Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Radegast temně hořký

Údaje o pivu

 • Název piva: Radegast temně hořký
 • Pivovar: Radegast (skupina SABMiller)
 • Země, město: Česká republika, Nošovice
 • Styl: polotmavý ležák českého typu
 • Alkohol: 5,2 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 3 měsíce
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

vyšší hnědo zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, jemná, vysoká, stabilní

Vůně

slad, chmel a trocha karamele

Chuť, říz

Nástup chutí v područí sladu, kterého je opravdu řádná porce. Najít lze i karamelové tóny. Postupně se přidává chmel, který následně zprudka nastoupí a nabere na intenzitě. Závěr je o odeznívání sladovosti a ulpívání chmelové hořkosti. Sladové tělo plné, říz střední. K otázce pitelnosti – první doušky mi připadly dosti dobré, ale po chvíli se rychle dostaví únava chuťových buněk, kterou v nedobrém smyslu slova dokoná ulpívání hořkosti = pitelnost jen průměrná.

Další komentář

Beru to jako další pokus o vzkříšení kultovní i slavné hořkosti piva Radegast. Oproti standardní produkci je pivo nápaditější, ale opět zaostalo za kdysi uznávanou legendou.

Fotografie

Radegast temně hořký

Radegast temně hořký

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (22 hlasů, průměrné hodnocení: 7,32 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , ,Komentáře

 • Himer napsal:

  Tento láhvovej počin z Rdegastu jsem pil taktéž zhruba v březnu jako Moro. S jeho recenzí jsem na maximum souhlasíl, ale dnes jsem si zakoupil, vychladil a degustoval dva stejně staré vzorky a musím konstatovat, že pivko má podobný sladový nástup ,ale najednou se mi jeví více karamelovější a postupně přebíjí sladovost a výbornou hořkost, což mě překvapilo? Teď se mi zdá chuťově více jako tmavé pivo, ale i tak je to zajímavé pivečko.
  Škoda, že je to jen speciál…

 • Juzek napsal:

  Tak opět v prodeji 🙂 Jen inovovaná etiketa na láhvi. Prý speciální várka 🙂 Zase navaleného sladu jak kráva. Asi se zas potřebovali zbavit toho s plísní 🙂 Raději ať dTest zas nedělá test na obsah mykotoxinu 🙂 Už se těším jak to budou zas po Novém roce prodávat v marketu ve výprodeji 🙂

 • Tom napsal:

  Za ty prachy je to velká bída. Nekupujte lidi ty šmakulády z nošovické chemičky. Chceme pivo jako tenkrát (před rokem 1990) !!!

 • poutnik napsal:

  na vánoční svátky jsem tu „dobrotu“ dostal u příbuzných k obědu, byl jsem schopen vypít jen menší půlku sklenice, zbytek šel do dřezu, je to takový ten typický nošovický chemický kentus, po tom „zážitku“ jsem ocenil Prazdroj Urquel – přišlo mi jako skvělé pivo…:-))

 • jan napsal:

  ked uz sme pri horkom pive,mal som moznost ochutnat nemecky Jever.paradna horkost, velmi mi chutilo. je to nieco ako kedysi byval Radegast?

 • lunruj napsal:

  Narazil jsem na to v Albertu, tak jsem si řekl, že tomu dám šanci. Chmelené je to hodně, ale hlavně na hořkost, řekl bych. Ta docela ulpívá, což kazí dojem. Nakonec i nějaké to chmelové aroma se najde, chuť to má čistou. Své fanoušky si to asi najde. Celkem slušné pivo, jen se mi za něj nechce dávat těch 18 Kč, které za to chtěli.

 • fotr napsal:

  Zakoupil jsem lahvovou verzi (v Albertu) a nebylo to špatné pití. Nebál bych se ochutnat znovu.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »