Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Černá Hora Moravské sklepní

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatá, kalná.

Pěna

Pěnivost dobrá, pěna na lahvové pivo dobře drží, je krémová.

Vůně

Lehká sladovovo-kvasnicová, velmí příjemná a lákající k napití.

Chuť, říz

Chuť je poměrně plná, krásně zakulacená — smetanová, lehká a velmi svěží. Konec je bohužel mírně vodový. Říz je poměrně silný leč adekvátní.

Další komentář

Pitelnost excelentní, pivo je jako stvořené na letní akce typu „bečka s přáteli“. Jde o velmi chutnou desítku, rozhodně jednu z vrcholu žebříčku českých piv.

Hodnocení pinkano: Zlatá, lehce kalná barva. Příjemná sladká vůně, která je svěží a láká k napití. Chuť kratší, na desítku však nezvykle plná a sladová. Kulatí se. Lehké, velmi pitelné a dobré pivo. Řadím ji ke špičce českých desítek. Hodnocení 7,5/10

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (32 hlasů, průměrné hodnocení: 8,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , ,Komentáře

 • PetrM napsal:

  V úterý jsem v Černohorském klepě na Svoboďáku ochutnal jak Sklepní, tak Granát s Kvasarem a Velenem to zakončil. Na poměrně široký sortiment nabídky (mají ještě Páter a 12°) byla kvalita piva na velmi slušné úrovni (změna provozovatele i personálu zřejmě podniku prospěla). Jídlo sice ničím neuchvátilo, ale už delší dobu jsem nebyl ve standardní hospodě s širší nabídkou piv (neberu vyhlášené ochutnávkové), kde bych ani z jednoho piva necouvl. Sklepní bylo ve vynikající kondici – hustá krémová pěna, krásná sladová vůně a hutné, kulaté tělo.

 • tomino napsal:

  opravdu solidní pivo,pro mě z černohorské produkce rozhodně asi nejlepší počin. Lahodná desítka s kvasnicovým pozadím,které tomu dává „gule“.

 • Majkl napsal:

  Slušná desítka s moc pěknou pěnou, kterou ale bohužel sráží opravdu výrazně vodový konec…

 • thorn napsal:

  Zatiaľ bezkonkurenčne najlepšia 10 na českom trhu. So spolubývajúcim stiahneme pri učení 1 bedňu za týždeň. Skúšame aj iné pivá (10°), no Sklepní je stále na špičke rebríčka.

 • lunruj napsal:

  Tohle pivo si ještě budu muset trochu rozmyslet. Klasická černohorská desítka je super a tohle mi přišlo na první napití „ne úplně ono“. Ale zase na jiné napití tam vyskakují moc přímené tóny. Možná mi trochu nesedí ty kvasnicové tóny k zákonité lehké vodovitosti desítky. U jedenáctky by se to asi lépe doplňovalo se sladovitostí. Každopádně se mi na tomto pivu velmi líbí krásná nasládlá vůně. Rozhodně tuhle desítku ještě někdy ochutnám a hodnocení zatím odložím. Propadák to určitě nebude, spíš si myslím, že by mi mohla ještě více zachutnat.

  Lahvová verze z Tesca, 5 týdnů do konce minimální trvanlivosti. Na lahvové desítky slušná pěna. Kalnost celkem nízká ale při bližším pohledu jasně patrná. Chuť kratší, typicky černohorsky nasládlá.

 • oliver napsal:

  myslím si,že černá hora má aj daleko lepšie kúsky. ten vodový koniec je úplná pravda

 • rime napsal:

  Piju točáka už mnoho let a musím říct, že pokud se dobře natočí, tak je to kvalitní škopek a velice težko se hledá v desítkách konkurence. Na druhou stranu, tím že to už piju hoodně dlouho, tak musím říct i zápory. Postupem času se mění kvalita mírně k horšímu, nastal minimálně jeden skok kdy se pivo stalo krapet vodovější oproti minulosti. Je to škoda, postupem času zřejmě zanikne rozdíl mezi Tazem a sklepním. Druhá věc je, že se nikde moc netočí, osobně si myslím, že pivovar má obrovskej dlouhodobej problém s marketingem. Solidní produkty, ale jmeno není dobrý.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »