Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Kanec světlý ležák

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatavá, pivo lehce zakalené s volně plovoucími shluky kvasinek

Pěna

jemná, bílá, opadla na vrstvičku cca 1 cm a držela

Vůně

dominantní sladová, jemně chmelová, mírně kvasnicová

Chuť, říz

Nástup chutí sladový – pivo je hutné a jsou jej doslova plná ústa. Sladovost je dlouhá a po chvíli se k ní přidává chmelová hořkost, která je ostřejší a štiplavá, ač nepříliš intenzivní = pivo je chmeleno „jen“ decentně. Dojezd sladový s trochou chmele a kvasnic. Pitelnost výborná. Sladové tělo plné o středním řízu.

Další komentář

Na tomto světlém ležáku jsem si opravdu pochutnal – nevím, zda to nebylo částečně způsobeno i mojí třídenní nucenou abstinencí, kdy jsem bojoval s virózou (jsem jen obyčejný plebejec = nebyla to ona pověstná viróza prezidentská), ale mohu-li si dovolit upřímný příměr, pak pivo ve mně doslova zasyčelo – tak bylo dobré. Přeji břeclavským udržení nastoleného trendu. Dle informací přímo z pivovaru – testují se 2 možné druhy tekutých kvasinek. Mnou testovaná várka byla odkvašena kvasinkami, které vykazují nižší sedimentaci i viskozitu, což vysvětluje ony plovoucí shluky v pivu.

Fotografie

Kanec světlý ležák

Kanec světlý ležák

Proti světlu se vjemy mění ...

Proti světlu se vjemy mění …

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (50 hlasů, průměrné hodnocení: 7,74 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Averzus napsal:

  Ve Vizovicích jsme ho koupili v akci, protože měla vypršet spotřební doba. Překvapilo mě, jak může být pivo v plastu dobré. zatím nejlepší plast a i jako kvasnicové pivo překonalo mnohé. Spolu s Delegátem můj nový favorit.

  • Moro napsal:

   Řešilo se to zde již několikrát – plast nemá na kvalitu piva vliv, pouze je nevhodný pro dlouhodobé přechovávání piva. U minipivovarů je nutné jej brát jako nutné zlo, protože mini nemají většinou prostředky na drahé plnící linko pro sklo. I když, Břeclav minipivovarem není.

   • Averzus napsal:

    Jasně, já to myslel tak, že mi chutnal nejvíce ze všech piv, které jsem vypil z plastu, neříkám, že to mění chuť, jen jsem to chtěl tímto způsobem srovnat, třeba i zbytečně. Musím si zajet na čepa!

    • kremak napsal:

     I v plastu se dají sehnat výborná piva, většina minipivovarů stáčí svá piva do plastových lahví, nefiltrovaná piva v lahvi jsou spíše vyjímkou, skladují se v lednici tudíž nevydím v tom problém. Tip. Ferdinand, Kácov, FAlkenštejn, Kout, a mnoho, mnoho dalších, lepších než Kanec…

 • Kosmas napsal:

  Já si také na tomto nefiltrovaném a nepasterizovaném pivu velmi pochutnal.

 • Tom napsal:

  Výborné. Pravidelně kupuji. Nechápu proč si lidi místo dvou PETek těch hnusných Gambrinusů, Radegastů a Staropramenů nekoupí raději tuhle chuťku s plovoucíma šupinkama kvasnic.

 • Zdenda napsal:

  Svatováclavský Speciál (Polotmavý ležák) je ještě lepší než Kanec http://www.pivovarbreclav.cz/gfx/novinky/23.jpg

  • Moro napsal:

   Já se k němu dostal v PET podobě a musel jsem jej vylít – pivo bez řízu, oxidace, atd. Asi chyba na stáčecí lince. A snad jen označení polotmavý ležák speciál je z legislativního hlediska kravina – taky jsem jim do pivovaru psal.

   • Rosťík napsal:

    Je nutné mít na paměti, že pivo je nápoj živý. Za mě dobrý. Já měl navíc to štěstí ýe sem zakoupil dvě PET láhve kde bylo víc kvasnic než je obvyklé. Velká chuťka.

 • Kozlik napsal:

  Dnes zakoupil nekolik PET-ek po expiracni dobe za 19,90 kc. Vyborne i po expiracni dobe.

 • Pivní Pán napsal:

  Tak venku už je „Vánoční dědictví“ – tmavé, filtrované, nepasterované pivo s obsahem alkoholu 6 % a s extrakt původní mladiny 15,22 procent. PET je u nás v Enapo za 79,90 kč (už se mi nachlazuje v ledničce a budu testovat), dárkov balení bylo také k dispozici, ale tam mě přišla strašně přemrštěná cena (buď to bylo 299,- nebo 399,- už fakt nevím – později doplním)

  http://www.pivovarbreclav.cz/gfx/novinky/34.jpg

  • Gumídek napsal:

   Tak dárkové „Vánoční dědictví“ je za 399,- kč. PET za 79,90 kč. Dle mého názoru nadprůměrné tmavé pivo. Škoda že není nefiltr a s přídavkem jemných kvasnic.

   • Moro napsal:

    Dle mého názoru další nedodělek z Břeclavi – pivo nevyladěné, přílišně kávové, rozházené a chmel vůbec nenavazoval na tmavé slady. Mají se tam ještě hodně věcí učit – je sice hezké, že se snaží zaplavit trh novinkami, ale kvalita neodpovídá.

    • Kozlík napsal:

     Moro už seš trapný. Delegát je podle tebe plný diacetylu, Svatováclavský Speciál si musel kvůli oxidaci a chuti bez řízu vylít do dřezu a Vánoční dědictví je podle tebe nedodělek … No každý ať si na tebe udělá úsudek sám. Právě vychutnávám Vánoční dědictví a za mě hodně moc dobrý pivko.

     • Luděk napsal:

      Proč by měl být Moro trapný? Já si taky stojím za názorem, že produkce z Břeclavi je zatím vesměs, prakticky bez výjimky, bohužel zklamání.

     • Moro napsal:

      Za svým názorem si stojím. Pokud jsi patriotem tohoto pivovaru, respektuji Tvoje rozhořčení, leč to nic nemění na názoru, že se v Břeclavi mají ještě hodně co učit. Neplatí ekvivalent, že minipivovar = automaticky dobré pivo!
      Štve mě, že pivovar, který mám tak blízko má velmi kolísavou kvalitu, a nemám jediný důvod jej jakkoli shazovat. Svatováclavský asi špatně naláhvovali, Delegátem jsou zaplaveny prodejny ENAPO a nemám zprávy, že by šel hodně na odbyt. Dědictví šlo ven nevyladěné.
      Pokud se Ti můj názor nelíbí, tak pojď věcně diskutovat, jsem připraven.

      • Hudy napsal:

       Tak kdyby své pivo prodávali třeba v síti Tesco tak by měli určitě jiné prodeje. Mě to ale nevadí, že prodávají v ENAPO, protože kolikrát kupuji za zlomkovou cenu. Delegát je spíš taková „sodovka“, Svatováclavský Speciál byl skvělý a u Vánoční dědictví je podle mého přemrštěná cena, když se nejedná o nefiltr. Každopádně je vidět že si na Břeclavský pivovar zaujatý a v tom našem zaprděném Česku to už tak chodí, že sousedi nejvíc závidí.

       • Kuba napsal:

        To jsou kecy :O

        Pil jsem Delegáta točenýho a byla to těžká slabota, jiný pivovary umí udělat mnohem lepší desítku. Kance už jsem po zkušenosti s Delegátem už ani nechtěl testovat…

       • Moro napsal:

        Podle sebe soudím tebe?
        Končím tuto plodnou diskusi. Na odborníka tvého formátu nemám.

        • Hudy napsal:

         Ale tohle to není vůbec o tom kdo z nás dvou má pravdu nebo o tom kdo je větší odborník. Tohle to je jen o tom, že si očividně na zmíněný pivovar zaujatý a neobjektivní. Jinak já jsem ze severní Moravy a těžko mě můžeš obviňovat z toho, že nadržuji pivovaru v Břeclavi nebo že jsem nějaký jejich patriot. Jinak si to spíš ty kdo si tu hraje na velkého odborníka – já to rozhodně nejsem kdo tu bez chemické analýzy vyřvává, že z piva čpí diacetyl a že pivo je kvůli oxidaci bez chuti a řízu. Takže prosím, ty rozhodně nikomu neříkej podle sebe soudím tebe a už vůbec nikoho nerozumuj o odborné debatě, když tvé názory nemáš podložené podklady. Přeji hezký večer a každý ať si na tebe udělé názor sám.

         • akord23 napsal:

          Ach jo…zaujatej budeš spíš ty…dopurucuju ti znova prechutnat celou breclavskou bohužel spíše podprumernou produkci a pak se tu Morovi verejne omluvit

          • Hudy napsal:

           Tak já myslím, že hodnocení a recenze třeba takového Kance tady mezi skutečnými odborníky a i laickou veřejností dopadla nadprůměrně – takže to asi tak mluví za vše. Zřejmě ale asi všichni agenti a patrioti břeclavského pivovaru Moro že? 🙂

 • kratoska15 napsal:

  Já můžu jen souhlasit s recenzentem, skvěle jsem si pochutnal, bohužel jsem jej chutnal jen jako řidič na oslavě narozenin a vypil jsem jen třetinku…..bohužel.

 • Luda napsal:

  Nadprumerne pivo. Navic nepasterizovany nefiltr.

 • oumard napsal:

  V chuti pivo rekl bych nadprumerne, bohuzel stabilni kvalita vyroby v Breclavi moc nefunguje. Tocim ho v baru, lidem chutna, ale stane se ze nektera varka je k nepiti, uz jsem vratil ctyri sudy.
  Musim souhlasit, ze svatovaclavske bylo naprosto ploche, zadny riz, chutnalo vylozene jen po sladu. Vanocni dost úpodobne, ale v te sile to bylo o neco lepsi, chut plnejsi a i na pohled bylo hezci.
  V Breclavi maji na cem pracovat, pivovar jede podle me dost punkove…

 • Bohdan napsal:

  U nás v ENAPO je teď v akci za 39,90 kč (PET 1,5 litru). Hutné nepasterizované a nefiltrované pivo s plovoucíma jemnýma kvasnicema. Opět jemná vůně po acetaldehydu a v chuti jemná diacetylová máslová příchuť – vím že se jedná o chybu – ale stejně si to pivo vždy koupím, protože mi to takhle paradoxně chutná. Zakoupena rovněž novinková PET-ka „Sládkovo jarní“ (13° polotmavé pivo – alkohol 5,2 % – nepasterizované, ale bohužel filtrované) tak uvidíme.

 • Pavel napsal:

  Tragédie, nejhorší pivo co jsem kdy pil !!

 • Jenyiiis napsal:

  Díky jednomu z rodičů, co jezdí po pivovarech služebně, mám možnost si Kance stočeného přímo z tanku dát několikrát během roku. Jen škoda, že je opravdu odlišný skoro s každou várkou. Jednou se člověku skoro dělají boule za ušima, jindy mám co dělat, abych horko těžko dopila třetinku. Ale takový Delegát mi snad nejel nikdy 😀

 • Kozel napsal:

  Už je k dostání i v lahvové verzi avšak pasterizované a filtrované (etiketa to sice neuvádí, ale podle uvedenému datumu spotřeby na obale a žádnému „zakalení“ piva to asi tak bude) >>> http://www.pivovarbreclav.cz/gfx/novinky/62.jpg

  • Martin napsal:

   V lahvové verzi (a v nových lahvích než Delegát) opravdu je, jen zbývá dodat, kde je toto pivo dostupné. Prý hlavně prodejny ENAPO, ale jen ty, které si produkt vyžádají – hlavně Morava. Ve zbytku republiky asi chvíli potrvá, než se objeví.

 • Horák napsal:

  Tváří se to jako pivo z malého pivovaru, ale je to jen zdání !! Obyčejné průmyslové pivo. Nepil bych to !!!

 • ganimoth napsal:

  Dneska zakoupeno v Kutne Hore ve skle, puvodni nefiltrovanou a nepasterovanou v petce jsem nemel moznost ochutnat. Po zkusenostech s jejich ostatnimi pivy jsem od toho moc necekal, ale nakonec to chutnalo docela dobre.

 • fotr napsal:

  Já si zakoupil minulý týden lahváče (a také polotmavého Kance)a byl výbornej. Moc jsem si pochutnal. Určitě zopáknu 🙂

 • jaro napsal:

  Dnes zakupene vo flasi,v Bratislave.Pasterizovane a filtrovane.Dopil som cele, ale urcite nebudem dalej preferovat.Je to vec chute,ale mne nechuti.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »