Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Hook Norton Flagship

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatá, čirá.

Pěna

Sice ne šlehačkově hustá, přesto však krásně stabilní a pevná. Pivo ve sklenici pěkně kroužkuje.

Vůně

Nádherně ovocná  — maliny, hrozinky a meruňky. K tomu lehká medovost. Opravdu fajn. Při focení piva, poté, co jsem ho nalil, byla vůně cítit na dobrý půlmetr od sklenice.

Chuť, říz

Velmi příjemné plné, lehce nasládlé ovocité tělo s výraznou (odhadem 40-45 IBU) dlouho doznívající hořkostí. Pivo je výrazné, přesto nemáte pocit, že byste se v množství vjemů ztráceli.

Říz střední.

Další komentář

Nádherně pitelné, výborně udělané vyrovnané pivo. Sice není tak dobře dostupné jako některé jiné anglické ejly, určitě však stojí za ochutnání. Takhle nějak si představuji english-style IPA — příjemně pitelná, dobře nachmelená, třináctka (přibližně).

Obecná poznámka ke stylu IPA: někdy mám pocit, že (zejména kvůli americkému vlivu) se dnes tak trochu vytrácí podstata stylu IPA. Nedomnívám se, že má vypadat jako 19° ejl nachmelený na 100 IBU ale spíše má pořád tvořit jen o maličko silnějšího a více nachmeleného brášku prostého pale ale. Nepopírám sice, že existují příklady dobrých opravdu silných a brutálně nachmelených piv v tomto stylu, často se však setkávám spíše s pivy, která hořkost úplně zabíjí a vypadají spíš jako přihláška do soutěže o nejvíce extrémní pivo než nápoj, na kterém si má konzument pochutnat. Jak se říká — přiměřeně, přiměřeně.

Fotografie

Výsledek (?)

Skvělá pitelnost a mimořádná vyváženost spojená s výrazností tvoří opravdu skvělý kousek, který neunaví a zároveň si na něm skvěle pochutnáte.

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů
8 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (1 hlasů, průměrné hodnocení: 8,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »