Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Baronka Premium

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

vyšší zlato hnědá, pivo čiré

Pěna

vysoká a hustá, poměrně stabilní, barvy bílé

Vůně

plná sladová a chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí je ostře hořce chmelový, hořkost je vyšší i drsnější a má středně dlouhého trvání. Po chvíli vystupuje plné a hutné sladové tělo piva. Chutě piva jsou harmonicky sladěné, pivo je příjemně tělnaté a jsou ho plná ústa, což způsobuje výbornou pitelnost tohoto prémiového ležáku. Říz piva je vyšší – příjemně osvěžující.

Další komentář

Baronka ze Žatce – nenápadné, nepropagované, příliš neznámé a přesto výborné pivo. Tak nějak si představuji poctivý český ležák. Tak nějak chutnal ležák v době, kdy mi bylo o víc, jak 20 let méně. Sice tenkrát nebyla tolik rozšířena pasterizace piva a pivo nemělo tak dlouhé doby použitelnosti, ale i tak mi evokuje příjemné vzpomínky na doby dávno odeznělé. Díky aktivitám jednoho obchodního řetězce se na ní dá narazit poměrně často a to je určitě dobře, protože opravdu lehce poráží ostatní prémiová piva od nadnárodních gigantů, která jsou prémiová už jen dobrou reklamou.

Zajímavost na závěr – sběratelé pivních etiket a suvenýrů rozhodli, že etiketa piva Baronka je nejhezčí etiketou roku 2010.

Gum: Vůně mírně sladová a chmelová. Tělo je sladové, středně plné s výraznou chmelovou příchutí — osvěžující vlastnost u ležáku. Hořkost je přesto „jen“ středně výrazná a dobře propojená s tělem piva. Říz střední až silný. Řekl bych velmi slušný nadprůměr mezi českými ležáky, lze jen doporučit. S hodnocením kolegy souhlasím.

Libor: Fľašková vzorka, s DMS: 29.5.12. Farba pekná medová, pena hustá a biela. Vo vôni dominuje slad, chmelovosť takmer nebadateľná. Nástup chuti je jemne chmelový, ktorý je vystriedaný silnou sladovosťou.  Doznievanie je len slabšie ale dlhotrvajúce. V  chuti som zaznamenal trpkastosť, ktorá pôsobila trocha rušivo. Aby som objektívne priznal – toto pivo ma príliš neoslovilo. Z minulosti Baronku poznám v lepšej kondícii. Šancu mu ale určite ešte dám – najlepšie v točenej forme. Tentokrát za mňa 6/10.

 

Fotografie

Baronka

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (82 hlasů, průměrné hodnocení: 8,18 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Jirka napsal:

  V jakém obchodním řetězci se dá koupit? Nikde jsem si jí nevšiml

 • Tomino napsal:

  já co sem měl lahvovou Baronku,tak mám právě opačnou zkušenost.Pěna po nalití do půllitru spíše slabší poměrně rychle opadávající a říz piva spíše nižší.
  Tak nevím…asi špatná várka.Jinak samozřejmě budu testovat dále,když na něj narazím,protože jde o chuťově dobré pivo!

  • Moro napsal:

   V mém nákupním košíku končí pravidelně, a na nedobrou várku (či špatné skladování) jsem zatím nenarazil.

  • poutník napsal:

   také jsem ji měl prakticky bez pěny, a chuť byla dost „vodová“ přitom jsem ji koupil v pivotéce, takže by to nemělo být nevhodným skladováním, možná nějaká chyba v Matrixu

 • Gerard napsal:

  Prohledám Kaufland,protože to je dobrý pivo. 8z10

 • Lojza napsal:

  Tohle pivo jsem před pár měsíci v Kauflandu viděl a neznaje jsem si říkal, co to bude za utrejch. Naštěstí mě tato recenze vyvedla z omylu a dnes jsem se v Kauflandu pro dva kousky stavil a už je mám v sobě a jsem velmi spokojený. Díky za tip na dobré pivo 🙂

 • gerard napsal:

  Kaufland Bohunice nemá Baronku. A nikdy jsem ji tam neviděl. 🙁

 • Aloha napsal:

  Měli jsme ji u nás v hospůdce čepovanou a měla úspěch, zase pro ní zajedu, mě chutnala moc a pěnu měla výbornou 🙂

 • Kuba napsal:

  Ve čtvrtek a v pátek na trojce v Srdcích, tak jsem zvědav 🙂

 • jiri127 napsal:

  Já sehnal Baronku včera v Kauflandu v Pelhřimově. Je to opravdu velice dobré pivo, škoda že jsem si vzal jen jedno. Také mě překvapil sortiment piv, které nabízeli, dalo se tam vybrat hodně dobrého pivka. Sice to sem moc nepatří, ale celkem mě dostalo, že tam neměli Poutníka. Čekal jsem, že v Pelhřimově ho jistě seženu a ono ne. Stává se mi často, že v místě, kde se pivo vaří, je v obchodě nemají a já na ně pak narazím náhodou někde na druhý straně republiky. Je to pro mě nepochopitelné…

  • Moro napsal:

   Poradím – mám vyzkoušeno s Vyškovským pivem – párkrát jsem jim napsal do Kauflandu, že bych byl rád, kdyby to pivo nabízeli, že je to konkurenční výhoda a ejhle – už jej zavážejí …

  • gum napsal:

   Ono s těmi markety je to složité. Co nám říkal PR manažer z Pivovarů Lobkowicz, tak se jim třeba stalo, že v letáku měl jeden týden market jejich balíček chutí a na prodejnách vůbec nebyl naskladněn. A další týden, kdy už v letáku nebyl, se najednou balíčky objevily.

 • jiri127 napsal:

  Zajímavé, Vyškov by mě u nás bodnul. Několik jejich piv jsem měl a všechny mi moc chutnaly. Zkusím ještě projít nějaký Kaufland. Jinak mě nevadí, že nemají v Tescu v Brně třeba Krakonoše, ale přijde mi divné když jsem nesehnal v Pelhřimově Poutníka, v Třeboni Regenta atd. To si pak člověk řekne, kde teda to pivko koupit, když je kolikrát nemají ani tam, kde je vaří…

 • Cesc napsal:

  Tak již týden zkouším Baronku. Podnětem byla točená, kterou mají u nás v K.Varech v loděnicicu Ohře a musím říct, že 9z10. Lahvová z Kauflandu také velice zajímavá. Neměl jsem problém s pěnivostí. Pěna sice opadla, ale zůstala v tenčí vrstvě – 8z10.

  • malma napsal:

   tak tak, potvrzuji, ve Varech loděnice točený žatec,nejen baronka…vždy zajdu během cesty na horní nádraží během festivalu..doporučuji

 • Kamil napsal:

  Tak Baronku jsem koupil jednou v Kaufu a to jen ze zvědavosti a protože byla v akci a byla u ní jedna slečna která jí brala snad celý kastl. Tak jsem si řekl co zkusím a dneska kdykoliv jedu do kaufu tak ji hledám. Nejvíce mě dostalo složení voda, slad, chmel žádný extrakty a pomocníci. U mě prostě Pivo.

 • dup napsal:

  Baronku velmi doporučuji, já ji našel, když jsem si jednou v Kauflandu všiml reklamy, že mají snad 150 druhů piv. Když jsem pak měl čas, u všech jsem si přečetl složení a těch asi 5, co byly pouze z vody, sladu a chmelu jsem na ochutnání koupil. No a od té doby ji kupuju jak lahvovou, tak na akce soudky. Chuť není úplně stabilní, někdy je dokonalá, někdy jen nadprůměr, ale aspoň je poznat, že to není vyráběné v chemičce. Teď už se dají kegy dokonce koupit i v Praze, v jednom nejmenovaném pivním obchodě na žižkově.

  Jen pro zajímavost, jednou jsem úplně náhodou vychválil Baronku na akci člověku, který se zná s majitelem – prý je to angličan, který si chtěl spnit sen a vařit v Čechách kvalitní pivo tradičním způsobem. Tak jsem mu vzkázal, že se mu to opravdu povedlo 🙂

 • poool napsal:

  Na lahvové jsem nikdy nebyl, vždycky jsem koupil dvě a měl je měsíc v lednici, co jsem poznal Baronku, tak jsem se kolikrát přistihl,že se na ni domů těším a nevydží ani dva dny:)
  Škoda že ani tady v Žatci moc na čepu není. Asi je problém že už je moc silné(5.5%) a po dvou už to člověk cítí.

 • Josef napsal:

  V rockovém klubu Baronka v Litoměřicích toto pivo nabízejí točené i v lahvi. A je naprosto vynikající.

 • zdenek napsal:

  To s tou pěnou je opravdu zvláštní. Včera koupená lahvová v Kaufu a po nalití spadla do půl minuty.. Taky mě překvapila vodovost. Jinak ale velmi dobré pivo.

 • zzs napsal:

  Co se s tím pivem stalo?? Ještě před půl rokem bylo vynikající, dnes nepitelný. Koukám, že tomu i odpovídá cena, dříve stalo 22,90,- dnes 8,90,- (není to akce, ale dlouhodobá cena v kaufu). Velké zklamání

  • Moro napsal:

   Nepitelné snad ne, ale nějak se jim vytratil říz z lahví 🙁

  • malma napsal:

   jo asi z toho udělali další europivo jako heineken ze starých dobrých Loun…ta cena je příjemná,ale baronka už neni ta stará pravá poctivá:)

  • kremak napsal:

   Většina žateckých piv šla s kvalitou hodně dolů. Jejich premium (jedenáctka)se vyrovná tak maximálně Gambáči, dvanáctka Export není o nic lepší. BAronka je na tom obdobně. V pivovaru proběhla modernizace, tudíž CK tanky a HGB budou dosti pravděpodobné. Aspoň tedy chutˇově mi to připomíná takto piva.

 • Martin napsal:

  Zajímavý postřeh, až pojedu přes Kaufland, podívám se na cenu piva a jedno zkusím zakoupit, zda se opravdu tak pohoršilo…u Žatce mě to dost překvapuje, sází totiž na kvalita. Dost možná tedy ve změně má ten nový vlastník pivovaru, pokud se nemýlím, skupina, pod kterou patří pivo Carlsberg.

 • lunruj napsal:

  Kupoval jsem za cca 10 Kč, ve složení jen voda, slad, chmel, říz mi přišel spíš vyšší, možná trochu drsnější hořkost. Celkově mi přijde pitelnost slušná. Ale berte to tak, že jsem přišel vyprahlý z venku a piji něco studeného – takže s rezervou. Určitě budu rád za postřehy k současné podobě piva. Sám ho ještě někdy vyzkouším.

 • Barto napsal:

  Calkiem niezly browar:-)

 • honza4 napsal:

  dnes koupena na Kauflandě za 14,90 .. trvanlivost ještě půl roku .. velice chutné pivečko – chutě krásně sladěné, a vůně božská.. pěna ale spíš průměrná, říž hodně slabý, docela vodové 🙁 … ale určitě si Baronku zase dám (a kdyby byla někde v točené podobě, tak neváhám) 🙂

  • Moro napsal:

   Honzo, nevím, kde (kaufland) nakupuješ, ale Baronka v kaufu je standardně za 8,90Kč

   • honza4 napsal:

    V Kroměříži .. no ale je dost možný, že sem se jen blbě díval .. účtenku už jsem pak nekontroloval … tak se příště mrknu znovu a pořádně … omlouvám se tedy za případné špatné info, ale pivo jinak opravdu moc dobré 🙂

   • malma napsal:

    přesně tak..ciž je super cena..jinde je za 15,- i více

   • honza4 napsal:

    Tak dneska Kaufland Přerov, a cena – 14,90 kč.. v Kroměříži jsem to zatím nestihl :/

 • huliC napsal:

  prostějov také 8.90 a to stále

 • renda4 napsal:

  Dneska v Tescu za 9,90.- 2 basy a 3 láhve víc toho neměli , už jsou ve sklepě…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »