Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Pepřové pivo z pivovaru Velké Březno

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Tmavě zlatá, kalná.

Pěna

Pěna je krémová a stabilní, pěkně kroužkuje.

Vůně

Výrazně pepřová, konec je lehce sladový.

Chuť, říz

Říz je silný, optimální. Chuť je sladová, zakulacená a lehce smetanová. Plnost je spíše průměrná. Chmelová hořkost je nevýrazná, není to však na škodu. Pepřová chuť není v pivu obzvlášť výrazná, po napití je však nějakou dobu cítit ostrost pepře v ústech — příjemný zážitek.

Další komentář

Obsahuje extrakt ze zeleného pepře. Dle výrobce nebylo použito HGB, kvašení probíhalo na spilce. Pivo bylo vařeno na dva rmuty z českých surovin. Řekl bych, že jde o jeden z lepších kousků koncernu Heineken.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (15 hlasů, průměrné hodnocení: 8,20 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • Moro napsal:

  Tak jsem včera zašel taky vyzkoušet Pepřové pivo – nebylo to věru špatné a když jsem vedle sebe postavil půllitr Březňáka a Pepřového, porovnal a ochutnal, tak se mi chce skoro napsat, že základem Pepřového byl rozhodně Březňák + výtažek + ponechání části kvasnic v pivu.

  • pinkano napsal:

   A kdo říká, že tomu tak není? 🙂 Rád bych, aby všichni, kdo si dali pepřové od Heinekenu dali Pepřové od Opata, to je aspoň jízda a pořádná vůně a chuť pepře.

   • Kuba napsal:

    Zrovna včera jsem jednoho zakoupil. Měli ho ve slevě za 15 kaček, protože mu ke 30.3. končila expiračka, tak jsem jako správná socka neodolal. A měl jsem jich koupit víc. Nádherná vůně pepře – na porovnání jsem si přičuchl k mlýnku s pepřem a vůně opravdu autentická! Při prvním doušku jsem si říkal, že to na mě bude moc, že je tam ten pepř až příliš pikantní, ale nebylo tomu tak. Kdybych měl k dispozici další dvě, tak by padly…

  • Energetik napsal:

   Moro, já mám dojem, že Pepřové pivo bylo vážně Březňák, ostatně byl jsem na prezentaci, kde to říkal i sládek Hausknecht. Pro mě to pivo bylo zajímavé právě tím, že ten pepř byl docela upozaděn a výrazně mě ve vychutnávání nerušil. Povedené pivo.

 • krivacek napsal:

  Mně vcelku chutnalo, ale jedno asi stačilo. Dát víc, tak pepř jde z krku ven a doma pořádná žízeň. Nemile mě u nás překvapila cena 35,-. Opata sem měl v PETce někdy na podzim a asi bych ho řadil pro sebe o chlup výš.

 • Squirrel napsal:

  opakovaně jsme se ženou konzumovali, a v celku zdařilé pivo. Chuť pepře je v něm lahodně rozložena po napití, není vtíravá ale jemná.

  • Moro napsal:

   Pan sládek Petr Hauskrecht (dříve pracoval v Pivovaru Starobrno) je dobrý odborník a speciály opravdu umí!

 • Zdeněk napsal:

  V Restauraci U PAVELCŮ ve Štítarech se ke každemu Pepřovému pivu podává ochutnávka zabijačkových specialit (jaternice, jelítko, škvarky) a stojí jen Kč 23,– / 0,5 litru.

 • Lucka napsal:

  Také jsme se v restauraci U Pavelců zastavili na oběd, opravdu jsme k pepřovému pivu dostali zdarma ochutnávku zabíjačkových specialit a pečené koleno, které jsme si objednali z jídelního lístku, bylo nejlepší jaké jsme kdy v životě jedli.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »