Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Staropramen Jedenáctka

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

sytě zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá s velkými bublinami

Vůně

sladová s trochou karamele, chmel jen mírně; při obnažené hladince už jen chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí sladový s karamelem. Po chvíli se přidává tupější chmelová hořkost, která slad zatlumí. To je asi vše, protože při dalších doušcích se vše opakuje. Sladové tělo prázdnější, říz vyšší. Hořkost mírně ulpívá. Pitelnost průměrná. Ve složení nalezneme obligátní maltózový sirup, tetrahop, slad bavorský i karamelový. Chybí nesladovaný ječmen.

Další komentář

Tato jedenáctka z pivovaru na Smíchově mi připadá z celé produkce chuťově nejvíce nápaditá. Barevné slady i absence ječmene pomohly chuťovému prožitku. Je škoda, že v pivovaru nevynechali maltózový sirup,  pivo mohlo být ještě o kousek lepší.

Fotografie

Staropramen jedenáctka

Staropramen jedenáctka

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (29 hlasů, průměrné hodnocení: 3,55 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , ,Komentáře

 • obregon napsal:

  5,5, mě snad šálí zrak – kolik ti Molson platí ??!! 🙂

  • Moro napsal:

   :mrgreen: no, vzhledem k faktu, že je haním, kudy chodím, bych to spíš viděl na nějakou černou dodávku, co si pro mě přijede. A teď vážně – na 5,5 to má, senzoricky bez vad a přesto nudné.

 • Dwarf napsal:

  karamelový slad ve světlém pivu?

  • Libor napsal:

   ano Zbynďo, je to celkom bežná vec… Zase záleží aké množstvo ho dáš do sypania a aký druh.Pozor treba rozlišovať medzi karamelovými, čokoládovými a praženými sladmi… Taký karamel 1, podľa farby ani nerozlíšiš od svetlého sladu 🙂
   Prídavok v rádoch percent pomôže zvýšiť farbu a na chuti sa nemusí takmer prejaviť… Samozrejme keď sa použijú 10-tky percent je to markantnejšie aj chuťovo aj farebne…

 • seeker napsal:

  ale jo, musím říct, že to hodnocení za mě docela sedí. Po nedávném otřesném zážitku se zbytkem produkce (bohužel na Letní Letné nic jiného nebylo a chtěl jsem se trošku příjemně naladit na cirkus, tak jsem po dlouhé době ochutnal dvanáctku i destítku – protože ta první se dvakrát za sebou rozhodně pít nedala) mě o týden později na rodiné oslavě v nejmenované hospodě ta jedenáctka vlastně fakt mile překvapila. Ale je to tím, že očekávání byla fakt nízko. Každopádně to nebylo hnusné, jen nudné a o něco méně bez chuti než desítka. Ale zase, po druhém kousku jsem si už raději objednával lahvové Leffe.

 • mnicky napsal:

  Spolu s granatom jedine z produkcie Staropramenu, na ktorych sa da prezit vecer s kamosmi v Potrefenej huse 😉 V niektorych vsak capuju aj Hoegaarden a vtedy plati rovnica
  1 H. > 2 S. 😀

 • Vojta napsal:

  Skoro mám pocit, že je jedno jaký typ piva to je!?
  Pokud nápis začíná slovem Staropramen je to průser.
  Dříve 10let zpět jsem toto pivo pil. Dnes je to průměrný euro humus, který ničím neoslní. Minulý víkend jsem natíral kadiboudu balakrylem a vonělo to lépe než Staropramen :D. Dnes doufám piji Staráče naposledy, jelikož jde o vyhozené peníze. Pokud porovnám Staropramen a Ferdinanda z Benešova lehce člověk ví, jak má chutnat pivo.
  CHMELU ZDAR

 • Ludvík napsal:

  Velké zklamání. Byl to problém dopít. Já tam prostě u Staropramenů cítím takovou tu zvláštní pachuť (maltózový sirup?). Je mi smutno jak dopadl tento pivovar. Nesedí mi chuť, logo, láhev … prostě nic. Celou historii pohřbili. Poslední pivo co se dalo bylo Staropramen Millenium. Kelt už taky zrušili.

 • felzeth napsal:

  nezajimavý, nudný.. na žízen.. ale to radši vodu. 3/10

 • Trautenberk napsal:

  Staropramen je žumpa, neexistuje kvalitní pivo od nich! Ruce pryč!

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »