Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Nové minipivovary v Praze

V nejbližších dnech a týdnech se dočkáme prvních piv ze dvou nových pražských minipivovárků.  Abych byl přesný, jedno pivečko – desítka z minipivovaru Marina již na čepu v době tvorby článku byla, ale to již trochu předbíhám.

Jak jsem již nastínil, svou produkci započali v nedávné době dva nové pražské minipivovary a to – Minipivovar Marina v Holešovicích a Minipivovar Beznoska na Proseku.

Marina

Co se týče prvního jmenovaného, sládka zde dělá můj kamarád a bývalý spolužák z líhně českých sládků – pražské Podskalské, Ondřej Malátek, za kterým jsem se v týdnu zastavil na výzvědy. Velmi pěkné interiéry doplňuje varna s měděným povrchem, která má jisté specifikum. Je to totiž desetihektolitrová varna ve dvacetihektolitrovém „obalu“ pro její maximalistický vzhled.

Varna v Marině

Pivovar z produkce Pivo Praha (ZVÚ) není příliš komplikovaný. Tanky chlazené glykolem jsou určeny pro hlavní kvašení i pro ležení. Tyto dvacetihektolitrové tanky doplňují také 3 tanky přetlačné.

DSC_0130

Co se piva týče, měl jsem možnost ochutnat místní desítku, která se ve vůni jevila jistým defektem, v chuti však byla vyvážená, plná a dobře pitelná. Dvanáctka, která byla stejně jako desítka velmi světlá (100% plzeňského sladu) byla poměrně výrazně hořká, – což já můžu, zároveň příjemně chmelově aromatická a vcelku vyrovnaná. Tmavé pivo nechalo silně vyniknout Espresso tón (Richard Müller snad promine). Tato tři piva, která jsou pochopitelně prvním náznakem budoucí produkce, byla doplněna ještě pšenicí z břevnovského klášterního pivovaru. Na čepu byla v době návštěvy desítka, která by měla být v nejbližších dnech doplněna ostatními pivy.

Minipivovar Beznoska

Druhým připravovaným minipivovárkem je prosecká Školička, nebo-li Minipivovar Beznoska. Sládka zde dělá Přemek Chmelař, taktéž „skoroabsolvent“ Podskalské a výrobní zázemí je tvorbou pana J. Krýsla.

Varna Beznoska

Pětihektolitrová varna je doplněna otevřenými spilkami a chlazeným sklepem se čtyřmi ležáckými tanky. Piva se zde budou prozatím vařit 3 a to spodně kvašená dvanáctka plzeňského typu, která byla dosti charakteristická pro svůj výrazný esterový profil, polotmavá čtrnáctka, která se nese ve znamení karamele v chuti a vůni a brzy se návštěvníci budou moci těšit i na pšenici. Oficiální otevření pivovaru je naplánováno na 6. dubna.

Sklep BeznoskaKomentáře

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »