Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Hendrych H8

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Žlutá, zakalená.

Pěna

Pěna je velmi hustá, stabilní, ve sklenici pivo krásně kroužkuje.

Vůně

Převážně chmelová, pod chmelem se však skrývá i trochu mladinové vůně, což není úplně žádoucí.

Chuť, říz

Tělo je sladové, se střední až méně výraznou hořkostí. Doznívání příjemné, zakulacené. Říz střední.

Další komentář

Pitelnost skvělá, jak by se u osmičky dalo očekávat. Pivo je dost výrazné na to, abyste u něj vydrželi celý večer a zároveň vás společensky neunaví díky své nízké stupňovitosti. Opravdu povedené.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů
7,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (2 hlasů, průměrné hodnocení: 8,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

  • Radim Pazdera napsal:

    H8 je mé nejoblíbenější pivo poslední doby. Pro objektivitu musím dodat, že ve Vrchlabí provozuji pivní bar a H8 mám na čepu, takže k němu asi budu mít užší vztah. Ale nic to nemění na tom, že pivo je dle mého názoru na osmičku výrazně hořké a plné chuti. Ještě jsem nepil osmičku, u které by nebylo snadné ji při degustaci naslepo zařadit mezi osmičky. A má zkušenost i zkušenosti našich hostů potvrzují, že nikdo z nás při prvním napití osmičku nepoznal. Typovali jsme všichni dobrou výčepní desítku nebo jedenáctku. A to piva z velkých průmyslových pivovarů nebo piva vařená „HGB“ nejenže nepčepujeme, ale ani nepijeme. Takže mě překvapuje na recenzi tvrzení, že je pivo „střední, až méně výrazné“ hořkosti. Naopak, pivo je výrazně, ale příjemně hořké se stejně příjemně hořkou, i když ne tak dlouhou dochutí. Taky nesouhlasím s tvrzením, že se za aroma chmelu ukrývá trochu mladinové vůně – tu tam necítím, ale netvrdím tím, že ji tam někdo citit nemůže. Dovoluji si tvrdit, že v současné době byste v ČR těžko hledali osmičku srovnatelé plnosti a hořkosti při 3% obj. alkoholu. H8 je navíc vařena ze tří druhů sladů, dvourmutovým způsobem, dvoufázovým kvašením. H8 je navíc výčepní pivo s ležením 1 měsíc. Nikoliv ležák. Ostatně, než se hádat o slovíčka, H8 rozhodně stojí za ochutnání a názor si každý může udělat svůj. Pokud objevíte dobrou osmičku, napište mi, rád ji ochutnám. Netrvdím, že jen H8 je nejlepší, každý má své preference, co od piva očekává a jakékoliv hodnocení je i přes profesionální snahu vždy subjektivní. Navíc by správná recenze jídla nebo piva měla proběhnout minimálně dvakrát, aby se eliminovaly vnější vlivy, které mohou, i neúmyslně, mít vliv na seznzorické vlastnosti.

  • Zbyněk Nový napsal:

    Musím naprosto souhlasit s panem Pazderou! Pivní bar jsem navštívil, osmičku ochutnal a zůstal jako opařený! Tak vynikající pivo jsem hodně dlouho nepil a navíc plnost a říz této osmičky bych při slepé degustaci řadil jednoznačně mezi jedenáctky! Navíc bezchybná a příjemná obsluha v Pivní baru si mě rázem získala. Při příští cestě do Krkonoš se tam stoprocentně opět zastavím. Díky!

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »