Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Nejoblíbenější pivní lázně České republiky

Víte, že v České republice je v provozu již více než 20 pivních lázní? Jak se v nabídce vyznat a podle čeho vybírat místo pro pivní zážitky, vám přiblížíme v následujícím průvodci nejoblíbenějšími českými pivními lázněmi prostřednictvím článku Zážitkové agentury ESENNCE.cz.

Pivní lázně Rožnov pod Radhoštěm

Čestné první místo v našem přehledu náleží lázním v moravském Rožnově pod Radhoštěm. Oblíbené Rožnovské pivní lázně patří vůbec k nejnavštěvovanějším u nás. Možná bodují u návštěvníků svým netradičním přístupem k lázeňství – kombinují totiž přístup tradiční a alternativní medicíny. Můžete si zde užít tradiční pivní koupel ve směsi piva a bylin, bylinnou aromaterapii, rašelinové zábaly, ale také výklad aury nebo numerologické sezení. Návštěvu pivních lázní v Rožnově ale ocení i konzervativní klienti. V Rožnovském pivovaru čepují pivo vlastní výroby a to Radhošť (Světlé 10° výčepní), Rotschild (Polotmavý 12° ležák), Čert (Černý 12° ležák) a speciály Žerotín (pšeničný 12° ležák), Medové pivo (Světlý ležák) a Třešňové pivo (10° výčepní).

Štramberské pivní kúpele

Taktéž na Moravě, v malebném městečku Štramberk, které je známé hlavně pro svou sladkou specialitu Štramberské uši, fungují pivní lázně. Najdete je přímo na náměstí a jen pár kroků od lázní v Městském pivovaru se vaří místní pivo – světlý a tmavý nefiltrovaný ležák Trubač. Výlet do pivních lázní ve Štramberku doporučujeme milovníkům tradiční architektury, cimbálové muziky a vynikajících moravskoslezských pochoutek. Po tzv. tradičních lašských pivních kúpelích se můžete projít po městě, obdivovat roubenky a ochutnávat čerstvě upečené koláče ve vyhlášené Jaroňkově pekárně.

 

Pivní lázně Chodová Planá

Pivní lázně v pivovaru Chodovar se pyšní označením první a největší pivní lázně na světě. Chodovar je rodinný pivovar s dlouhou tradicí. V Chodovaru vaří světlé pivo Pašerák, světlé ležáky Zlatá jedenáctka (spodně kvašený ležák) a Prezident Premium (ležák s hořkostí piv plzeňského typu), Zámecký Speciál (13% ležák), Zámecké Černé, Skalní polotmavé (kvasnicový ležák) a nealkoholické pivo. V areálu pivovaru se kromě pivních lázní, kde se vykoupete ve voňavé směsi piva a dalších příměsí, nachází také wellness centrum, restaurace s muzeem Stará Sladovna a restaurace Ve Skále.

 

Plzeňské pivní lázně

V městské části Plzeň Černice se nachází areál pivovaru Purkmistr, nově zrekonstruovaný komplex, kde je v provozu pivovar, wellness s pivními lázněmi, bowling, restaurace a hotel. Pokud si tedy vyberete k návštěvě pivní lázně Černice, budete mít o zábavu postaráno. První plzeňské pivní lázně byly otevřeny na podzim 2012, jedná se tedy o nejnovější pivní lázně. Prostory lázní byly speciálně navrženy architektem, design je čistý a moderní, z použitých materiálů převažuje dřevo a sklo. K pivní koupeli budete mít k dispozici soudek místního piva, ze kterého si můžete čepovat podle libosti. V Purkmistru vaří piva Purkmistr (12% světlý ležák, 12% tmavý ležák, 12% polotmavý ležák, 12% nakuřovaný ležák), Písař (12% – pšeničné), Černice (13% světlé), Radní (14% polotmavé) a netradiční speciály: borůvkový, zázvorový, višňový, cannabis, vanilkový, capuccino a fíkový.

Článek je placenou inzercí společnosti ESENNCE, s.r.o.Komentáře

 • Petr napsal:

  Byl jsem v http://www.pivni-lazne-praha.info a mohu jedině doporučit. Fakt to stálo za to a nelituju za to utracených peněz. Jdem do toho s manželkou brzy znovu.

 • Marek napsal:

  Je super, že se pivní lázně takto rozrostly a už dávno neplatí to, že musíte cestovat přes celou republiku, abyste si mohli lázně vychutnat. Informace o lokalitách nabízí např. portál http://www.pivni-lazne.eu, takže máte-li tip na lokalitu, která tam ještě není zahrnuta, určitě nás kontaktujte.

 • Libor napsal:

  Já jsem navštívil pivní lázně v Rožnově pod Radhoštěm (http://www.roznovpivnilazne.cz/) a byl jsem zcela spokojen. Doporučuji jako takovou romantickou relaxaci 🙂

 • Janina napsal:

  “Po druhé už asi ne… (Indická péči – 11 procedur). Špatná komunikace, krácené procedury, masáž chodidel a lymfy strojově (personál neznal programy strojů – naprosto nesrovnatelné s ruční masáží), jako procedura se počítá uvítací káva, ručníky a prostěradlo, peelingová rukavice, pití piva, pečené koleno (procedur jako takový – reálně 6). Na konci jsme dostali dle poukazu velké pečené koleno, které velké nebylo, bylo vařené a pití piva se k této „proceduře“ nepočítalo. Jediná hvězdička za masáže

  • Tomáš Kupčík napsal:

   dobrý den,11 procedur jsme nikdy nenabízeli – v balíčku pro dva je uvedeno 10 procedur, tj. pro každého 5. Vaši kritiku považuji za neoprávněnou a mrzí mě s ohledem na to, co pro lidi děláme, ale tím neříkám, že neděláme chyby, protože chybovat je lidské. A protože pracuji s psychikou lidí, tak Vám přeji, ať jste v životě štastná!

 • Honza V napsal:

  Ahoj, jezdím k rodičům na Moravu z Prahy a mojí manželce jsem koupil dárek k našemu výročí do Rožnova. Shodou okolností „indickou péči“ dle serveru lazenskeslevy jejich asi nejprodavanejsi. Na start bylo úžasné espresso, domácí pražírna, pak nás dali do vonne pary, koupel v nádherné obrovské místnosti. Dostavil se pocit blaha. Pak masáže, zábal…bylo toho moc. Jen jsme popíjeli pivko…pohoda a zároveň jsem z personálu cítil takový klid..příjemnou úslužnost. Koleno na závěr nás spíše dostalo na kolena, výborné a vzali jsem si i zbytek do krabičky na pokoj. Rádi se vrátíme…je to dooost dobry. H.

 • […] Máme ale docela zajímavý tip na netradiční zážitek, který ocení i starší ročníky. Pivní lázně! Relaxační pivní koupele a masáže ocení babičky a na skvělém pivu si rádi pochutnají […]

 • Lukáš napsal:

  I já jsem navštívil Rožnovské pivní lázně a rozhodně nedoporučuji. Je sice krásné že provozují všechny možné alternativy, ale ve finále se všechny vůňě smísí ve nesnesitelný zápach, na který si člověk nezvykne ani po dvou dnech.Kvalita piva žádná sláva, a ochotě personálu (hlavně teda v pivnici) se raději ani nebudu zmińovat.

 • Aneta napsal:

  Uz nekolikrat jsme byly v pivnich laznich v Rožnově pod Radhoštěm a jsou to nejlepší lázně, prijemny personál, skvělé jídlo a procedury nejlepší.

 • Thomas napsal:

  Pro všechny ty škarodhlídy a rádoby hodnotitele- Rožnovský pivovar získal 2016 ocenění nejlepší malý pivovar v Česku, tři zlaté medaile a jeden bronz. Takže jejich pivo Vám nechutnalo? Patrně z Vás mluví závist a neznalost. škoda, zapomněli jste, jak chutná kvalita a přizpůsobili jste se nekvalitě a považujete ji za kvalitní a ještě si dáváte právo hodnotit…smutná zpráva pro vás.

  • Kuba napsal:

   Nejlepší malý pivovar v Česku? Tak to teda musí být bomba (y)

   No, nás tady asi zářivé medaile a roztodivné tituly na zadek neposadí, nicméně v srpnu jedu do Rožnova na dovču, tak sem pak napíšu, jakou tvář má pravda 😀

 • Davidof napsal:

  Nám se moc líbílo v Praze ve Vinohradském domě. http://vinohradskydum.cz/ A taky na Šumavě.

  • HanaI. napsal:

   My jsme též byli nedávno ve Vinohradském domě ( http://vinohradskydum.cz/ ) a byli jsme překvapení, že i v Praze mohou být příjemní lidé a poskytovat příjemné služby. My jsme pobyt tam dostali jako provokační dárek. Ale nakonec se líbil… 😉

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »