Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Litovel Red Orange

Údaje o pivu

 • Název piva: Litovel Red Orange
 • Pivovar: Pivovar Litovel a.s. (skupina PMS)
 • Země, město: Česká republika, Litovel
 • Styl: mix piva s ovocným podílem
 • Alkohol: 2,0 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 9 měsíců
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

narůžovělá, nápoj lehce zakalený s plovoucími shluky sedliny

Pěna

až nepřirozeně chemicky bílá, velmi nestabilní

Vůně

grepy, pomeranče, citrón

Chuť, říz

Úvod ovocný, sladce kyselý. Dominuje grep a trocha pomerančů. Vyšší nasycenost dělá nápoj příjemně osvěžující. Pivní podíl prakticky nevnímatelný, rovněž chmelovou hořkost musíte hledat velmi dlouho. Pivo a ovocná složka jsou dobře propojeny – výsledkem je velmi slušně vyladěný nápoj, který vykazuje velmi dobrou pitelnost. Jeho hodnotu povyšuje i nepoužití chemie.

Další komentář

Složení: výčepní pivo, ovocný sirup, cukr, koncentráty – grapefruitový, pomerančový, citrónový, ze světlice barvířské, ibišku a černé mrkve. Přírodní aroma, stabilizátor – karboxymethylceluloza, syceno CO2.

Fotografie

Litovel Red Orange

Litovel Red Orange

Kvasinky?

Kvasinky?

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (2 hlasů, průměrné hodnocení: 6,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • obregon napsal:

  Co takhle zrecenzovat novinku od Rebela – IPA, nebo úžasné kousky z minipivovaru ve Všeradicích, než tyhle limonády ? 🙂

 • poutnik napsal:

  anebo téměř geniální „svatováclavskou“ IPA z Beskydského pivovaru v Ostravici…

  • Moro napsal:

   To bychom se museli dostat ke všem novinkám na trhu, což je prakticky nemožné. Nejsme redaktoři profesionálové – bohužel.

 • PIvo napsal:

  Recenze kvazipivních lahváčů z Lýdlu a Teska vám musí stačit, lidi to chtěj. Pokud vás zajímá aktuální kvasné dění v ČR, běžte na pivnici.cz.

  • Moro napsal:

   Tato položka není z Lidlu. Ten rýpavý podtón se mi moc nelíbí a vcelku mě i překvapil od stabilního a kvalitního diskutéra našich diskusí. ❓

   • PIvo napsal:

    Konkrétně ty dva zmíněné kusy se dají v Brně bez problémů sehnat v PET, případně se dají často ochutnat i v pivnicích ze sudu. Několikrát jsi sám potvrdil, že recenzujete hlavně notoricky známá europiva proto, že mají tradičně nejvíc příspěvků a jsou nejčtenější. Moc často se tady kousky z českých mini (z PET i z těch pár hospod) neobjevují. To že je na pivnících v poslední době mapováno aktuální pivní dění z tuzemska, je fakt. Nepřítelem je tady samozřejmě taky ta věčně plná fronta recenzovaných piv, která se stojí poměrně dlouho. Takže jsem chtěl pánům hyperbolicky naznačit, že mají smůlu.

    • Moro napsal:

     Tu paušalizaci s europivy jsem napsal trochu jinak, ale netřeba se tu přít o slovíčka. V Brně nebydlím, a vzhledem k faktu, že Elf má spoustu práce s ochutnávkovou pivnicí a Honza zase lítá kolem Lucky Bastarda, je to pochopitelné, že nestíhají psát recenze. Takže to aktuálně stojí na mně z pivní pustiny a na Swooperovi na ostrovech.
     O plné frontě se nehodlám přít (aktuálně je asi na měsíc) a PR mají jiný model než Tebou vzpomínaný web. My jednu recenzi denně (mimo Pá a So) oni dlouho nic a pak toho vychrlí více. Je je na Tobě, co se Ti líbí.
     To je vše, co k tomu mohu za sebe poznamenat.

  • Libor napsal:

   ak sa neurazíš pošlem Ti číslo účtu, dohodneme sumu ktorú mi tam budeš mesačne posielať, no a ja začnem obchádzať všetky pivovárky a hodnotiť novinky… alebo ešte jedna možnosť – kúp mi byt v Prahe, budem mať potom dobre dostupné pražské ochutnávkové pivnice a novinky sa len tak pohrnú…
   btw. jedn web dehonestovať a zároveň odkazovať na iný podobne zameraný web je ehm, povedzme nekorektné…

   • PIvo napsal:

    Já si vystačím s tím nekorektně konkurenčním webem. Žádný požadavek jsem nevznesl, to byl byl někdo jiný, takže ať to zafinancuje Obregon s Poutníkem, pokud je to jejich zájem.

    • Kuba napsal:

     PIvo, chtěl jsem se víc rozepsat, ale napíšu jen, že jsi asi úplně nepochopil smysl tohoto webu (jak ho tedy alespoň chápu já). Přes testy pivního mainstreamu se tu začátečník (rozuměj piják marketových nud/kentusů) může dobrat i k tomu lepšímu z pivního sěta. Tak jako se to přihodilo třeba mně… 🙂
     _
     Navíc oceňuji přece jen odbornější background, který zdejší recenzenti objektivně mají.
     _
     Pivníci si to možná více užívají a každopádně to dělají trochu jinak. Co nenajdu tady, zkouším najít tam, případně porovnám s PR a se svou zkušeností.
     _
     Jasně, mohla by tu být nějaká rubrika pivních aktualit, ale to už by byla práce spíš pro profesionálního redaktora…
     _
     K Pivníkům mám jednou ne nepodstatnou výhradu, a to způsob, jakým zde Marley a Bludice občas prezentovali své názory. To nebyl zrovna důstojný způsob… :-/
     _
     P.S. Nechci, aby to znělo jako nějaký vlezdoprdelkyzmus, ale díky PR jsem se nejen já propracoval k jiným pivním stylům, rozlišování chutí atp., ale nakazil jsem i poměrně dost lidí ve svém okolí (fakt ne málo 🙂 )

     A o tom to je, protože první, co jsem tu hledal, byly mainstreamový piva, se kterýma jsem měl zkušenost. Kdyby tu nebyly, dost možná bych se tu nezaháčkoval a o moc bychp řišel!!!

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »