Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Černá Hora Páter nefiltrovaný

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatá, kalná.

Pěna

Neskutečně stabilní, hustá. Velmi pevná, pěkně kroužkuje.

Vůně

Výrazně kvasnicová, konec je sladový.

Chuť, říz

Plnost je nadprůměrná, chuť sladová. Dlouhý sladový konec. Říz velmi jemný, optimální. Konec doušku je smetanový s průměrnou hořkostí, mimořádně příjemně doznívá v ústech a láká k dalšímu napití.

Další komentář

Pivo je velmi velmi svěží, lehké. Pitelnost fantastická — člověk se jen těžko přemáhá odejít z podniku, kde točí tuto lahůdku. Dle mého názoru jedna z nejlepších (ne-li nejlepší) českých jedenáctek. Skvělá pitelnost, výborná plnost a pevná pěna činí toto pivo předním reprezentantem stylu „ležák českého typu“. Chmeleno je spíše méně, není to však na škodu, spíš naopak — zvyšuje to dále pitelnost.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů
8,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (54 hlasů, průměrné hodnocení: 8,65 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , ,Komentáře

 • Matěj napsal:

  Pivo je nadprůměrná a pivo je velmi velmi svěží, lehké. Příště je třeba bít stejné pivo!!

 • Matěj napsal:

  Omlouvám se za předchozí příspěvek, neumím psát:d.
  Tak znova: „Plnost je nadprůměrná“ a „Pivo je velmi velmi svěží, lehké“… příště pijte stejná piva a nebo si aspoň neodporujte;-)

 • pinkano napsal:

  Pivo je plné na 11° pivo. Jinak si zachovává svou svěžest a lehkost. Je potřeba porovnávat druh a styl piva a pak všeobecné vlastnosti. Čili, na 11° ležák velmi plné, všeobecně však velice svěží a pitelné.

 • Moro napsal:

  Jen více takových pozorných čtenářů, kteří si všimnou i takové „drobné nepřesnosti“ – je nasnadě, že kolega měl na mysli, že na jedenáctku se jedná o tělnaté pivo, což nevylučuje svěžest a pitelnost v této kategorii.
  Takže děkuji Ti (Vám) Matěji. 🙂

 • šemík napsal:

  V centrum Sladovna a tak dobré? , nevídané , když ještě loni to nebylo nic moc. Dobrá bývala především nefiltrovaná 10. naposled jsem tam byl v únoru taky na 11 a to bylo tak studené, že mi vylézaly plomby ze zubů, ale je pravdou , že nemohu říci že nejak špatné, bohužel přes tu teplotu se mi to nějak nepodařilo dobře hodnotit + nehledě k tomu že tři dny poté jsem obbdržel kvalitní anginu, což další touhu zajet do Sladovny poněkud přibrzdilo. Ale začne období letní tak koupíme nějaký soudeček na nejbližší příležitost….

 • CZEKO napsal:

  Je rozdíl mezi klasickou a nefiltrovanou. Nebo to bylo vždy stejné pivo a jen to teď uvádějí pro lepší efekt.Páter jsem měl možnost ochutnat již několikrát a jedna z nejvíc jedenáctek!

  • gum napsal:

   Domnívám se, že nefiltrovaný Páter je normální jedenáctka, jen v podobě bez filtrace. Filtrace často pivo zploští a ochudí (často zhorší i plnost), což je i případ Pátera — nefiltrovaný je o mnoho lepší než filtrovaný.

 • krivokrasov napsal:

  Na nefiltrované pivo mi přijde docela průzračné. No v březnu bude v Cestě pivních znalců, tak vyrazím.

 • poutník napsal:

  nějak mi nejde na rozum, jak může pivo s lehce nadprůměrného pivovaru získat skoro maximální počet bodů, nějaké chyba v Matrixu ne? Otázka jestli na straně recenzentů, anebo pivovaru……..ale minimálně to bude důvod, abych tento pivní „zázrak“ ochutnal…

  • pinkano napsal:

   Odpověď nutno hledat v dané kategorii, čili ve světlých 11kách. Mezi nimi je to opravdu velmi dobré pivo. Stačí porovnat s lahůdkou jako je Starobrno Medium. Chyba zde rozhodně není ani v Matrixu, ani na straně pivovaru – tomu naopak tleskám, ani na straně recenzentů bych si dovolil zdůraznit – nejsme nijak komerčně ani názorově ovlivněni a ke každé recenzi přistupujeme bez předsudků a s „čistou hlavou“. Provokace ke Starobrnu se zde však vybízí.

 • B47zard napsal:

  Pitelnost a chuť výborná. Ale asi po čtvrt hodině po odchodu z podniku se dostavý nesnesitelná pachuť, které se jen tak nezbavíte…

  • PetrM napsal:

   Po čtvrt hodině? To jsem teda ještě nikdy neslyšel, že by po tak dlouhé době pivo vyvolalo podobné pocity. Nebylo to spíš z jídla = gyros u ťamanů na závěr na nádru před rozjezdem? 🙂

 • Ivoš napsal:

  Pivo je nyní k dostání v kartonu v kolekci 7 piv „Výběr sládků“, ale o nefiltraci ani slovo. Pivo je naprosto čiré. Pěna poměrně rychle spadla a vůni silně dominoval až pach smažených kvasnic (a to je mám rád!), který přecházel do aroma syrového masa. Oboje bylo znatelné i v chuti. Velmi nepříjemný zážitek.

  • PetrM napsal:

   To je nějaká dezisnfomace Ivoši, v kartonu sládků sice Páter je, ale určitě ne nefiltrovaný. Podle sládka (Vlasta Zedek) se nef. stáčí jen do beček ne do flašek. Já si ho kupuju pravidelně přímo v ČH (mám to 5 minut z chaty) a popisované hodnoty jsem v něm teda nenašel. I když tedy nevím přesně jak chutnají „smažené kvasnice“ – to je nějaké degustační novum?

   • Ivoš napsal:

    Asi jsem to nenapsal moc šťastně. Na láhvi se nepíše, zda se jedná o filtrované nebo ne, takže jsem předpokládal, že je filtrované. Můj příspěvek je tak vlastně off topic, i když je to Páter (ovšem odlišný).
    Smažené kvasnice – jedl jste někdy drožďovou pomazánku? 🙂 K osmažené cibulce se přidá droždí a to přes prvotní pach přechází do specifické vůně. A právě TO jsem cítil ze sklenice, jenže vůně byla nepříjemná. Pokud je výraz mimo zavedené degustační fráze, pak se omlouvám, ale byl nejblíž mým senzorickým vjemům 🙂

    • PetrM napsal:

     Díky za dovysvětlení, už je mi to jasné. Nicméně jsem podobný „zážitek“ s Páterem neabsolvoval. I když je pravda, že teď jsem si domů kupoval Patriota z Brodu (v Hypernově akce 7,90) a tedy výkon (cena/kvalita) velmi dobrý.

    • Kuba napsal:

     OT: Ke kvasnicové pomazánce doporučuji nějaké kvasnicové pivo – zvláště pokud spíte sám nebo se spolunocležníka snažíte zbavit 😀 😀 😀

    • Dušan napsal:

     Stejný zážitek,stejný odporný hnus,kroutil se mi pysk po prvním doušku a pivo putovalo do výlevky

  • Rudla napsal:

   Taky jsem zakoupil a jsem docela zklamaný. Chuť průměrně plochá a nevýrazná. Plně ale věřím, že ta recenzovaná nefiltrovaná varianta je úplně jinej level.

 • Jirka napsal:

  Zdravím.Nechci být sprostý,ale pivovar Černá Hora opravdu nemá v ČR obdoby.Vařit tolik příšerných nepitelných smrdutých patoků je opravdu kumšt.Pokoušel jsem se jejich piva polknout v několika restauracích a mohu říci,že se to nedá.V životě jsem nepil nic ohavnějšího.Myslím,že hodnocení tohoto pivovaru nepatří ani na tyto stránky,jelikož pivovar Č.H. nevaří pivo,ale nahořklou sr..ku.

  • Kuba napsal:

   Asi by bylo dobré změnit restaurace. ČH vaří docela slušná piva, kterým není třeba se vyhýbat. Zrovna o víkendu jsem pil jejich vyloženě dobrou Sklepní 10°, nedávno i tohoto nefitrovaného Pátera, klasický Páter taky neurazí, Velen je hodně fajn (pokud se zrovna něco nevymkne z rukou, docela pozitvní ohlasy jsem slyšel na Matouše (ale zatím jsem neochutnal), Kvasar mě úplně neoslovuje, ale vyloženě průser to není, stejně jako zbytek produkce je ok…

  • PetrM napsal:

   Souhlas s Kubou, sice netuším co Jirku tak iritovalo na černohorském pivu, možná by stálo za to pokud opravdu nejsem s něčím spokojen, tak napsat CO a KDE jsem pil a hlavně CO mě na tom chutnalo / nechutnalo. V tomto podání (Jirka) je příspěvek prachsprostý blábol hodný zatrpklého idiota (pardon – není myšleno osobně ale obecně). Myslím, že není třeba dál rozebírat.

 • Vlastin napsal:

  Zdar pánové, ted se budu bavit o klasickém Páterovi filtrovaném…..nezdá se Vám že se pokazil???? Pozoruju to tak 1-2 měsíce zpátky, z delikátního piva se stal pouze průměrný mok, nejak se vytratila ta doznívající lahodná chuť……nepřijde Vám???

  • kovi napsal:

   Je pravda, že dřív jsem měl taky z Pátera lepší pocit. Nevím ale, jestli je to změnou na straně piva, nebo změnou na mojí straně (přece jen člověk čím více dobrot ochutnává, tím víc je kritičtější k různým pivům, ze kterých byl dřív nadšen 🙂 ).

  • sobolman napsal:

   Ahoj, asi rok už si kupuji domu lahvového pátera. Za poslední dobu nepozoruji žádné zhoršení kvality, nebo chuti. Občas kupuji i jiné ležáky, ale po pár basách se vždy zase vrátím k páteru( klasickému filtrovanému). Pro mne je to pořád No. 1

 • Jméno napsal:

  Tak nevím. Koupil jsem si toto pivo v Kauflandu v Brně a nechutná mi. Převažuje vodová (pa)chuť, pěna dlouho nevydrží a v závěru je patrný jakýsi divný ocas. Škoda, bývalo to pro mne Top pivo.

 • kremák napsal:

  Nevím jak nefiltrovaný Páter, ale nedávno jsem pil normálního, filtrovaného a měl jsem problém ho dopít. Poslední dobou je to pivo spíš špatné, stejně tak jedenáctka z Uherského Hradiště. Dle mého názoru tyto jedenáctky se vyrábějí ve stejném podniku. Od dob co vlezli do spol. Lobkowicz ty Číňani, jde to s některými značkami dost z kopce. Kromě dvanáctek, které se dají pít jsou slabší piva spíš nepitelná, snad jen jedenáctka ježek, a občas Vévoda…jinak bída.

 • Tomáš D. napsal:

  Dlouho jsem hledal alternativu k Plzenske 12 az jsem se po cca 30 kusech ruznych lezaku zastavil na Paterovi 11, nevim zda je to zpusobeno tim ze maji tato piva stejny obsah alkoholu ale filtrovany Pater z lahve je dle mych chutovych vjemu velmi blizko (nerovna se) plzenskemu lezaku a stoji dvakrat mene, coz je dost podstatne pokud vam nejvic chutna nejdrazsi pivo. Takze si na doma od te doby kupuju Patery. :-)))) Co vy na to?

  • Honza z UH napsal:

   Já na to, že Plzeň má „své“, ale cena tomu neodpovídá. Černá Hora patří do skupiny Lobkowitz vlastněné Číňany a já jsem v pivním světě rasistou…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »