Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Černá Hora Modrá Luna

Údaje o pivu

 • Název piva: Modrá Luna
 • Pivovar: Černá Hora, a.s. (skupina Pivovary Lobkowicz)
 • Země, město: Česká republika, Černá Hora
 • Styl: polotmavý ležák s příchutí (dle pivovaru však světlý ležák s příchutí)
 • Alkohol: 4,4 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 4 měsíce
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

hnědo rudá, při troše fantazie by se dalo říci, že borůvkově modrá, pivo čiré

Pěna

vysoká a rychle opadávající

Vůně

borůvková, po opadnutí pěny a obnažené hladince už jen chmelová

Chuť, říz

Nástup borůvkový i hořce chmelový. Výtažek z borůvek (jak je psáno ve složení piva) je rozhodně přítomen, je však velmi krátký a záhy je přerušen nepříjemnou ulpívající hořkostí. Chuťový vjem se při každém dalším doušku opakuje – borůvky + nepříjemná hořkost (zůstala mi v ústech ještě celých 15 minut po dopití vzorku). Říz piva střední až slabší. Sladové tělo piva prázdnější – pivo je plytké a nevýrazné.

Další komentář

Moje první setkání s Modrou Lunou se datuje k 22.12.2008 v lahvové podobě, tehdy mi jí věnoval můj kamarád – v té době obchodní to partner. Prvně točenou jsem jí konzumoval 24.4.2009. Obojí výborné – pro mě příjemná změna na českém pivním trhu. Opravdu lahodná, borůvková i zvláštní. Jak plynul čas, chutnala mi méně a méně. Poslední záznam v mém pivním rejstříku se datuje k 13.6.2010 a doslova jsem si k ní napsal:„…buď jsem se toho přepil nebo se zhoršila kvalita!“ A teď je to ještě horší bohužel.

Proč tu píši výpisy ze svého pivního rejstříku? Oba moji kolegové už přede mnou nachutnali nějaké vzorky z ČH, ale do Modré Luny se jim  moc nechtělo – prý je to hrozná šílenost. Bohužel, musím jim dát za pravdu! Toto pivo začalo hodně dobře a hodně vysoko a po vzoru mnoha dalších, šla jeho kvalita do … (kytek) :-(

Fotografie

Modrá Luna

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (13 hlasů, průměrné hodnocení: 5,46 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • gunsmoke napsal:

  Dnes jsem si ji dal. Už se to nejmenuje Modrá Luna, ale Borůvka. Měl jsem ji v podobě vychlazeného lahváče a musím říct, že příjemně překvapila. Prima originální pivko třeba k rejži na sladko 🙂

  • Moro napsal:

   Nechci se mýlit, ale označení Borůvka nese jiné pivo z pivovarů Lobkowicz, dle mě jde o záměnu. Netušil jsem však, že jej vyrábějí i v lahvovém provedení.

   • Petr napsal:

    O záměnu určitě nejde..Já taky mám dvě v lednici – obě nesou název Borůvka a zároveň jsou z Černé Hory:)

    • Moro napsal:

     Opravdu? Modrá Luna a Borůvka – které stojí v lednici? 😉

     • Petr napsal:

      Pokud mne nepovažujete za negramotného či pološíleného člověka, jenž není schopen přečíst dva nápisy na etiketě, pak to na 100% není ani jedno z vámi uváděných nýbrž Černá Hora – Borůvka:)Bohužel v současnosti nejsem doma tudíž nemohu sloužit fotografií..Jinak pivo zakoupeno v ex-hypernově – předpokládám, že bude k dostání ve většině z nich..

      • Moro napsal:

       Za negramotného Vás opravdu nepovažuji – jen se opět stalo to, že pivovar novelizoval značku a stránky má neaktuální. Já sám jsem byl ve firemní prodejně ČH a měli tam pořád Modrou Lunu. Děkuji za informaci, jak Vámi odkazované pivo naskladní, hned jej zakoupím a ochutnám, zda zůstali u stejného receptu nebo i tento novelizovali. Díky.

       • Petr napsal:

        V to jsem také doufal, že nepovažujete – z toho důvodu jsem za větu umístil smajlíka:) Co se týká chuti, tak můj, ryze laický, názor říká, že jde o pivo stejné pouze s jinou etiketou..Proč pivovar změnil název by mě zajímalo – poetická Modrá luna se mi líbila, Borůvka je jaksi tuctová a lehce zapadne..

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »