivovaru Na Rychtě, ale je fakt, že už bylo docela pozdě…

Foto: Docesna.cz

Každopádně jak jsem viděl, pořadateli poskládaný program tolik lidí jako v minulých ročnících nepřilákal. A dvojnásob to platí o mladých, alespoň co jsem zaslechl od pivovarských na náměstí svobody. Ne každý asi toužil vidět Dalibora Jandu a jeho megagule tak, jako my. Přes všechno dobré i zlé, žateckou Dočesnou stojí za to navštívit. Doprovodné akce navozují tu správnou lokální náladu, díky které jsem se pivu v útlém věku začal věnovat. Nabídka piv je taková průměrná, ale když se to sejde s dobrou hudební kulisou, jde o příjemně strávený čas. Tak snad zase za rok.Komentáře

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »