Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Záviš nefiltrovaný z Poličky

Údaje o pivu

 • Název piva: Záviš – světlý nefiltrovaný ležák
 • Pivovar: Měšťanský pivovar v Poličce, a.s.
 • Země, město: Česká republika, Polička
 • Styl: světlý ležák českého typu
 • Alkohol: 5,2 %
 • Forma: točené 0,5 l — Na Božence, Brno
 • Stupňovitost: 12,4°

Hodnocení

Barva

žlutozlatá, středně kalná

Pěna

sytě bílá krémová pěna, kroužkuje

Vůně

kvasnicová a sladová vůně

Chuť, říz

svěží plnotučná chuť sladu a kvasnic s velmi příjemným a vyváženým řízem a hořkým dozníváním. Říz je opravdu krásný – jemné bublinky zaplní ústa plnou chutí nefiltrovaného pivního moku.

Další komentář

Oproti filtrované a lahvové verzi jednoznačný a suverénní vítěz. Pivo je neskutečně pitelné i přes svou plnost (není zase tak moc plné, ale oproti filtrovaným verzím českých ležáků je to znát hodně). K tomuto pivo lze doporučit jakoukoliv pivní pochoutku typu tvarůžkový chléb, nakládaný hermelín, klobása, utopenec, atd.

Fotografie

Záviš nefiltrovaný

Záviš nefiltrovaný

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů
8 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (23 hlasů, průměrné hodnocení: 9,48 z 10)
Loading ... Loading ...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • hamsa napsal:

  Davam si kazdy den k obedu kousek od prace, je fantasticky.

 • Pepek napsal:

  Piva z Poličky by se lehce včlenila mezi nejlepší belgická piva.Prozradila by je pouze jejich 5x nížší cena.Kam se hrabou jihoafrická piva Plzeň a Radegast, vařená dle receptu-nejdůležitější je množství.

 • Vladimír napsal:

  K pivům z Poličky mohu napsat jen to, že milovníci piva z oblastí mimo poličsko mají smůlu, že si tuto dobrotu – živé nepasterované pivo – nemůžou snadno koupit. V hypermarketech ho prostě nenajdete…

 • PIvo napsal:

  Měl jsem neflitrovanou verzi u Zubaté žáby, filtrovanou potom rovněž tam a nějaký čas dřívě párkrát u Hluché zmije. Ve všech točených vzorcích byl cítit poměrně mocně diacetyl, jak už jsem psal v jiné poličské recenzi. V týdnu jsem pil 2 lahvové filtrované, byly naprosto v pořádku, takže kvasnicema to nejspíš není. Že by kontamiance při stáčení do sudů nebo předčasné stočení pro nedočkavé majitele hospod?

 • Jiří napsal:

  Jedno z nejlepších piv, jaké znám. A platí to o všech pivech z poličského pivovaru. Ale 12 Záviš je nejlepší. Je to chutné, hutné pivo, na kterém si vždy pochutnám. Pro mě je to asi nejlepší pivo v ČR, které jsem kdy pil. Jen tak pro info: chodím si ho dát celý rok, když mám chuť, do baru Brňák na tř. kpt. Jaroše v Brně. Májí ho tady výborný. A kousek dál v restauraci Ekvádor čepují Poličku 11 – taky vynikající, doporučuju. Jiří, 38 let, Uherský Brod.

  • poutnik napsal:

   tak to je hodně odvážné tvrzení, Záviše mám hodně rád, často si ho kupuju a u nás v hospodě je rovněž častým a vítaným hostem……teď vyjela z Poličky jejich nefiltrovaná světlá „13“ – a co jsem koštoval, tak se věru povedla……obecně se pivům z Poličky nedá nic vytknout, kvalitní, vysoce nadstandardní sotriment (zvláště pak Eliška je už kultovní pivo)…..když jsem teď v létě v rámci „pivní dovolené“ zavítal mezi 12 navštívenými pivovary i do toho poličsského, tak mně kromě jiného zaujala i jejich cenová politika – Záviš (lahvový i sudový) se tam v jejich pivovarské pivní pohotovosti prodával za 9,60 Kč (nebo tak nějak podobně)……a všude ve městě byl čepovaný Otakar za neuvěřitelných 15 Kč ……jako by se tam člověk vrátil v čase :-)

   P.S. v tom Brně zkus zajít na Oslavany ke Všem Čertům, jejich „13“ byla něco geniálního…:-)

   • sowa napsal:

    je to přesně jak píšeš, absolutní souhlas..ceny v Poličce určuje kupní síla, soustružník na 2 šichty udělá cca 9800.- čistého, tudíž pivko za 15.- je tak tak :)

 • hero napsal:

  Na devat hviezdiciek to nevidim,ale kto ma rad lahodne sladove pivo,tak si pride na svoje….

 • Lukáš napsal:

  Zaviše mají teďka nově v hospůdce U Baumannů v České u Brna – 49°16’58.72″N 16°33’51.53″E

 • Jouza06 napsal:

  Nebudu kazit hodnocení, ale prostě je to sladké jak cecek :D A nejsu sám co si to myslí :)

Napsat komentář


Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »