Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Delegát (Břeclav)

Údaje o pivu

 • Název piva: Delegát
 • Pivovar: Zámecký pivovar Břeclav
 • Země, město: Česká republika, Břeclav
 • Styl: světlé výčepní pivo
 • Alkohol: do 4,0 %
 • Forma: PET 1,5 l; trvanlivost ještě více než 1 měsíc
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá s velkými bublinkami, nestabilní

Vůně

sladová, obilná, jemně chmel

Chuť, říz

Nástup chutí sladový, kdy sladovost je poměrně hutná. Střed sladový s přidávajícím se chmelem. Dojezd opět sladový, chmelová hořkost vystrkuje růžky o trochu více. Sladové tělo na výčepní pivo poměrně plné o středním řízu. Pitelnost dobrá. Ve složení nalezneme mj. chmelové produkty.

Další komentář

Pitelná „desítka“, která bude vyhovovat především vyznavačům méně chmelených piv. Jistě se upomenete, že na našem webu bylo pivo se stejnou značkou Delegát již recenzováno. Podobnost není vůbec náhodná. Břeclavští se dopředně smluvili s pivovarem v Pardubicích, který pro ně tuto marketovou položku vyráběl. Toto pivo by tedy mělo být k dostání v řetězcích ENAPO.

Fotografie

Delegát z PET

Delegát z PET

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (16 hlasů, průměrné hodnocení: 5,69 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , ,Komentáře

 • Zdeněk napsal:

  Nechci pivo shazovat, ale tohle je největší tragedie roku. Pivo Delegát je nepitelné – válí se ve vozíkách v Enapu za neskutečně podřadnou cenu a je neskutečně nepitelné, pasterované a filtrované. 12% Kanec je navařen do Enapa a do sudů – tudíž nefiltr a filtr, tam už se dá mluvit o pivu, ale také nic světového.

  • Moro napsal:

   Nechci, aby to vypadalo, že jsem zastáncem těchto piv, ale … ENAPO není připraveno na PET balení piv. Tady na jihu Moravy rozhodně. Piva jsou zákazníky ignorována a často se prodávají pod cenou z důvodu blížícího se data doporučené spotřeby.

   • Averzus napsal:

    A tak to bylo i s Kancem. Také jsem ho měl možnost ochutnat na letošním MoRu. U stanu jsme ho pár litrů vypili, teď mluvím od Delegátovi.

    Náhodou jsem narazil i na jeden stánek, kde ho čepovali a asi moc nešel na odbyt, protože jsem jim oznámil, že nemám drobné a chlápkové se jen zasmáli a dali mi ho za 17 Kč. Druhé pivo bylo zadarmo, protože se načepovalo navíc. Toliko k úspornému pití. A pořád lepší než Gambáč.

 • Kuba napsal:

  Moro mi mluví z duše. Na MOR ve Vizovicích jsme Delegáta testovali a v konkurenci Peruna nebo Moravského Sklepního z ČH neměl šanci…

 • Averzus napsal:

  S tím datem spotřeby byl problém i u Kance. Na MoR ho prvně měli cirka za 50 Kč a za dva dny už jen za 30 Kč, což byl výhodný kauf, ještě když jsem zjistil, o jak dobré pivo se jedná.

  Delegáta jsme vypili z plastu několik litrů u stanu a jevilo se to jako průměrná desítka. Lepší než Gambáč.

  Náhodou jsem narazil i na stánek, kde se čepovala desítka a pánové mi ho dali jen za 17 Kč, i když stál 20 Kč nebo tak nějak. Bylo jasně vidět, že žel nejde na odbyt. Druhý kousek byl zadarmo, protože se načepoval navíc. Toliko k úspornému pití.

 • moreli napsal:

  Pil sem Delegáta zakoupeného v Enapu ve skleněné lahvi a byl jsem příjemně překvapen. Za směšnou cenu 7,90kč jsem dostal na 10ku plnější pivo se stabilní pěnou a trochu silnějším chmelovým dojezdem. Dle mě nadprůměrná desítka.

 • Ludvík napsal:

  V našem ENAPO je už přes týden Delegát v PET za 19,90 Kč. Teď jak byly ty tropy tak mě právě tohle lehké pivo s příjemným sladko-sladovým nájezdem a zajímavým hořko-chmelovým dojezdem nejlépe sedlo a padala jedna PET-ka za druhou – prostě vyloženě lehké letní pivko proti nikomu a ničemu – zítra si jdu pro dalších 5 kousků.

  • Moro napsal:

   I já jej zakoupil a hrůza! Diacetyl jako blázen.

   • Fíkus napsal:

    A ty seš co za klauna? Diacetyl je přirozený vedlejší produkt kvašení a přirozeně se vyskytuje v alkoholických nápojích a také v másle.

    • Moro napsal:

     Mírni slova synku ano? Máš sice pravdu, ale výskyt ve větším množství je vadou piva. A tady ta vada byla dosti výrazná.

    • PIvo napsal:

     Sám jsi kašpar a přestaň si to máslo mazat na hlavu. DA je sice přirozený produkt, ale při správném dokvašování ho mají zase kvasnice enzymaticky odbourat, to se děje často na množství za hranicí vnímání. Někdy v pivu vůbec znatelný není, někdy dodává plnost na patře, ale když ho je moc, tak nepříjemně páchne. Většinou jsou s ním problémy kvůli špatně vedenému kvašením a dokvašování nebo kontaminaci.

 • Energetik napsal:

  Za mě dobrý 7/10. Testována 2* lahvová verze různých šarží – Enapo Žacléř.

 • koudy napsal:

  Já delegáta kupuji většinou ve skle a pivo mi chutná.Hodnotím 7/10.

 • Kosmas napsal:

  Solidní pivo. Necítítm žádný diacetyl.

 • UNINO napsal:

  Delegáta jsem vyzkoušeltrochu jinak. Narazil jsem ho místo 11 staráče a hosté mi začali říkat: člověče, včera jsem si chtěl dát tři a dal jsem si jich pět atd,´. Takhle jsem to nechal 14 dní na baru. Potom jsem jim to řekl, pár jich bylo naštvanejch ale to hlavě kvůli egu, že to nepoznali a pár jich začalo delegáta pít. Ale je to hlavně v lidech. Kecy typu, co to piješ, dej si staráč, občas někdo nevydrží a raději si dá ten staráč.Jinak k pivu. Je za tu cenu vcelku slušné, hořkost slušně pitelná a nezůstává žádný nepříjemný ocásek. Ale prosadit ho dlouhodobě na baru bude stejně problém.Uvidím!!!

  • Moro napsal:

   Zajímavé, Staropramen 11 má podíl karamelového sladu = dle mě by to mělo jít poznat i podle barvy. Jinak – vím o více obdobných případech, kdy zarytí zastánci dané značky nepoznali, že pijí jiné pivo :mrgreen:
   Brzy vyjde recenze na reinkarnované pivo Podlužan z téhož pivovaru, dle mě Delegáta v pohodě předčí.

 • zdenek napsal:

  Před 2 týdny jsem ho poprvé zkusil na čepu přímo v Břeclavi, stejně jako Podlužana. Dnes jsem si ho koupil v láhvi abych porovnal a chutná o dost blíže tomu, co mi přinesli v Břeclavi jako Podlužana.. Nechápu jestli měli naopak naražené sudy, nebo se jen spletl.. Bohužel nemůžu si to ujistit na Podlužanovi, protože ten se do lahví údajně nestáčí. K hodnocení: nevím, jak čpí diacetyl, ovšem podivný zápach i pachuť pivo má.. Pro mě je to pivovar s jedním z největších rozdílů kvality mezi „výčepním“ a ležákem (Kanec). Toho jsem hodnotil 7,5/10, tady maximálně 4/10.

 • Daniel napsal:

  Teď jsem ho poprvé zkusil mno a vůbec to není propadák což bych podle ceny čekal,pivo má krásnou zlatou barvu,pěna čistě bíla ale bohužel nedrží.Pivko je příjemně chmelené a na desítku tělnaté plné.Před tímto pivem jsem pil kozla desítku a ten obrovský skok mezi kvalitou mně asi trochu ovlivňuje takže kozel je oproti tomuto odpad.Delegát si zaslouží 7,5 mile mně překvapil.

 • fotr napsal:

  Zkusil jsem ho včera a vůbec to není špatné pivo. Když to srovnám s jinýma desítkama (třeba Pepin z Nymburku, nebo Kozel atd….), tak je to velmi ucházející pivo. Rozhodně bych se nebránil dalšímu nákupu.

 • Jméno napsal:

  Dnes jsem si na zkoušku koupil jednoho Delegáta v lahvičce a budu celý večer hořce litovat, že mám jen jedno. Bohatá chuť, příjemná hořkost, tmavší barva, v papulce jako v pokojíčku, žádná pachuť. Nesrovnatelné s eurodesítkama! Je to PIVO. Na desítku fakt mazec 🙂

 • Jméno napsal:

  Já tohle pivo kupuji celkem pravidelně (mají ho naproti v krámu), cena (sklo) 6,9 – 7,9 CZK. Ve srovnání s „G“ pěna, která celkem drží a má pěkné „chlebové“ bubliny (na rozdíl od „G“, kde byla pěna jako po nalitém sifonu a také tak rychle vybublala). Chuť příjemná – a hlavně, po silnějším pivu okamžitě usnu :). A nebojím se (teď mě nekamenujte) i kombinovat s citronovou šťávou + zázvorem – chutná lépe než radler a nebolí po něm hlava.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »