Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Rok po otevření U Tří Růží

Krátký report z  návštěvy tiskové konference

Minipivovar U Tří Růží uspořádal tiskovou konferenci k výročí jednoho roku fungování tohoto podniku. Od návštěvy krátce před otevřením  jsem se na místo činu bohužel nedostal, takže přidávám krátké poznatky k jednotlivým pivům, které jsem měl možnost ochutnat.

Varna U Tří růží

Začal jsem NZ ležákem, který byl lehký, se středním řízem, příjemně sladový s jemným aroma novozélandských chmelů. Světlý ležák byl o něco plnější, krásně vyrovnaná chuť s jemně doznívající hořkostí. Velmi pitelný. Polotmavý ležák měl kulaté karamelkové tělo,  s příjemnou praženější tečkou (chuť karamelového sladu) na jazyku. Sv. Jiljí no.3 mě naopak trochu zklamalo. Ne, že by nebylo dobré, jen jsem po předchozích pivech čekal hodně. Poznámky jsem si nedělal, takže můžu říct, že vůně byla karamelová a ovocná. Chuť pak plnější sladová s  kořenitostí a ovocností chmele.

Pivovar za uplynulý rok uvařil cca 30 druhů piv a vystavil celkově 850 hl. Co se týče piv, všechny byly příjemné a některé dokonce velmi velmi příjemné. Ne nadarmo považuji Roberta Maňáka za jednoho z nejlepších sládků u nás. 🙂Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »