Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Holba Premium

Údaje o pivu

 • Název piva: Holba Premium
 • Pivovar: Pivovar Holba (skupina PMS)
 • Země, město: Česká republika, Hanušovice
 • Styl: český světlý ležák
 • Alkohol: max. 5,2 %
 • Forma: točené 0,5 l — Poker Club Kyjov
 • Stupňovitost: 12°

Hodnocení

Barva

hnědo žlutá (dle stránek pivovaru by měla být jantarová), pivo čiré

Pěna

jemná a nadýchaná, drží velmi dlouho a částečně kroužkuje

Vůně

sladově chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí je nasládle sladový, spojen s velmi příjemnou hořkostí. Pivo není tak hluboce prokvašeno. Pokračováním je ostřejší hořkost, postupně odeznívající. V ústech zůstává jemná chmelová tečka, která se snoubí se sladovým „ocáskem“. Pivo je velmi lahodné a díky úplnému neprokvašení se v ústech tvoří příjemný nasládlý závan, který je umně spojen s chmelovou hořkostí. Říz piva je střední až vyšší.

Další komentář

Troufám si tvrdit, že toto prémiové pivo je nejen nejlepší z celého portfolia pivovaru, ale vysoce vyčnívá i mezi tuzemskými dvanáctkami, vařenými v průmyslových pivovarech.

Pivovarnické sdružení PMS – nezávislé sdružení 3 moravských pivovarů. Svého času kolem něj doslova kroužil a namlouval si jej „rudohvězdý“ Heineken. Naštěstí marně! Byla by věčná škoda, aby manažeři tohoto sdružení kývli na nabídku kteréhokoli gigantu a Heineken by byl asi nejhorší možnou volbou. Za pár let by totiž na Moravě zůstal jediný pivovar – Starobrno a ten by vykrýval celou produkci. A my bychom pili už jen nejlepší pivo na celé Moravě. Nevěříte?

Fotografie

Holba Premium

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (51 hlasů, průměrné hodnocení: 8,16 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • Lojza napsal:

  Jenom škoda, že toto pivo se na severní Moravě snad nikde netočí.

  • kavoni napsal:

   Co to je za blbost? Točí se v celým býválým Šumperským a Jesenickým okrese. Například v Zábřehu na Moravě ho mají v 99% hospodách. O okolí Hanušovic ani nemá cenu mluvit. Pokud ovšem severní Moravou myslíš jenom Ostravu a okolí, tak to máme smůlu no. Tady vládne a dycky bude Radegast.

   • umbob napsal:

    Řekl bych, že v 99% hospod v Tebou zmíněném regionu je na čepu 11ka Šerák. Na 12ku Premium je dle mých zkušeností opravdu těžko narazit

 • Moro napsal:

  to Lojza:

  Jako jakési vodítko se dá použít tento link na server BeerBorec.

 • umbob napsal:

  Dnes ochutnána lahvová verze a pod recenzi se můžu podepsat:-) Zajímalo by mě, jak velké procento výstavu pivovaru Holba Premium tvoří(vzhledem k jeho špatné dostupnosti to asi moc nebude)

  • Moro napsal:

   Je to zajímavé, tady na hodonínsku se na Holbu narazit občas dá, ale povětšinou je to varianta Šerák (už stojí ve frontě na zveřejnění), která je pro většinu lidí chuťově daleko méně přijatelná.

   • poutník napsal:

    my, co máme chalupy na Jesenicku, tak my Šerák a jeho zemitou chuť milujeme….:-)

    • Aleš napsal:

     To Poutník: naprostý souhlas. Také jej miluje Alois Nebel, že? 🙂

     • Kuba napsal:

      No nevím, pil jsem ho teď pár km od Hanušovic a bída s nouzí (možná dáno i ošetřením (Staré Město – náměstí). Hodně jsem chtěl ochutnat Premium, ale to málokde točí a do pivovarské přímo v Hanušovicích jsme to nestihli 🙁
      _
      Co ale v tom kraji doporučuji, tak zajet do Branné. Jednak je to krásné městečko, druhak v místním rastauračním mini to není zlé. Světlá dvanáctka mě teda točená nijak dvakrát neoslovila (ze zakoupené PET paradoxně lepší), ale polotmavá 15° byla imho hodně povedená. Jak točená, tak z PET.
      _
      Bohužel jsme nezvládli zajet na Kvasslava do Loučné, snad příště…
      😉

 • Huhin napsal:

  Včera jsem ochutnal lahvovou verzi a pod recenzi bych se podepsal. V tomto případě jsem se recenzí dokonce řídil již při nákupu a nebyl to první případ.

 • Namell napsal:

  včera sem koupil lahvový. Úplně bez chuti, navíc antioxidanty a kyselina askorbová… pěkný počin

  • Majkl napsal:

   Taky jsem koštnul lahvové, nepřišlo mi nějak hrozné, ale co dělá v pivu kyselina askorbová (coby složení) mě vážně zaráží..

   • Moro napsal:

    Je to antioxidant – stabilizuje pivo a prodlužuje jeho trvanlivost. Dávají se tam řádově gramy na hektolitr (jen vysvětluji = neznamená to, že bych to obhajoval).

 • alanwilder napsal:

  Namel, Majkl. Usvědčili jste se sami ze základní neznalosti chemie. Bez kyseliny askorbové, byste nepřežili jediný den. Jde o látku, kterou znáte pod označením vitamín C. Ave Vaší nevzdělanosti….

  • Aleš napsal:

   Nemoc z nedostatku se jmenuje Skorbut.Myslím, že syntetický vit. C je menší tragédií než bílý rafinovaný cukr a chmelové produkty..

 • Kuba napsal:

  Umíš číst???

 • kremák napsal:

  Dneska ochutnávám Holbu Premium z nových originálních lahví. Po prvním napití přímo z lahve jsem se až lekl, jelikož mi to připomnělo chuť Staropramenu. Po pořádném vychlazení a nalití do skleničky to chutná o něco lépe, ale nemohu se ubránit dojmu, že tohle pivko bohužel spíše ubírá na plnosti,cítím z toho takovou nepříjemně hořkou pachuť, asi větší podíl chmelového extraktu, pivo má méně vyváženou chuť než dříve(cca před půl rokem). Doba exp. 30.6 2016. Holbě asi škodí zvýšení výstavu, dnes už je k sehnání aspoň tedy co já vím v Praze a okolí téměř všude(Albert, Tesco).Každopádně Holba Premium není zas tak špatné pivko, lahvová verze je určitě pitelná, škoda že v Praze se moc nedá sehnat někde na čepu a na Šumavě už vůbec, tudíž nemohu porovnat. Na severní Moravu se nedostanu.

 • miracek napsal:

  Lahvovou Holbu Premium jsem si vždycky dovezl z Jeseníků, a byla velmi dobrá. Letos jsem ochutnal čepovanou, no šlo to, nicméně kombinace velmi plného těla a nízkého řízu způsobila, že jsem pivo málem nedopil. Okusil jsem pak čepovaný Šerák, který v poslední době asi nemá valnou pověst, a málem bych z pivnice neodešel… Úplně jiné pivo než ten lahváč za 7,90… Vyvážený, řízný, velmi pitelný…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »