Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Černá Hora Moravské sklepní

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatá, kalná.

Pěna

Pěnivost dobrá, pěna na lahvové pivo dobře drží, je krémová.

Vůně

Lehká sladovovo-kvasnicová, velmí příjemná a lákající k napití.

Chuť, říz

Chuť je poměrně plná, krásně zakulacená — smetanová, lehká a velmi svěží. Konec je bohužel mírně vodový. Říz je poměrně silný leč adekvátní.

Další komentář

Pitelnost excelentní, pivo je jako stvořené na letní akce typu „bečka s přáteli“. Jde o velmi chutnou desítku, rozhodně jednu z vrcholu žebříčku českých piv.

Hodnocení pinkano: Zlatá, lehce kalná barva. Příjemná sladká vůně, která je svěží a láká k napití. Chuť kratší, na desítku však nezvykle plná a sladová. Kulatí se. Lehké, velmi pitelné a dobré pivo. Řadím ji ke špičce českých desítek. Hodnocení 7,5/10

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (29 hlasů, průměrné hodnocení: 8,48 z 10)
Loading ... Loading ...

Vlastnosti: , , , , , , , ,Komentáře

 • PetrM napsal:

  V úterý jsem v Černohorském klepě na Svoboďáku ochutnal jak Sklepní, tak Granát s Kvasarem a Velenem to zakončil. Na poměrně široký sortiment nabídky (mají ještě Páter a 12°) byla kvalita piva na velmi slušné úrovni (změna provozovatele i personálu zřejmě podniku prospěla). Jídlo sice ničím neuchvátilo, ale už delší dobu jsem nebyl ve standardní hospodě s širší nabídkou piv (neberu vyhlášené ochutnávkové), kde bych ani z jednoho piva necouvl. Sklepní bylo ve vynikající kondici – hustá krémová pěna, krásná sladová vůně a hutné, kulaté tělo.

 • tomino napsal:

  opravdu solidní pivo,pro mě z černohorské produkce rozhodně asi nejlepší počin. Lahodná desítka s kvasnicovým pozadím,které tomu dává „gule“.

 • Majkl napsal:

  Slušná desítka s moc pěknou pěnou, kterou ale bohužel sráží opravdu výrazně vodový konec…

 • thorn napsal:

  Zatiaľ bezkonkurenčne najlepšia 10 na českom trhu. So spolubývajúcim stiahneme pri učení 1 bedňu za týždeň. Skúšame aj iné pivá (10°), no Sklepní je stále na špičke rebríčka.

 • lunruj napsal:

  Tohle pivo si ještě budu muset trochu rozmyslet. Klasická černohorská desítka je super a tohle mi přišlo na první napití „ne úplně ono“. Ale zase na jiné napití tam vyskakují moc přímené tóny. Možná mi trochu nesedí ty kvasnicové tóny k zákonité lehké vodovitosti desítky. U jedenáctky by se to asi lépe doplňovalo se sladovitostí. Každopádně se mi na tomto pivu velmi líbí krásná nasládlá vůně. Rozhodně tuhle desítku ještě někdy ochutnám a hodnocení zatím odložím. Propadák to určitě nebude, spíš si myslím, že by mi mohla ještě více zachutnat.

  Lahvová verze z Tesca, 5 týdnů do konce minimální trvanlivosti. Na lahvové desítky slušná pěna. Kalnost celkem nízká ale při bližším pohledu jasně patrná. Chuť kratší, typicky černohorsky nasládlá.

Napsat komentář


Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »