Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Černá Hora Páter nefiltrovaný

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatá, kalná.

Pěna

Neskutečně stabilní, hustá. Velmi pevná, pěkně kroužkuje.

Vůně

Výrazně kvasnicová, konec je sladový.

Chuť, říz

Plnost je nadprůměrná, chuť sladová. Dlouhý sladový konec. Říz velmi jemný, optimální. Konec doušku je smetanový s průměrnou hořkostí, mimořádně příjemně doznívá v ústech a láká k dalšímu napití.

Další komentář

Pivo je velmi velmi svěží, lehké. Pitelnost fantastická — člověk se jen těžko přemáhá odejít z podniku, kde točí tuto lahůdku. Dle mého názoru jedna z nejlepších (ne-li nejlepší) českých jedenáctek. Skvělá pitelnost, výborná plnost a pevná pěna činí toto pivo předním reprezentantem stylu „ležák českého typu“. Chmeleno je spíše méně, není to však na škodu, spíš naopak — zvyšuje to dále pitelnost.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů
8,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (45 hlasů, průměrné hodnocení: 8,84 z 10)
Loading ... Loading ...

Vlastnosti: , , , , , , , ,Komentáře

 • Matěj napsal:

  Pivo je nadprůměrná a pivo je velmi velmi svěží, lehké. Příště je třeba bít stejné pivo!!

 • Matěj napsal:

  Omlouvám se za předchozí příspěvek, neumím psát:d.
  Tak znova: „Plnost je nadprůměrná“ a „Pivo je velmi velmi svěží, lehké“… příště pijte stejná piva a nebo si aspoň neodporujte;-)

 • pinkano napsal:

  Pivo je plné na 11° pivo. Jinak si zachovává svou svěžest a lehkost. Je potřeba porovnávat druh a styl piva a pak všeobecné vlastnosti. Čili, na 11° ležák velmi plné, všeobecně však velice svěží a pitelné.

 • Moro napsal:

  Jen více takových pozorných čtenářů, kteří si všimnou i takové „drobné nepřesnosti“ – je nasnadě, že kolega měl na mysli, že na jedenáctku se jedná o tělnaté pivo, což nevylučuje svěžest a pitelnost v této kategorii.
  Takže děkuji Ti (Vám) Matěji. :-)

 • šemík napsal:

  V centrum Sladovna a tak dobré? , nevídané , když ještě loni to nebylo nic moc. Dobrá bývala především nefiltrovaná 10. naposled jsem tam byl v únoru taky na 11 a to bylo tak studené, že mi vylézaly plomby ze zubů, ale je pravdou , že nemohu říci že nejak špatné, bohužel přes tu teplotu se mi to nějak nepodařilo dobře hodnotit + nehledě k tomu že tři dny poté jsem obbdržel kvalitní anginu, což další touhu zajet do Sladovny poněkud přibrzdilo. Ale začne období letní tak koupíme nějaký soudeček na nejbližší příležitost….

 • CZEKO napsal:

  Je rozdíl mezi klasickou a nefiltrovanou. Nebo to bylo vždy stejné pivo a jen to teď uvádějí pro lepší efekt.Páter jsem měl možnost ochutnat již několikrát a jedna z nejvíc jedenáctek!

  • gum napsal:

   Domnívám se, že nefiltrovaný Páter je normální jedenáctka, jen v podobě bez filtrace. Filtrace často pivo zploští a ochudí (často zhorší i plnost), což je i případ Pátera — nefiltrovaný je o mnoho lepší než filtrovaný.

 • krivokrasov napsal:

  Na nefiltrované pivo mi přijde docela průzračné. No v březnu bude v Cestě pivních znalců, tak vyrazím.

 • poutník napsal:

  nějak mi nejde na rozum, jak může pivo s lehce nadprůměrného pivovaru získat skoro maximální počet bodů, nějaké chyba v Matrixu ne? Otázka jestli na straně recenzentů, anebo pivovaru……..ale minimálně to bude důvod, abych tento pivní „zázrak“ ochutnal…

  • pinkano napsal:

   Odpověď nutno hledat v dané kategorii, čili ve světlých 11kách. Mezi nimi je to opravdu velmi dobré pivo. Stačí porovnat s lahůdkou jako je Starobrno Medium. Chyba zde rozhodně není ani v Matrixu, ani na straně pivovaru – tomu naopak tleskám, ani na straně recenzentů bych si dovolil zdůraznit – nejsme nijak komerčně ani názorově ovlivněni a ke každé recenzi přistupujeme bez předsudků a s „čistou hlavou“. Provokace ke Starobrnu se zde však vybízí.

 • B47zard napsal:

  Pitelnost a chuť výborná. Ale asi po čtvrt hodině po odchodu z podniku se dostavý nesnesitelná pachuť, které se jen tak nezbavíte…

  • PetrM napsal:

   Po čtvrt hodině? To jsem teda ještě nikdy neslyšel, že by po tak dlouhé době pivo vyvolalo podobné pocity. Nebylo to spíš z jídla = gyros u ťamanů na závěr na nádru před rozjezdem? :-)

 • Ivoš napsal:

  Pivo je nyní k dostání v kartonu v kolekci 7 piv „Výběr sládků“, ale o nefiltraci ani slovo. Pivo je naprosto čiré. Pěna poměrně rychle spadla a vůni silně dominoval až pach smažených kvasnic (a to je mám rád!), který přecházel do aroma syrového masa. Oboje bylo znatelné i v chuti. Velmi nepříjemný zážitek.

  • PetrM napsal:

   To je nějaká dezisnfomace Ivoši, v kartonu sládků sice Páter je, ale určitě ne nefiltrovaný. Podle sládka (Vlasta Zedek) se nef. stáčí jen do beček ne do flašek. Já si ho kupuju pravidelně přímo v ČH (mám to 5 minut z chaty) a popisované hodnoty jsem v něm teda nenašel. I když tedy nevím přesně jak chutnají „smažené kvasnice“ – to je nějaké degustační novum?

   • Ivoš napsal:

    Asi jsem to nenapsal moc šťastně. Na láhvi se nepíše, zda se jedná o filtrované nebo ne, takže jsem předpokládal, že je filtrované. Můj příspěvek je tak vlastně off topic, i když je to Páter (ovšem odlišný).
    Smažené kvasnice – jedl jste někdy drožďovou pomazánku? :-) K osmažené cibulce se přidá droždí a to přes prvotní pach přechází do specifické vůně. A právě TO jsem cítil ze sklenice, jenže vůně byla nepříjemná. Pokud je výraz mimo zavedené degustační fráze, pak se omlouvám, ale byl nejblíž mým senzorickým vjemům :-)

    • PetrM napsal:

     Díky za dovysvětlení, už je mi to jasné. Nicméně jsem podobný „zážitek“ s Páterem neabsolvoval. I když je pravda, že teď jsem si domů kupoval Patriota z Brodu (v Hypernově akce 7,90) a tedy výkon (cena/kvalita) velmi dobrý.

    • Kuba napsal:

     OT: Ke kvasnicové pomazánce doporučuji nějaké kvasnicové pivo – zvláště pokud spíte sám nebo se spolunocležníka snažíte zbavit :D :D :D

  • Rudla napsal:

   Taky jsem zakoupil a jsem docela zklamaný. Chuť průměrně plochá a nevýrazná. Plně ale věřím, že ta recenzovaná nefiltrovaná varianta je úplně jinej level.

Napsat komentář


Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »