Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Hajdučko

Údaje o pivu

 • Název piva: Hajdučko
 • Pivovar: Carlsberg Croatia d.o.o.
 • Země, město: Chorvatsko, Koprivnica
 • Styl: pale lager - světlý ležák evropského typu
 • Alkohol: 5,0 %
 • Forma: plechovka 0,5 l; trvanlivost ještě 8 měsíců
 • Stupňovitost: 11,4°

Hodnocení

Barva

bledší zlatavá, pivo čiré

Pěna

bílá, řidší s velkými bublinkami, nestabilní

Vůně

nevýrazně slad, trocha chmele

Chuť, říz

Nástup chutí nevýrazně sladový a mírně vodový. Chmelová hořkost přítomna jen velmi nenápadně. Střed opět sladový. Závěr o odeznívání sladu. Tělo nepříliš plné, říz mírně vyšší. Pitelnost velmi dobrá.

Další komentář

Velmi rozumně vyladěný světlý ležák, který není vůbec únavný a v daném regionu právě díky těmto atributům mírně vyčnívá. Chybí surogace kukuřicí a pivo nevykazuje lihovou stopu.

Fotografie

Hajdučko

Hajdučko

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (4 hlasů, průměrné hodnocení: 6,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , ,Komentáře

 • obregon napsal:

  Poslední otázka a pak už nebudu prudit – je tohle opravdu cesta, kterou se hodláte dále ubírat ? Protože jestliže ano, nemá smysl sem vůbec chodit, místo toho můžu jít nakoupit pivo do Billy…a přitom to vypadalo docelo slibně.

  • Moro napsal:

   O jaké cestě to mluvíš? Prostudoval sis historii tohoto webu? Asi moc ne – jinak by jsi zjistil, tento web pokrývá veškerý pivní svět = i piva z marketů, mezinárodní ležáky, piva velkovýrobců, … nejen piva klášterní, trapistická, belgická, ostrovní,… zkrátka ta kvalitní.
   Nevím, zda jsi takový znalec, že máš napitu většinu Evropy, ale naše recenze jsou jakýmsi vodítkem pro čtenáře. Příklad – mám cestovat do Chorvatska, tak si dle štítku najdu chorvatská piva a udělám si představu, co je pitelné, co je břečka a co je menší břečka.
   Hajdučko je pivo, které mi přivezl kolega z dovolené a patří sem.
   Je snad jasné, že celá redakce by nejraději recenzovala jen ty dobroty, ale dohodli jsme se při vzniku webu, že chceme být komplexní.
   To je moje vysvětlení a pak – čekám omluvu, za Tvůj nevhodný výpad – nejsem žádný postpubescentní nazdárek, aby jsi tady nabízel finanční výpomoc, abych si mohl koupit lepší pivo, které by Tebe – ZNALCE neurazilo. Pokud Ti náš web nevyhovuje – výběr jistě máš.

   • Kuba napsal:

    Já ty nářky taky nechápu. Jmenuje se to tu Pivní recenze a ne Pivní lahůdky. Recenze zahraničních piv – zejména těch chorvatských, slovenských, italských a vůbec turisticky oblíbených destinací může být pro našince velmi přínosná.
    _
    Osobně bych ale měl drobnou výtku k tomu, jakým způsobem je fronta nastavená – cyklisti, chorvatský pivo, osmička… to mohlo vyjít na jaře, v létě – teď už je trochu po sezóně na tyto kousky. Navíc teď šlo hodně podobných věcí za sebou, což asi náročnější jedince poněkud rozhodilo…
    _
    Taky bych ocenil nějakou recenzi od Elfa, když už si to doveze do OP, tak ať to rovnou i zrecenzuje 😉
    A že tam toho mívají… 🙂

    • Moro napsal:

     Kubo – k věcné připomínce se rád vyjádřím.
     Naše několikrát omílaná a propíraná fronta – je dlouhá asi jeden měsíc piv.
     Ano, bylo by lepší tato piva (piva Tebou zmiňovaná) dát na jaro – technicky je to možné a dalo by se to uhlídat. Ono vlastně ta piva vycházejí se zpožděním. Byla turistická sezóna a teď nám „dobíhají“ dovolenková piva. Nastavit např. Hajdučko na červen 2014 by nebyl problém, ale dle mě to není košér.
     Je třeba se taky zamyslit nad tím, že každý jeden z nás má jiné preference – někdo cestuje a zajímají jej zahraniční recenze, jiný hledá levná tuzemská piva, další by chtěl výlučně číst o luxusně kvalitních pivech, atd. Zvolit jakýkoli kompromis je dosti nesnadné.
     Takže – zatím jedeme v modelu, kdy vystavujeme 1 recenzi denně (mimo Pá + So, kde dáváme jiné materiály). Pokud bude čtenářská veřejnost žádat jiný model, tak je na Honzovi jako zakladateli a šéfovi nás ostatních, aby zareagoval.
     Add Elf – po dlouhé době vyjde jedna jeho recenze na velmi zajímavé pivo, ale troufám si tvrdit, že čas mu víc nedovoluje. Pokud má potřebu, nechť se vyjádří sám.

     • Kuba napsal:

      S kompromisem v podobě široké škály testovaných piv osobně nemám vůbec žádný problém. Ten koncept je daný, je jiný (než třeba u těch jinde zmiňovaných pivníků) a to je imho v pořádku.
      _
      Úprava preferencí ve frontě (v závislosti na sezóně či při uvedení významné novinky) je podle mě záležitost, o které by se dalo přemýšlet.
      _
      Že je Elf časově maximálně vytížený, je mi jasný – to bylo jen takové šťouchnutí. I když jsem v OP – vzhledem k rodinným povinnostem – vyloženě sváteční host, je jejich podnik něco, čemu absolutně fandím a evidentně nejsem sám 🙂
      _
      Ad PIvo: Máš na mysli kvalitu recenzí nebo recenzovaných piv? Nějak se nemůžu dopátrat toho, proč najednou ta kritika, když to tu jede stále víceméně ve stejných kolejích…?

   • PIvo napsal:

    Já bych historii raději nevytahoval. Jistě si totiž mnozí vzpomenou, jak se v minulosti zakladatelé PR při různých příležitostech nechali slyšet, že jim nejde o kvantitu, ale o kvalitu. To podle mě nevyšlo. Jak se říká mezi námi ateisty, člověk míní, člověk mění.

    • Moro napsal:

     Kvantita? Jedno pivo denně s výlukou pátku a soboty je kvantita?
     Kvantita vzorků? Ve smyslu – budou tu výlučně novinky z české provenience + pouze kvalitní světová piva? Vše ostatní pak je kvantita?

   • obregon napsal:

    Nevím proč, ale vždycky, když čtu tvoje reakce, vybaví se mi věta z filmu Ďáblův advokát pronesená Al Pacinem – „Ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích“….mizím na Pivníky, tady to jde kopru.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »