Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Starobrno Řezák

Údaje o pivu

 • Název piva: Starobrno Řezák
 • Pivovar: Pivovar Starobrno (skupina Heineken)
 • Země, město: Česká republika, Brno
 • Styl: polotmavé výčepní pivo
 • Alkohol: 4,0 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 2 měsíce
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

hnědá, pivo čiré

Pěna

okrová s velkými i malými bublinkami, stabilní

Vůně

káva, karamel

Chuť, říz

Nástup chutí kávové hořký. I střed je kávový s lehkou linkou karamele. Závěr ve spojení dvou hořkostí – temnější kávové a ostřejší chmelové. Sladové tělo (na výčepní pivo) poměrně plné, říz střední. Pivo je dosti nudné, takže pitelnost spíše nižší. Ve složení nalezneme mj. chmelové produkty.

Další komentář

Snažil jsem se najít příležitost, při které by se toto pivo dalo konzumovat – bohužel, nenašel jsem jí.

Fotografie

Starobrno Řezák

Starobrno Řezák

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (4 hlasů, průměrné hodnocení: 4,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • Kuba napsal:

  Dostal jsem dva kousky tohoto pokladu darem (někteří lidi prostě neumí kupovat dárky :D), tak jsem si řekl, že to otestuju.

  Popis chuti koresponduje s mým vjemem, ze začátku jsem byl dokonce příjemně překvapen kávovými tóny a celkovou suchostí piva, jenže vše velice brzy přebila chmelová hořkost – a konkrétně ta typická nechutná starobrněnská. Po chvíli v puse ulpí a je velmi, velmi nepříjemná! Navíc na to krátké a vcelku snesitelné tělo navazuje strašně neohrabaně.
  _
  A tento problém mám se všemi Starobrny – nudných piv je spousta, když je žízeň dají se vypít, jen se Starobrnem mám problém. Nevím, jaký extrakt tam přidávají nebo čím je to dané, ale charakter ulpívající hořkosti ve starobrněnských patocích prostě nedávám… :-/

  • gum napsal:

   Kubo, já to mám úplně stejně. I ten nudný a prázdný Heineken jsem si na výletě do Amsterdamu dal (no, celkem jich mohlo být za ten den tak 8). Sice neměl žádnou chuť ale žízeň tím člověk vyřešil a hlava mě nebolela. Ale Starobrno? To je pro mně naprosto nepoživatelné. Dokonce jsem ho už jednou pil i jako Svijany (na čepu bylo pivo takto označeno a bylo ve značkových půllitrech) ale po uhašení žízně první polovinou piva jsem si začal říkat, že něco asi není v pořádku. Přesto jsem si dal ještě jedno ale to už jsem nevypil ani do té půlky.

   Zkrátka a dobře, Starobrno je pro mně totálně nepitelné. Nemám problém s hořkostí ale s tou podivnou sladovostí, která totálně ruší veškerou pitelnost a svěžest piva.

 • Martin 2 napsal:

  Starobrno řezák jsem sice nepil, ale aktuální informace přímo z pivovaru jsou takové, že Starobrno Řezák se už nevyrábí, výroba byla ukončena. Stejný osud potkalo i Starobrno Černé.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »