Recenze Záviš nefiltrovaný z Poličky

Údaje o pivu

 • Název piva: Záviš – světlý nefiltrovaný ležák
 • Pivovar: Měšťanský pivovar v Poličce, a.s.
 • Země, město: Česká republika, Polička
 • Styl: světlý ležák českého typu
 • Alkohol: 5,2 %
 • Forma: točené 0,5 l — Na Božence, Brno
 • Stupňovitost: 12,4°

Hodnocení

Barva

žlutozlatá, středně kalná

Pěna

sytě bílá krémová pěna, kroužkuje

Vůně

kvasnicová a sladová vůně

Chuť, říz

svěží plnotučná chuť sladu a kvasnic s velmi příjemným a vyváženým řízem a hořkým dozníváním. Říz je opravdu krásný – jemné bublinky zaplní ústa plnou chutí nefiltrovaného pivního moku.

Další komentář

Oproti filtrované a lahvové verzi jednoznačný a suverénní vítěz. Pivo je neskutečně pitelné i přes svou plnost (není zase tak moc plné, ale oproti filtrovaným verzím českých ležáků je to znát hodně). K tomuto pivo lze doporučit jakoukoliv pivní pochoutku typu tvarůžkový chléb, nakládaný hermelín, klobása, utopenec, atd.

Fotografie

Záviš nefiltrovaný

Záviš nefiltrovaný

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů
8 bodů z 10

arrow18 Responses

 1. hamsa
  51 mos ago

  Davam si kazdy den k obedu kousek od prace, je fantasticky.

 2. Pepek
  44 mos, 3 wks ago

  Piva z Poličky by se lehce včlenila mezi nejlepší belgická piva.Prozradila by je pouze jejich 5x nížší cena.Kam se hrabou jihoafrická piva Plzeň a Radegast, vařená dle receptu-nejdůležitější je množství.

 3. Vladimír
  38 mos ago

  K pivům z Poličky mohu napsat jen to, že milovníci piva z oblastí mimo poličsko mají smůlu, že si tuto dobrotu – živé nepasterované pivo – nemůžou snadno koupit. V hypermarketech ho prostě nenajdete…

 4. PIvo
  35 mos, 2 wks ago

  Měl jsem neflitrovanou verzi u Zubaté žáby, filtrovanou potom rovněž tam a nějaký čas dřívě párkrát u Hluché zmije. Ve všech točených vzorcích byl cítit poměrně mocně diacetyl, jak už jsem psal v jiné poličské recenzi. V týdnu jsem pil 2 lahvové filtrované, byly naprosto v pořádku, takže kvasnicema to nejspíš není. Že by kontamiance při stáčení do sudů nebo předčasné stočení pro nedočkavé majitele hospod?

 5. Jiří
  33 mos, 2 wks ago

  Jedno z nejlepších piv, jaké znám. A platí to o všech pivech z poličského pivovaru. Ale 12 Záviš je nejlepší. Je to chutné, hutné pivo, na kterém si vždy pochutnám. Pro mě je to asi nejlepší pivo v ČR, které jsem kdy pil. Jen tak pro info: chodím si ho dát celý rok, když mám chuť, do baru Brňák na tř. kpt. Jaroše v Brně. Májí ho tady výborný. A kousek dál v restauraci Ekvádor čepují Poličku 11 – taky vynikající, doporučuju. Jiří, 38 let, Uherský Brod.

 6. 33 mos, 2 wks ago

  tak to je hodně odvážné tvrzení, Záviše mám hodně rád, často si ho kupuju a u nás v hospodě je rovněž častým a vítaným hostem……teď vyjela z Poličky jejich nefiltrovaná světlá „13“ – a co jsem koštoval, tak se věru povedla……obecně se pivům z Poličky nedá nic vytknout, kvalitní, vysoce nadstandardní sotriment (zvláště pak Eliška je už kultovní pivo)…..když jsem teď v létě v rámci „pivní dovolené“ zavítal mezi 12 navštívenými pivovary i do toho poličsského, tak mně kromě jiného zaujala i jejich cenová politika – Záviš (lahvový i sudový) se tam v jejich pivovarské pivní pohotovosti prodával za 9,60 Kč (nebo tak nějak podobně)……a všude ve městě byl čepovaný Otakar za neuvěřitelných 15 Kč ……jako by se tam člověk vrátil v čase :-)

  P.S. v tom Brně zkus zajít na Oslavany ke Všem Čertům, jejich „13“ byla něco geniálního…:-)

 7. hero
  30 mos ago

  Na devat hviezdiciek to nevidim,ale kto ma rad lahodne sladove pivo,tak si pride na svoje….

 8. sowa
  29 mos, 3 wks ago

  je to přesně jak píšeš, absolutní souhlas..ceny v Poličce určuje kupní síla, soustružník na 2 šichty udělá cca 9800.- čistého, tudíž pivko za 15.- je tak tak :)

 9. Lukáš
  29 mos, 2 wks ago

  Zaviše mají teďka nově v hospůdce U Baumannů v České u Brna – 49°16’58.72″N 16°33’51.53″E

 10. Jouza06
  23 mos, 3 wks ago

  Nebudu kazit hodnocení, ale prostě je to sladké jak cecek :D A nejsu sám co si to myslí :)

 11. tomino
  23 mos, 3 wks ago

  tak není to american IPA,že :D

 12. jirka
  5 mos ago

  Čepovali nám Poličku v nedaleké vesnici kousek za Prahou. To jsem se radoval… Ale hlas místního lidu zavelel, že je to patok, o kterým nikdo nikdy neslyšel (ba ani v televizi na něj reklamu nedávaj a veselou pivní partu nemaj). Takže byl nahrazen Staropramenem a já odepsal další hospodu, do které se dalo chodit.

 13. akord23
  5 mos ago

  On je hlavne Staropramen velmi aktivni v uplaceni hospodskych…u nas to jejich obchodak, ackoliv byl pokazde slusne vyhozen, vytrvale zkousi snad kazde 3 tydny s postupne navysenou bonusovou castku za prechod k jejich sortimentu, naposled to bylo tusim 600000 + nejake slevy na sudech…je to zlo…kdyz se pres leto projizdim po vsich kolem prahy na kole, casto se stava ze v hospodach kde dlouha leta cepovali piva z regionalnich pivovaru je najednou tento zeleny mor ze smichova…smutny

 14. Martin
  5 mos ago

  A co ty hospodský, to není zlo? K uplácení snad musí být minimálně dva, ne?

 15. karlos
  5 mos ago

  No na to vlastně musejí být v podstatě tři: první nabízí, druhý přijímá a třetí to platí a pije. Takže jsou spokojeni všichni:-) Inu hlas lidu, hlas boží.

 16. Martin
  5 mos ago

  Ten, kdo to platí a pije, v korupčním vztahu není. Tomu to prostě chutná. Ale nevím, co je horší. :-)

 17. akord23
  5 mos ago

  Ano Martine, myslel sem tím zlem i hospodský, kteří podlehnou a nechaj se uplatit;-)

 18. karlos
  5 mos ago

  Nemyslím si, že by kupující nesl menší odpovědnost za obchod než prodávající, neřekl bych, že jedno je oddělitelné od druhého. Ale já bych ani o nějaké vině nebo korupci nemluvil: všechno je to dobrovolné jednání a jak píše jirka – Staropramen byl vůlí místního lidu, tak proč by je měla omezovat nějaká Polička, že jo.

Leave A Comment

Kontrolní kód
*