Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Radler už není

Je tomu pár týdnů, kdy nám přišlo z Heinekenu do mailu upozornění, že na našem webu používáme ochrannou známku radler. Sice si o tom můžete myslet své, dokud je však tato známka v platnosti, může si s ní Heineken dělat co se mu zlíbí a tak jsme se rozhodli provést na našem webu takové trochu kulišácké řešení.

V mailu z PR oddělení stálo, že používáme ochrannou známku v názvu stylu sladových nápojů a beermixů a též v textu, což je problém. My si sice myslíme, že je vůbec samotná existence této známky je nesmyslná, leč zákon káže a nedá se nic dělat. Učinili jsme tedy rozhodnutí, že od teď budeme na webu používat jako označení stylu radler označení cyklista, tedy český ekvivalent onoho závadného slova.

Přejeme vám, našim čtenářům, ať nemusíte řešit podobné nesmysly jako my a jako vždy — dej Bůh štěstí!Komentáře

 • umbob napsal:

  Ubožáci. Jsem rád, že jsem tu holandskou sebranku už před pár lety přestal podporovat konzumací jejich produktů.
  Ale název článku Slepá degustace Cyklistů pobavila 😀

 • Jiri napsal:

  Cyklista :))) Ted jeste se to dozvi D-FENS.cz hatecore a budou sepisovat sahodlouhe teze o dalsim kroku cyklistickeho spiknuti proti motoristum :)))
  Jinak hanba Heinekenu, kazdy slusny clovek musi bojkotovat jejich produkty!

 • PIvo napsal:

  Ať si patentují třeba „dobrý den“, pak jim svorně řeknem sbohem.

 • Mr.Beer napsal:

  Tohle je opravdu k zblití. Navíc by to nemělo jít ani patentovat. Je to název obecně pro pivo s limonádou.

 • Mr.Beer napsal:

  Tu jsem našel ještě článek ke stejnému tématu, douvám že nevadí, že odkazuji na jiný server.

  http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/podnikani/clanek.phtml?id=749016

 • koldak napsal:

  Pro jistotu bych v textu nepoužíval zaregistrovaný název „Heineken“ a nahradil bych jej českým ekvivalentem „patoky“

 • Dan napsal:

  Nechápu, že jim ty předražený pivní limonády někdo pije. Směs hnusného piva, vody a hromady chemie.
  Místo sládků raději zaměstnávají právníky.
  Jedinné řešení, Heineken bojkotovat!

 • […] what they are doing, I wish I could say the same about their PR (and legal?) team. My friends at Pivní Recenze have received a cease and desist notice from Heineken CZ, demanding they stop using the word “Radler” to refer to other, well, Radlers that are […]

 • […] what they are doing, I wish I could say the same about their PR (and legal?) team. My friends at Pivní Recenze have received a cease and desist notice from Heineken CZ, demanding they stop using the word “Radler” to refer to other, well, Radlers that are […]

 • Huhin napsal:

  Jsem rád, že existují lidi jako umbob. Jinak bych si myslel, že jsem moc velký radikál. Firma, která zavřela x povovarů, z pitného piva udělala sajrajt, který není dobrý ani na žízeň, si teď ještě privatizuje jedno německé slovo? A co to bude příště? Tohle se nedá, než bojkotovat. A že zrovna přišli prý s pitnou pšenicí? Mě je to fuk.

  • Nadporučík Lukáš napsal:

   To já osobně jsem rád taky, protože tohle je akorát prznění toho nejlepšího nápoje co kdy lidstvo vynalezlo – piva. Jinak jsem rád i za tvůj příspěvek se kterým souhlasím na 200%. Co se týká toho sakrajtu Radlera tak jaksi moc nejde na odbyt, chodím skoro denně do Billy, kterou mám kousek od baráku a tam tuhle nepitelnou hrůzu mají hned od dvou pivovarů, Zlatopramenu Ústí nad Labem a Staropramenu a nevšiml jsem si, že by to lidi nějak extra kupovali. Zato dost jde Braník a to ve všech třech svých stupňovitostech, já si 12° Braník taky mimojiné kupuju domů a je moc dobrý. Dokonce ho maj i v jedné hospodě u nás v Chomutově točený za 17 peněz a mimo něj maj na čepu ještě i Gambrinus 10°, ale každý jde raděj po tom Braníku a já se ani nedivím. Od tý doby co vstoupila do pivovaru Gambrinus jihoafrická SAb tak se změnil ze super moku na absolutně nepitelný průmyslově vyráběný europatoky. Super pivo to bylo když to mělo v logu místo toho géčka ještě Gambrinuse, patrona českých sladovníků a pivařů. Byl to onen opulentní usměvavý muž s věncem z chmelových ratolestí na hlavě, s plnovousem s pohárem pěnícího piva v ruce. Ale ten se holt novému majiteli pivovaru nelíbil a nelíbil se i EU stejně tak jako se někomu nelíbilo původní logo pivovaru Braník od Mikoláše Alše, který sám Braník pil a tak si ho zamiloval, že mu vytvořil krásné logo, které přežilo mocnářství, obě války i komunisty, ale tuhle dobu už ne a nahradilo ho tohle hnusné logo. Ale Braník je pořád stejně dobrý.

   • poutnik napsal:

    nechci ti brát iluze, ale Bráník už dávno není ten původní echt Bránik, pivovar je už roky zavřený, pivo se vaří na Smíchově, případně bůhví kde. Kdysi to byla taková správná „dělnická“ desítka, kterou jsem si v žižkovských špeluńkách rád dával, dneska je to bohužel nevýrazné europivo. Ten Gambrinus je zkomolené jméno brabantského vévody Jana Primuse – patrona belgických sládků.

    • Nadporučík Lukáš napsal:

     No tak desinu já nepiju, já piju piva od jedenáctky nahoru, jinak tohle mi ušlo, že už je branický pivovar zavřený. Nevadí, ale mě chutná. A hlavně jste vy Pražáci rozumní, protože jste zachovali nádhernou budovu branickýho pivovaru a nezbourali jste jí jako ti blbouni u nás v Chomutově. Schválně si zadej do Googlu Chomutovský pivovar a uvidíš jaká to byla nádherná dominanta našeho města, respektive jedna z nádherných dominant, ovšem ale jediná ve stylu industriální secese. Přežila obě války, komunisty, ale tyhle blbouny už ne. Místo nádherný budovy pivovaru je tam teďka krabice Kauflandu, který se bude otvírat v létě. Mě se ovšem otvírá kudla v kapse když jí vidím. Jinak o tom Gambrinusovi to vím, ona se mimochodem v Plzni vaří i desítka Primus.

   • mnicky napsal:

    To stare logo Gambrinusu by ma celkom zaujimalo. Hladal som na nete, ale nasiel som iba toto: http://i.imgur.com/MOk3tas.jpg – je to ono?

 • Nadporučík Lukáš napsal:

  To je přesně ono. Gambrinus osobně. Ten býval v logu v tom kruhu místo toho současného G a v téhle podobě i na korunkových uzávěrech dvanáctistupňového piva.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »