Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Staropramen Granát

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

granátová, pivo čiré

Pěna

lehce okrová s velkými bublinami, málo stabilní

Vůně

karamelová a mírně chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí karamelový s lehkým nádechem kávy. Následuje krátká sladovost, aby vše zakončila jemnější a mírně ulpívací chmelová hořkost. Sladové tělo průměrně plné, říz vyšší. Pitelnost průměrná. Ve složení mj. nalezneme izomerizovaný chmelový extrakt (tetrahop), maltózový sirup a slady – barevný, karamelový a český.

Další komentář

Jen velmi průměrný polotmavý ležák – nebyl jsem schopen se k pivu propít a případně nalézt atributy, které by mě zaujaly. Na trh byl uveden na přelomu tisíciletí pod názvem Staropramen Millenium, kdy také sklízel největší úspěchy, aby se postupem času stal nezajímavým pivem.

Fotografie

Staropramen Granát

Staropramen Granát

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (16 hlasů, průměrné hodnocení: 6,75 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • Petr napsal:

  Souhlas s recenzi – zadny zazrak to opravdu neni..Nicmene v podnicich s alternativou v podobe vycepniho stejne znacky a toho „nefiltrovaneho“ humusu (kterych predevsim v Praze neni malo) je to, alespon pro me, jasna volba..

 • Vojta napsal:

  Tak na toto pivo jsem chodil jako vojáček základní vojenské služby před 11 lety. A tenkrát to byla bomba oproti Géčku, které bylo tenkrát všude.Byla to supr změna. Tenkrát jsme to v jednom kutnohorském podniku pili na sudy. Po letech jsem granáta ochutnal znovu a musím souhlasit, špatný nebyl, ale ani nijak zajímavý abych si ho koupil znovu. Asi to tenkrát vařili jinak…no jo no…tenkrát… 😀

  • Moro napsal:

   Vojto, dovolím si 100% souhlasit – Staropramen Granát jsem roky vyhledával a s oblibou konzumoval. Tento jsem vypil snad po 4 nebo 5 letech a to jen pro účely recenze. Tak moc šlo pivo s kvalitou dolů! 🙁

   • Vojta napsal:

    Aha, takže nešlo jen o můj subjektivní názor. Ono to s kvalitou tedy asi šlo opravdu dolů?!
    Je to přeci jen dlouhá doba, ale tenkrát to bylo opravdu dobré pivo. A to nebyl jen můj názor i zarytí Géčkaři si na granátu mlaskali. Lehce karamelová chuť
    s krásně smetanovou pěnou, tenkrát. (pil jsem jen točené) Zajímalo by mě co se ve výrobním procesu změnilo, že z dobrého piva udělali ve staropramenu jen průměrný patok???

    • Moro napsal:

     Ve Staropramenu zavedli technologii HGB, pivo kvasí v CK tancích atd. Prostě pivovar jede na výkon a moderní technologie toto pivo degradovaly. Pokud jsou moje slova pro Tebe cizí – pročti si prosím pár článků v naší pivní škole.

 • Vojta napsal:

  Děkuji za objasnění, články si přečtu at mohu granáta „pomlouvat“ věcně 😀

 • L.J. napsal:

  Granát je výborné pivo. Vpodstatě jiné nepiju a když, tak s nijak velkým nadšením. Čeho jsem si ale všiml je neuvěřitelný rozdíl mezi lahvovým Granátem (který mi koupili známí s vědomím, že ho mám rád) a čepovaným granátem v Potrefené huse. Přišlo mi to jako dvě úplně jiná piva. Lahvové je mdlé, nevýrazné, zkrátka nijaké, ale točák je výborný a má říz.

 • Vojta napsal:

  To co píšete platí i u všech ostatních piv. Lahvové a točené je často velký rozdíl.
  Je tam totiž spousta proměnných, hlavně výčepní a trubky, výtoč. Zajímalo by mne, zda pivovary vaří do lahví jinak než do tanků?

 • Jméno napsal:

  Zakoupil jsem lahvového a nebyl tak špatný. Od Staropramenu rozhodně ten lepší produkt. Nebál bych se dát si ho znovu.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »