Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Příjemné pozdní odpoledne s Kladzivarom

O slovenských domovarnických sdruženích už bylo pár článků sepsáno a já vám dnes představím další – tentokráte sekci z Košic. Jsou známi pod názvem Kladzivar – kočovný pivovar a patří do sekce Košická domovaričská divízia (KDD). O tom, že nevaří jen pivo, ale jejich záběr je poněkud širší, se ostatně dočtete na jejich webové prezentaci. Mě konkrétně pojí virtuální netové přátelství s jedním z jeho členů – Marochem Hajdukem a hlavně díky jeho ochotě a laskavosti mi byla doručena menší kolekce piv Kladzivar (+ pivní skvost Chopper IPA z Pivovaru Kaltenecker Rožňava, na který bude sepsána samostatná recenze). A protože se ve dvou lépe nejen táhne, ale i pije – pozval jsem si k ochutnávání kladzivarkých piv kolegu beerborce a domovarníka z Milotic v jedné osobě – Mirka Dobeše (recenzi na jeho privátní značku Lešij zde již také máme). Ochutnávku jsme pojali jako příjemné nedělní odpoledne, tak pojďme na to …

Witbier No.2:

Velmi lehký witbier s tóny pomeranče (pomerančové kůry) a heřmánku. Pivo nakyslé, velmi osvěžující a příjemné na pití s vyšší chmelovostí, která nevadila, spíše naopak – dodávala pivu na osobitosti. Heřmánek dával pivu nečekaně zajímavý rozměr. Přiznám se, že bych absolutně neměl problém toto pivo konzumovat v parných letních dnech v libovolném množství.

Kolekce Kladzivar

Kolekce Kladzivar

Mondo Cane:

Z etikety cituji: „Beer inspired by Mike Paton Music project.“ Velmi zajímavý počin, nad kterým jsme s Mirkem dlouze diskutovali. Pivo lehce kysele zastřené s plnějším tělem, s nasládlou vůní avokáda (Mirek odhalil i lehký nádech manga). Dlouhá a ostřejší chmelovost na konci, dojezd sušší. Znalejší z vás najdou na etiketě i zajímavé informace o výrobním procesu. Za sebe jen mohu napsat, že bych potřeboval mít těchto piv v lednici mnohem více než jedno – troufám si tvrdit, že by bylo velmi příjemné i zajímavé propíjet se k tomuto stylu.

American Brown:

Pivo s poměrně dominantní citrusovou chmelovostí a pryskyřičnými silicemi, dosti suché (opravdu evokovalo pocit, že se vám práší od pusy). Tělo prázdnější. Tóny barevných sladů byly poměrně těžce identifikovatelné. Říz střední – vcelku vyvažoval jen velmi lehkou nakyslost piva.

IPANA:

Dosti charakteristické pivo stylu American Pale Ale (nebo také AIPA) – dominantní chmelové aroma, tóny ovoce a trochy karamele. Velmi dobře vyvážené pivo s velmi dobrou pitelností. Vždycky obdivuji, když umí pivovarník vtipně vymyslit název pro svoje pivo. Takže pro neznalé díla Karla Maye – jde o vtipné využití jména vyvolené slavného náčelníka Apačů Vinetoua – Ribany.

Hopbliterate Anniversary AiPa:

Nepočítám-li Chopper IPA, který jsme si dopřáli na konec ochutnávky, pak to byl asi vrchol odpoledne – pivo s tóny amerických chmelů, trávy, kopřiv (Mirek našel trochu máty peprné – to by mohl mít na svědomí chmel Ahtanum). Hezky plné tělo a velmi pitelný kousek.

Mirek Dobeš v akci ...

Mirek Dobeš v akci …

Pak jsme samozřejmě nekončili – ochutnali jsme několikrát již zmiňovaný Chopper IPA, Mirek se pochlubil svojí verzí Lešij IPA a na samotný závěr projevil přání se stylově srovnat = uvést se zpět do naší domoviny a odpoledne jsme zakončili pitím piva Baronka ze Žatce.

Kluci z východu – vaše piva mají hlavu i patu, každý jeden kousek je originálem a děláte svoje dílo více, než dobře. Jen tak dál.

Daj Bože šťastia!Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »